Dafabet si Lider Tregu në bastet eSports

Lajme

2022-05-26

Dafabet, një nga markat më të mira të basteve sportive, sot njihet për dominimin e saj në skenën e basteve eSports. Kompania është ofruesi kryesor i tregjeve të basteve eSports në të gjitha garat dhe turnetë konkurruese të eSports.

Dafabet si Lider Tregu në bastet eSports

Por ajo që duhet nënvizuar është se suksesi nuk ka ardhur lehtë. Dafabet ka pasur një strategji afatgjatë për të pohuar veten jo vetëm si një central elektrik i lojërave të fatit në internet, por si një lider tregu në bastet eSports.

Për të kuptuar pse Dafabet u përqendrua në bastet eSports, së pari është thelbësore të kuptoni se sa e madhe është industria e basteve eSport.

Esports dhe eSports Bast

Industria e eSports po lulëzon. Sipas statistikave të fundit, industria e eSports kishte një vlerë të madhe 1.28 miliardë dollarë në vitin 2021 dhe do të lulëzojë në një industri prej 2.89 miliardë dollarësh deri në vitin 2025.

Interesante, bastet eSports janë më të mëdha se vetë eSports. Një raport i Kërkimit të Grand View tregoi se industria e basteve eSports kishte vlerë 66.98 miliardë dollarë në 2020 dhe do të rritet me një CAGR prej 10.1% nga 2021 në 2028. Numri i basteve eSports gjithashtu është rritur, me raportet e fundit që tregojnë se mbi 6.5 milion njerëzit janë në bast eSports.

Statistikat e mësipërme përbëjnë gurthemelin e interesit të Dafabet për t'u fokusuar në bastet eSports. Por elefanti në dhomë është, çfarë ka çuar në suksesin e Dafabet si një nga faqet më të mira të basteve eSports? Epo, ka disa faktorë siç diskutohen më poshtë.

Marrëveshja e sponsorizimit të Dafabet Fnatic 2015

Dafabet ishte një nga prodhuesit e basteve që pa potencialin e basteve eSports. Për të kapur momentin, kompania sponsorizoi Fnatic, një nga ekipet më të mira të eSports sot. Në marrëveshje, logoja e markës Dafabet u shfaq në bluzat e lojtarit të Fnatic. Edhe pse marrëveshja përfundoi, ajo luajti një rol të rëndësishëm në rritjen e shtrirjes së Dafabet tani që Fnatic është një emër i njohur në industrinë e eSports.

Mbulim gjithëpërfshirës i sporteve elektronike

Drejtuesi kryesor në suksesin e Dafabet si një lider i tregut të basteve eSports është mbulimi i tij gjithëpërfshirës i turneve dhe garave të eSports. Shumë aksionerët e sporteve elektronike përqendrohuni vetëm në sportet më të mira elektronike. Por Dafabet është një rezervist me një ndalesë ku lojtarët mund të bastojnë në të gjitha videolojërat e paraqitura në skenën e eSports. Ato përfshijnë Dota 2, Valorant, FIFA, Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA, Apex Legends, etj.

Mbulim gjithëpërfshirës i turneut eSports

Përveç mbulimit të të gjitha eSports kryesore, Dafabet ofron tregje në të gjitha ngjarjet eSports, nga ngjarjet e nivelit 1 deri tek turnetë më prestigjioze. Kjo është diçka që shumë prezantues nuk e bëjnë. Në shumicën e librave sportiv eSports, lojtarët mund të gjejnë tregje bastesh vetëm për turnetë e mëdhenj, por ky nuk është rasti me Dafabet. Kjo do të thotë që bastorëve u garantohen tregjet e basteve eSports gjatë gjithë vitit.

Bonuset e basteve esports

Një nga markat më bujare të basteve sportive është Dafabet; nuk ka dyshim. Në thelb të strategjisë së marketingut të kompanisë, suksesi është fitimprurës bonuse dhe promovime. Për të qenë një nga liderët e tregut në industrinë e basteve eSports, Dafabet ka përshtatur me porosi bonuse dhe promovime ekskluzive për lojtarët e eSports.

Dafabet ka shumë bonuse të mirëseardhjes për bastorët e rinj eSports. Lojtarët e rinj që duan të bastojnë në eSports marrin ndeshje të mëdha në depozitat e tyre fillestare menjëherë pas regjistrimit. Përveç paketës së mirëseardhjes, bastorët ekzistues të eSports trajtohen për të ringarkuar bonuse. Si fillim, bonuset e ringarkimit përputhen me shumat e depozituara tashmë të lojtarëve të sporteve elektronike të regjistruara në ditë specifike kur promovimi është aktiv.

Roli i basteve celulare

Ka ikur koha kur kumarxhinjtë duhej të uleshin para kompjuterëve për të vënë baste. Sot, bota është duke lëvizur. Ky është një trend që Dafabet e kupton. Për të vazhduar me trendin e celularëve, Dafabet ka lehtësuar bastet në celular duke zhvilluar platforma miqësore për celularët për kumarxhinjtë. Ky është një aspekt që nuk mund të injorohet kur vlerësohen faktorët që kanë nxitur rritjen e Dafabet si një faqe bastesh eSports.

Bastet e Dafabet eSports mund të shijojnë lojërat ndërsa janë në lëvizje, me mirësjellje të platformës së optimizuar për celularin Dafabet, e aksesueshme përmes çdo shfletuesi celular. Përveç shfletuesit, Dafabet ka aplikacione vendase të disponueshme për platformat iOS dhe Android. Këto platforma celulare u ofrojnë lojtarëve një përvojë të qetë dhe pa probleme bastesh.

Bankar fleksibël

Kumarxhinjtë duan gjithmonë një faqe bastesh që të ketë banking fleksibël dhe të sigurt. Kjo është diçka që Dafabet e kupton qartë. Faqja ka bashkëpunuar me metodat kryesore të pagesave në internet për të lehtësuar depozitat dhe tërheqjet e lehta, të shpejta dhe të sigurta.

Përveç përdorimit të të gjitha portave të njohura të pagesave, Dafabet u lejon lojtarëve të luajnë kumar duke përdorur të gjitha monedhat e njohura fiat, si dhe kriptovalutat si bitcoin. Me shumë entuziastë të basteve eSports që preferojnë kriptovalutat, disponueshmëria e bitcoin ka qenë një shtesë e paçmuar.

Përfundimi

Ndërsa ka dhjetëra faqe bastesh eSport, Dafabet dallon. Operatori ka paraqitur një strategji efektive marketingu për të dominuar industrinë e basteve eSports. Me rritjen e eSports nga dita në ditë, Dafabet do të mbetet me të vërtetë një nga prodhuesit më të mirë të basteve elektronike eSports.

Lajmi i fundit

Lajmet më të fundit të basteve në NewBee
2022-09-22

Lajmet më të fundit të basteve në NewBee

Lajme