Fnatic ende një i preferuar i tifozëve në bastet eSports

Lajme

2022-06-30

Fnatic Still a FanFnatic është një nga ekipet më të mira në skenën e basteve eSports online. Si një nga organizatat më të vjetra të eSports, ekipi mburret me një reputacion të madh në turnetë kryesore të eSports.

Fnatic ende një i preferuar i tifozëve në bastet eSports

Rreth Fnatic

Si fillim, Fnatic është një organizatë eSports me bazë në Londër e themeluar 17 vjet më parë. Padyshim që ekipi i eSports është ndër më të mirët sot dhe është i preferuari për shumëkënd bast eSport entuziastësh. Ekipi ka mbetur dominues ndër vite, duke pushtuar disa nga turnetë më të mëdhenj dhe më konkurrues të eSports.

Ndarjet aktive dhe joaktive të Fnatic eSport

Fnatic ka lista aktive në disa divizione, duke përfshirë Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, FIFA, Fortnite, Battle Royale, League of Legends, Rainbow Six Siege dhe Valorant.

Në të kaluarën, ekipi mori pjesë në disa divizione të tjera, duke përfshirë Clash Royale, Heroes of the Storm, PUBG Mobile, ShootMania Storm dhe Smite, por listat u shpërndanë për një arsye ose një tjetër.

Bastet online në Fnatic

Siç u përmend më lart, Fnatic merr pjesë në disa divizione. Për bastorët, është e rëndësishme të zbuloni se në cilat sporte elektronike shquhet skuadra. Kjo ndodh sepse jo të gjitha listat e ekipeve kanë talentin më të mirë. Një ekip mund të jetë i mirë në Counter-Strike: Global Offensive, por jo në Valorant.

Fnatic ka qenë dominues në disa divizione eSports, për shembull, League of Legends, Dota 2 dhe Counter-Strike: Global Offensive.

Në League of Legends, skuadra ka fituar disa tituj, duke përfshirë LoL World Championship, EM World Championship, EM Global Challenge, M Global Challenge dhe ESL Major Series. Lista aktuale e Fnatic LoL ka disa nga talentet më të mira edhe pse ata nuk kanë qenë aq të suksesshëm në vitet e fundit.

Një tjetër sport elektronik ku Fnatic ka qenë dominues është Dota 2. Ekipi ka fituar disa tituj kryesorë, duke përfshirë DH DreamHack, TI The International dhe MLG TKO Europe. Fnatic së fundmi rinovoi listën e saj Dota 2 me dy lojtarë të rinj, Armel Paul "Armel" Tabios dhe Jaunuel "Jaunuel" Arcilla. Dyshja është gati të jetë gjëja tjetër e madhe në turnetë e ardhshëm Dota 2, kështu që Fnatic është një ekip për t'u parë kur bastet në Dota 2.

Fnatic është gjithashtu një forcë për t'u llogaritur në Counter-Strike: Global Offensive. Ekipi ka shijuar disa momente të mira në turne, duke përfshirë ESL Pro League XIV. Por arritja më e madhe e ekipit të Counter-Strike të Fnatic është kapja e tre Majorëve Global Ofensivë. Gjithsesi, Fnatic është ende një ekip i mirë për të bastuar në divizionin CS: GO për sa kohë që lojtarët shikojnë me vëmendje se kush është kundërshtari.

A ia vlen të vësh bast në Fnatic?

Ndërsa Fnatic nuk është aq dominues sa ishte më parë, ai do të jetë një ekip i mirë për të vënë bast. Sidoqoftë, shumica e faqeve të basteve eSport do të jenë patjetër të kujdesshme me shanset që i japin në turnetë e ardhshëm pasi mund të sjellë disa surpriza, veçanërisht me ndryshimet e fundit të listës. 

Gjithçka e thënë dhe bërë, lojtarët duhet të përdorin disa këshilla bastesh eSport nga ekspertët përpara se të vendosin paratë e tyre në ndonjë ekip të Fnatic. Për momentin, Fnatic ka të ngjarë të dominojë në divizionin Dota 2, kështu që këtu bastorët mund t'i marrin ato kutitë fituese të basteve.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close