Lajme

February 12, 2024

Fazmofobia: Breshka dhe Sfida e Lepurit - Ngrihuni Shpejt Shpejt me Përparësi të Shpejtësisë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Sfida Breshka dhe Lepuri: Hare është një modalitet provues javor në lojën e gjuetisë së fantazmave Phasmophobia. Kjo sfidë u ofron lojtarëve një avantazh të favorshëm, pasi ata janë super të shpejtë ndërsa fantazma është e ngadaltë.

Fazmofobia: Breshka dhe Sfida e Lepurit - Ngrihuni Shpejt Shpejt me Përparësi të Shpejtësisë

Çfarë është Breshka dhe Lepuri: Sfida e Lepurit?

Breshka dhe lepuri: Sfida e lepurit është një nga sprovat speciale të rradhës të Phasmophobia. Ai përbëhet nga dy tema të ndryshme: Lepuri dhe Breshka. Në modalitetin Hare, lojtarët janë super të shpejtë ndërsa fantazma është e ngadaltë, ndërsa në modalitetin Tortoise, fantazma është shumë më e shpejtë ndërsa lojtarët janë shumë më të ngadaltë.

Rregullat e breshkës dhe lepurit: sfida e lepurit

 • Sfida duhet të plotësohet në hartën Bleasdale Farmhouse.
 • Shpejtësia e lojtarëve rritet, ndërsa shpejtësia e fantazmës zvogëlohet.
 • Një posedim i mallkuar i rastësishëm zgjidhet në çdo kontratë.
 • Lojtarët kanë të gjitha pajisjet e nivelit të parë dhe shëndeti i tyre fillon në 100 përqind.
 • Nuk ka periudhë të konfigurimit të hirit, por kutia e siguresave fiket dhe mund të ndizet.

Si të plotësoni breshkën dhe lepurin: sfida e lepurit

Për të përfunduar sfidën Tortoise and the Hare: Hare, lojtarët duhet të identifikojnë llojin e duhur të fantazmës në Bleasdale Farmhouse tre herë. Kjo sfidë mund të provohet disa herë gjatë kohës që është aktive, që zgjat një javë të plotë sa herë që kthehet.

Pasi e kapin fantazmën tre herë, lojtarët fitojnë 5000 përvojë dhe 5000 dollarë para. Për më tepër, ata fitojnë më shumë përvojë dhe para në kontratat që përfundojnë ndërsa punojnë drejt përfundimit të kësaj prove, duke e bërë atë një nga mënyrat më të mira për t'u ngritur shpejt në Phasmophobia.

Këshilla për Breshkën dhe Lepurin: Sfida e Lepurit

 • Ndizni menjëherë kutinë e siguresave për të qëndruar në dritë dhe për të marrë një lexim të saktë të temperaturës.
 • Përdorni një termometër për të gjurmuar dhomën e fantazmave, pasi është gjithmonë dukshëm më e ftohtë se zonat e tjera.
 • Vendosni kryqëzime në dhomën e fantazmave për të parandaluar gjuetinë e fantazmave. Sigurohuni që t'i vendosni të dyja për të penguar sa më shumë gjueti që të jetë e mundur.
 • Luaj me lojtarë të tjerë për ta bërë sfidën më të lehtë. Të kesh një ekip mund të përmirësojë shumë shanset për sukses.
 • Jini të kujdesshëm ndaj gjuetarëve të hershëm dhe përgatituni t'i shpëtoni fantazmës gjatë një gjuetie.
 • Përdorni njohuritë tuaja të përgjithshme të lojës në avantazhin tuaj, pasi rregullat brenda kësaj sfide janë mjaft standarde.

Duke ndjekur këto këshilla dhe duke përdorur avantazhet e ofruara nga sfida Tortoise and the Hare: Hare, lojtarët mund ta përfundojnë me sukses këtë provë javore dhe të rriten shpejt në Phasmophobia.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme