Lajme

February 16, 2024

A do të përfshihet World of Warcraft në Game Pass? Spekulimet dhe mundësitë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Më 15 shkurt, Microsoft njoftoi se Diablo 4 do të jetë i disponueshëm në Game Pass duke filluar nga 28 Mars. Ky lajm ka lënë shumë lojtarë të World of Warcraft (WoW) të pyesin nëse loja e tyre e preferuar do të përfshihet gjithashtu në Game Pass.

A do të përfshihet World of Warcraft në Game Pass? Spekulimet dhe mundësitë

Modeli i pagesës World of Warcraft

WoW është një titan i vjetër MMORPG me përsëritje të shumta të disponueshme. Ndërsa lojërat klasike WoW janë falas për lojtarët e abonuar, zgjerimet me pakicë vijnë me një çmim. Për shembull, zgjerimi i ardhshëm, The War Within, ka botime të ndryshme që variojnë nga 49,99 dollarë në 89,99 dollarë.

Njoftimi dhe spekulimi

Njoftimi origjinal përmendi vetëm Diablo 4, duke i lënë lojtarët e WoW të pasigurt për përfshirjen e tij në Game Pass. Megjithatë, formulimi i njoftimit sugjeron që WoW potencialisht mund të shtohet në të ardhmen. WoW ka mbetur një nga MMORPG-të më të njohura edhe pas 20 vitesh, dhe mospërfshirja e tij në Game Pass do të ishte një mundësi e humbur.

Përfshirja e WoW në Game Pass

Përfshirja e WoW në Game Pass mund të jetë sfiduese për shkak të modelit të tij unik të pagesës. Ndërsa është e paqartë nëse do të kërkohet një abonim, ka të ngjarë që lojtarët të kenë ende nevojë të blejnë zgjerimin më të fundit. Nga ana tjetër, lojërat klasike WoW mund të jenë të disponueshme për t'u luajtur pa ndonjë kosto shtesë.

konkluzioni

Në këtë kohë, mbetet një mister nëse WoW do të jetë i disponueshëm në Game Pass. Me marrjen e informacionit të ri, ky artikull do të përditësohet. Lojtarët e WoW presin me padurim njoftime të mëtejshme në lidhje me përfshirjen e lojës së tyre të dashur në Game Pass.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme