Lajme

November 9, 2023

Emil Larssen do të qëndrojë me ekipin LEC të Infinite Reality, duke sjellë stabilitet dhe formacion të ri për sezonin 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Emil "Larssen" Larsson, lojtari i mesit për ekipin LEC të Infinite Reality, ka arritur një marrëveshje verbale për të qëndruar me organizatën për sezonin e ardhshëm. Kjo vjen si befasi, pasi Larssen fillimisht u raportua se kishte arritur një marrëveshje me KOI në shtator, duke zgjatur kontratën e tij edhe për katër vjet të tjera. Megjithatë, për shkak të problemeve në partneritetin KOI-Reality Infinite, Larssen vendosi të eksplorojë opsione të tjera.

Emil Larssen do të qëndrojë me ekipin LEC të Infinite Reality, duke sjellë stabilitet dhe formacion të ri për sezonin 2024

Pasiguritë dhe negociatat

Ndërprerja e bashkëpunimit mes KOI dhe Infinite Reality bëri që Larssen të prishë marrëveshjen verbale për zgjatjen e kontratës. Në fund të tetorit, Larssen filloi të kërkonte në mënyrë aktive ekipe të tjera, duke marrë parasysh pasiguritë që rrethojnë të ardhmen e organizatës. KOI u përpoq të negocionte me lojtarët për të mbajtur anëtarët kryesorë të listës së saj, por pasiguritë në buxhetet organizative i bënë negociatat të pamundura.

Oferta nga ekipe të tjera

Larssen, i njohur për arritjet dhe talentin e tij të kaluar, mori interes nga Excel Esports si dhe ekipe të tjera LEC dhe LCS gjatë sezonit jashtë sezonit. Ekipet si SK Gaming, Vitality dhe FlyQuest thuhet se po konsideronin Larssen për formacionet e tyre fillestare. Megjithatë, tani që Larssen ka rënë dakord verbalisht të qëndrojë me Infinite Reality, lojtarët e tjerë që u vunë në pritje për shkak të disponueshmërisë së Larssen tani mund të merren parasysh.

E ardhmja e realitetit të pafund

Me Larssen të vendosur të mbetet, ekipi LEC i Infinite Reality po kërkon të ndërtojë formacionin e tij të ri për sezonin 2024. Sipas GCD, Szygenda dhe AD transport Comp janë kontraktuar tashmë deri në 2025 dhe 2024 respektivisht. Sidoqoftë, xhunglazi Malrang dhe mbështetja e Advienne kanë kontrata që skadojnë këtë vit dhe thuhet se po eksplorojnë mundësi të reja.

Si përfundim, vendimi i Larssen për të qëndruar me ekipin LEC të Infinite Reality sjell stabilitet në organizatë dhe i lejon ata të përqëndrohen në ndërtimin e formacionit të tyre të ri për sezonin e ardhshëm. Do të jetë interesante të shihet se si performon ekipi dhe çfarë marke të re do të prezantojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme