Lajme

February 14, 2024

Epoka e fundit: Çmimet, Mikrotransaksionet dhe Lojë e drejtë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Modeli falas për të luajtur është bërë i njohur në industrinë e lojërave, me shumë lojëra që ofrojnë mikrotransaksione. Kjo ngre pyetjen: a është Last Epoch një lojë falas? Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë modelin e çmimeve të Epokës së Fundit dhe atë që ai u ofron lojtarëve.

Epoka e fundit: Çmimet, Mikrotransaksionet dhe Lojë e drejtë

Çmimet e epokës së fundit

Epoka e fundit nuk është e lirë për t'u luajtur. Është një titull premium i disponueshëm për blerje në Steam për 34,99 dollarë. Edicioni standard përfshin një kafshë shtëpiake bonus të quajtur Golden Guppy the Baby Chronowyrm. Është e rëndësishme të theksohet se kafshët shtëpiake janë thjesht kozmetike dhe nuk ofrojnë ndonjë avantazh të lojës.

Për lojtarët që kërkojnë përmbajtje shtesë, ekziston një Edicion Deluxe me çmim 49,99 dollarë. Ky botim përfshin një kafshë shtëpiake Adoleshente Chronowyrm, një grup armatimesh Fallen Ronin, një portal kozmetik Firefly's Refuge, një kolonë zanore dixhitale dhe 50 Epoch Points për t'i shpenzuar në dyqanin e lojës.

Edicioni Ultimate, me çmim 64,99 dollarë, përfshin gjithçka nga versioni Deluxe, si dhe kafshët shtëpiake për të rritur Chronowyrm dhe Twilight Fox, një grup armatimesh Temporal Guardian, një portal Celestial Way dhe 100 Epoch Points.

Mikrotransaksionet

Pavarësisht se nuk është i lirë për t'u luajtur, Last Epoch ofron mikrotransaksione. Megjithatë, këto mikrotransaksione janë të kufizuara në artikuj kozmetikë dhe nuk ofrojnë ndonjë avantazh të lojës. Lojtarët mund të blejnë Epoch Points me para të vërteta, por ata nuk mund t'i përdorin ato për të zhbllokuar klasat e karaktereve ose për të përmirësuar aftësitë.

Lojë e drejtë

Zhvilluesit e Last Epoch, Eleventh Hour Games, theksojnë se loja nuk ka ndonjë mekanikë pagese-to-win. Ata janë të përkushtuar për të krijuar një mjedis të drejtë për të gjithë lojtarët dhe nuk do të ofrojnë kurrë avantazhe të lojës në këmbim të parave reale.

konkluzioni

Si përfundim, Last Epoch nuk është një lojë falas. Është një titull premium me botime të ndryshme të disponueshme për blerje. Ndërsa mikrotransaksionet janë të pranishme, ato janë të kufizuara në artikuj kozmetikë dhe nuk ndikojnë në lojën. Lojtarët mund të shijojnë një përvojë të ndershme lojrash pa pasur nevojë të shpenzojnë para shtesë për avantazhe.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme