Lajme

February 15, 2024

Arma Zap: Një armë e fuqishme trullosëse për të kapërcyer armiqtë sfidues në kompaninë vdekjeprurëse

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Zap Gun është një armë e blerë në Lethal Company që mund të trullosë armiqtë. Kushton 400 kredite dhe ofron një avantazh të përkohshëm në situata të rrezikshme.

Arma Zap: Një armë e fuqishme trullosëse për të kapërcyer armiqtë sfidues në kompaninë vdekjeprurëse

Informacioni dhe Statistikat kryesore

 • Kostoja: 400 kredite
 • Pesha: 11 paund
 • Efekti: trullos armiqtë kur rrezja stërvitet mbi ta

Kur të përdorni armën Zap

Arma Zap është veçanërisht efektive kundër krijesave dhe objekteve të caktuara në Lethal Company. Mund të parandalojë mbylljen e Jester-it, të çaktivizojë përkohësisht Frëngjitë dhe të bëjë që rojtarët e pyllit të heqin aleatët e tyre. Këtu është një listë e plotë e krijesave dhe objekteve të prekura nga Zap Gun:

 • Jesters
 • Brackens
 • Ruajtësit e pyllit
 • Merimangat e bunkerit
 • Thumpers
 • Qen pa sy
 • Pleshtat e kurthit
 • Mbajtja e Merimangave
 • Hygroderes
 • Lizards spore
 • I maskuar

Është e rëndësishme të theksohet se Zap Gun nuk është efektiv kundër krijesave të tilla si Manticoil, Roaming Locust, Circuit Bee, Earth Leviathan dhe Ghost Girl.

Si të përdorni armën Zap

Për të përdorur armën Zap, së pari duhet të skanoni zonën për të gjetur objektiva. Pasi të zbulohet një objektiv, mbani të shtypur butonin e majtë të miut për të ndezur një rreze elektrike që i ngjitet armikut. Trau duhet të mbahet duke parë majtas dhe djathtas për të mbajtur lidhjen. Nëse lidhja prishet, armiku do të rifitojë lëvizshmërinë. Zap Gun zgjat 60 sekonda nëse përdoret vazhdimisht.

Puna ekipore dhe strategjitë

Zap Gun mund të jetë një mjet i vlefshëm kur përdoret së bashku me armë të tjera dhe punën ekipore. Për shembull, mahnitja e një armiku me armën Zap lejon një aleat ta sulmojë atë me një armë si një lopatë ose një shenjë ndalimi. Ky kombinim mund të jetë veçanërisht efektiv kundër armiqve të vritshëm. Për më tepër, përdorimi i armës Zap në një merimangë bunker dhe të kesh një mik që ta godasë atë pesë herë me një lopatë ndërsa e zbërthen me armën Zap do ta çaktivizojë përgjithmonë merimangën.

Ku të merrni armën Zap

Për të blerë armën Zap, vizitoni terminalin e anijes në Lethal Company dhe ndërveproni me të. Shkruani 'store' për të hyrë në artikujt e disponueshëm dhe duhet të gjeni Zap Gun të listuar. Zakonisht kushton 400 kredite, por mund të ketë zbritje të herëpashershme gjatë një ndeshjeje.

konkluzioni

Arma Zap është një armë e fuqishme trullosëse në Lethal Company që ofron një avantazh të përkohshëm në situata të rrezikshme. Përdoreni atë në mënyrë strategjike, në kombinim me armë të tjera dhe punën ekipore, për të kapërcyer armiqtë sfidues dhe për të siguruar mbijetesën tuaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme