Lajme

February 13, 2024

Enshrouded: Një RPG emocionuese e mbijetesës që vjen në konsolë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Enshrouded është një RPG mbijetese e zhvilluar nga Keen Games që u lançua në qasjen e hershme në Steam më 24 janar. Aktualisht është i disponueshëm vetëm në PC përmes Steam, por zhvilluesi ka konfirmuar planet për ta sjellë atë në PlayStation 5 dhe Xbox Series X/S për të lëshim i plotë. Qëllimi është të lëshohet loja përpara fundit të vitit 2024. E mbuluar, si Valheim ose Skyrim, është një RPG veprimi me një theks të madh te burimet dhe krijimtaria. Lëshimi beta në tetor 2023 mori reagime pozitive dhe lëshimi i hershëm i aksesit ishte i popullarizuar. Pronarët e konsolës pa një kompjuter lojrash janë të etur të provojnë Enshrouded. Megjithatë, data e saktë e lëshimit për versionet e konsolës nuk dihet ende, pasi mund të varet nga ecuria e periudhës së hyrjes së hershme. Lojtarët mund të presin pamje të jashtëzakonshme në botën e përhapur të Enshrouded.

Enshrouded: Një RPG emocionuese e mbijetesës që vjen në konsolë
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme