Lajme

November 7, 2023

Bashkohu në Rally Fortnite Reboot dhe Fito Kozmetikë Falas!

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Fortnite Reboot Rally është rikthyer për një raund tjetër! Kjo ngjarje e rastësishme nga Epic synon të rikthejë në lojë lojtarët e humbur. Duke u bashkuar me një lojtar të ri ose të kthyer, ju mund të fitoni kozmetikë falas dhe të shijoni shpërblime speciale gjatë sezonit Fortnite OG.

Bashkohu në Rally Fortnite Reboot dhe Fito Kozmetikë Falas!

Sfidat e rindezjes

Reboot Rally është një grup sfidash ku lojtarët kanë për detyrë të "rifillojnë" një lojtar tjetër. Ky promovim filloi me sezonin e fundit më 3 nëntor. Për të marrë pjesë, lojtarët duhet të kryejnë kërkime në lojë për të zhbllokuar një sërë kozmetike të reja.

Si të merrni pjesë

Për t'u bashkuar me versionin Fortnite OG të Reboot Rally, ju duhet të bashkëpunoni me një lojtar që ka luajtur Fortnite për më pak se 2 orë në 30 ditët deri më 2 nëntor. Nëse njihni dikë që i përshtatet faturave, inkurajojini ata të nisin lojën dhe të bashkohen me festën tuaj.

Fitimi i shpërblimeve

Pasi të keni krijuar një festë, mund të futeni në lojëra dhe të kryeni kërkime speciale së bashku. Përfundimi i këtyre kërkimeve do t'i shpërblejë të dy lojtarët me kozmetikë falas. Shpërblimet për Rally Fortnite Reboot këtë herë përfshijnë:

  • Emoticon Infernal GG (50 pikë)
  • Djegia e Dragoit Wrap (100 pikë)
  • Skerran Glider (150 pikë)
  • Kazma e tradhtisë së kalorësit (200 pikë)

Si të fitoni pikë

Për të zhbllokuar këto artikuj, duhet të fitoni pikë. Çdo kërkim në skedën Fortnite Reboot Rally do t'ju japë një numër të caktuar pikësh. Nëse disa kërkime rezultojnë të jenë shumë sfiduese, mund të përqendroheni në ato më të lehtat për të grumbulluar pikë të mjaftueshme për të zhbllokuar gjithçka.

konkluzioni

Fortnite Reboot Rally për Nëntor është një mundësi e shkëlqyer për t'u angazhuar me lojën dhe për të fituar kozmetikë falas. Me rritjen e numrave të lojtarëve në nivele rekord, me siguri do të ketë lojtarë të kualifikuar që mund t'i rekrutoni për t'u bashkuar me Reboot Rally. Mos e humbisni këtë mundësi për të shijuar lojën dhe për të mbledhur shpërblime ekskluzive!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme