Lajme

February 12, 2024

Bëhuni gati për kapsulat e ekipit VCT në VALORANT 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Sezoni i VCT është pothuajse afër, dhe bashkë me të vjen prezantimi i kapsulave të ekipit në VALORANT. Këto kozmetikë ju lejojnë të tregoni mbështetjen tuaj për ekipin tuaj të preferuar profesionist në ligat ndërkombëtare. Ndërsa një njoftim zyrtar ende nuk është bërë, rrjedhjet kanë dhënë disa njohuri se çfarë mund të presim nga Kapsula VCT 2024.

Bëhuni gati për kapsulat e ekipit VCT në VALORANT 2024

Data e publikimit

Riot Games nuk ka zbuluar datën zyrtare të lançimit për Kapsulën e Ekipit VCT këtë vit. Megjithatë, me fillimin e VCT Americas dhe Pacific Kickoffs më 17 shkurt, ka të ngjarë që kapsulat të jenë të disponueshme në VALORANT në të njëjtën ditë kur fillon sezoni.

Përmbajtja

Sipas rrjedhjeve, kapsula e ekipit VCT për sezonin 2024 do të përfshijë një lëkurë me temë ekipi për pistoletën klasike, një shok me armë, kartën e lojtarit dhe llak. Secila nga 44 skuadrat pjesëmarrëse nga katër ligat ndërkombëtare do të ketë kapsulën e vet të ekipit, duke ju dhënë gjithsej 44 opsione për të zgjedhur.

Si të merrni kapsulat

Lojtarët do të mund të blejnë Team Capsules nga skeda Esports në lojë. Vlen të theksohet se 50% e fitimeve nga çdo Team Capsule do të shkojnë drejtpërdrejt për ekipin që përfaqëson, duke ofruar mbështetje shtesë për ekipet pro.

Detaje klasike të lëkurës

Lëkura klasike e përfshirë në kapsulën e ekipit VCT do të ketë tre nivele dhe dy përmirësime. Megjithatë, detaje specifike rreth këtyre përmirësimeve nuk janë bërë të ditura ende.

Çmimi

Çmimi i kapsulave të ekipit VCT nuk është konfirmuar. Bazuar në kapsulën e mëparshme VCT LOCK//IN 2023, e cila ishte me çmim 5,440 VP, pritet që çdo kapsulë Ekipi të ketë çmim midis 3,000 dhe 3,500 VP.

Qëndroni të sintonizuar për më shumë rrjedhje dhe informacione zyrtare rreth Kapsulave të Ekipit VCT kur ato bëhen të disponueshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme