Lajme

October 28, 2023

COD Warzone Mobile: Kthimi në Verdansk në një epokë të re të Call of Duty

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Call of Duty Warzone Mobile është vendosur të bëjë bujë në botën e lojërave me mbi 45 milionë regjistrime paraprake tashmë. Loja, e planifikuar për t'u lëshuar në pranverën e vitit 2024, ka krijuar një pritje të pamasë midis fansave.

COD Warzone Mobile: Kthimi në Verdansk në një epokë të re të Call of Duty

Duke u kthyer në Verdansk

COD Warzone Mobile do t'i kthejë lojtarët në hartat e dashura të Verdansk dhe Rebirth Island, të cilat konsiderohen ikonike në zhanrin Battle Royale. Klipet e lojës së lëshuar deri më tani kanë marrë reagime pozitive, duke nxitur më tej eksitimin që rrethon lojën.

Një epokë e re për Call of Duty

Me daljen e ardhshme të Modern Warfare III më 10 nëntor, e ndjekur nga përvoja e re e Warzone e vendosur në Urzikstan, Call of Duty po hyn në një epokë të re. Lojtarët mund të presin me padurim të angazhohen me personazhin ikonik Vladimir Makarov dhe të përjetojnë lëvizjen me ritme të shpejta dhe mekanikën e re të Modern Warfare III.

Si të bashkoheni në aksion

Për t'u bashkuar me radhën e COD Warzone Mobile, thjesht lundroni në faqen Call of Duty Warzone Mobile në Dyqanin iOS ose Google Play Store dhe klikoni 'Regjistrohu paraprakisht'. Pasi të regjistroheni paraprakisht, do të merrni një njoftim kur loja të fillojë drejtpërdrejt në pranverën e 2024.

Një lojë me potencial të pakufishëm

COD Warzone Mobile pritet të ripërcaktojë lojërat celulare me lojën e tij zhytëse dhe vlerën nostalgjike. Si një nga lojërat celulare më të shumëpritura në vitet e fundit, ajo tashmë ka mbledhur një ndjekës masiv prej 45 milionë lojtarësh.

Qëndroni të sintonizuar me Esports.net për më shumë lajme emocionuese për lojërat celulare.

Të rejat e fundit

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake
2023-11-26

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake

Lajme