Lajme

February 15, 2024

Diablo 4 Season of Blood: Shenja e gërryer e X'Fal - Rritni dëmin tuaj me kalimin e kohës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Diablo 4 Season of Blood prezantoi përmbajtje të reja emocionuese, duke përfshirë bosët e fundit të lojës, mekanikën dhe artikujt unikë. Një nga artikujt më të spikatur është Shenja e gërryer e X'Fal, një unazë unike e paraardhësve që ofron përfitime për pothuajse çdo klasë.

Diablo 4 Season of Blood: Shenja e gërryer e X'Fal - Rritni dëmin tuaj me kalimin e kohës

Statistikat e shenjave të gërryera të X'Fal

  • Klasa: Të gjitha klasat
  • Lloji i artikullit: Unazë unike
  • Niveli i kërkuar botëror: Niveli i katërt botëror
  • Efekti: Goditje me fat
    • Efektet e dëmtimit tuaj me kalimin e kohës kanë një shans deri në 50% për të shpërthyer, duke shkaktuar dëme 5.0-6.0 të të njëjtit lloj për armiqtë e afërt.

Shenja e gërryer e X'Fal ofron një bonus të suksesit, duke dhënë një shans 50% për dëmtimin me kalimin e kohës dhe efektet për të shpërthyer. Kur ndodh shpërthimi, armiqve të afërt u bëhet i njëjti lloj dëmi. Kjo e bën Signet veçanërisht të vlefshëm për lojtarët që dëmtohen me kalimin e kohës, të tilla si Bleed Barbarians ose Fire Sorcerers, pasi rrit dëmtimin e tyre pasiv.

Marrja e shenjës së gërryer të X'Fal

Shenja e gërryer e X'Fal është një artikull unik që mund të merret nëpërmjet rënieve të rastësishme nga aktivitetet e nivelit më të lartë në Diablo 4. Ka një përqindje rënie prej dy përqind, kështu që lojtarët duhet të përgatiten për një grindje potencialisht të gjatë.

Për të rritur shanset për të marrë nënshkrimin, lojtarët mund të marrin pjesë në ngjarje botërore si Helltides, Legion Gathers dhe World Bosses. Këto ngjarje ofrojnë një densitet më të lartë të armiqve, mini-shefave dhe gjoksit, duke rritur gjasat për të gjetur Shenjën. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se Signet nuk garantohet të largohet nga këto ngjarje.

Për t'u kualifikuar për rënien e Shenjës, lojtarët duhet të luajnë në kategorinë e tretë ose të katërt të botës. Rekomandohet të arrini në kategorinë e katërt botërore për të pasur akses në artikujt e tjerë të fundit të lojës, të tilla si Vezët Mucus-Slick ose Shards of Agony, të cilat janë të dobishme për t'u përballur me bosët më të vështirë të Sezonit të Dytë të Diablo 4.

Ndërsa nuk ka asnjë metodë të garantuar për të marrë Shenjën, fokusimi në ngjarjet botërore ose në birucat e Nightmare është përdorimi më efikas i kohës. Këto aktivitete ofrojnë shanset më të mira për të përvetësuar këtë Unazë unike të fuqishme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme