Lajme

February 14, 2024

8 lojëra alternative që duhet të provoni në vend të Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ethet Palworld konsumuan komunitetin e lojërave në vitin 2024, por si të gjitha tendencat, ajo u zbeh përfundimisht. Nëse po filloni të humbni interesin për Palworld dhe po kërkoni diçka të re për të provuar, këtu janë disa lojëra alternative që duhet të keni parasysh:

8 lojëra alternative që duhet të provoni në vend të Palworld

Pokemon

Pokémon është ekskluziviteti që filloi zhanrin tërheqës të krijesave. Ai ofron përvojën e luftimit dhe nivelizimit të shokëve tuaj, ashtu si Palworld. Me historinë dhe përfitimin e tij të pasur, Pokémon është një lojë e domosdoshme për çdo adhurues të zhanrit. Mund të provoni Pokémon Scarlet & Violet ose Pokémon Legends Arceus, i cili ka një ndjenjë të ngjashme me Palworld.

Temtem

Temtem është një lojë MMO që ka fituar popullaritet për qasjen e saj argëtuese dhe besnike ndaj zhanrit tërheqës të krijesave. Ai ofron një botë të ndërlidhur dhe është në dispozicion në platforma të shumta. Nëse jeni duke kërkuar për një lojë që përfshin kapjen e krijesave, Temtem është një zgjedhje e shkëlqyer.

Ni No Kuni

Ni No Kuni, i zhvilluar nga Level-5, kombinon elementet tipike të lojës JRPG me aspektet më të mira të Palworld. Ai përmban një botë të madhe të hapur, një shumëllojshmëri monstrash për të luftuar dhe elemente magjike. Franshiza ofron lojëra të shumta për t'ju eksploruar.

I mbështjellë

Enshrouded është një lojë e përqendruar te mbijetesa që kërkon përkushtimin dhe aftësinë tuaj për të menaxhuar të gjitha aspektet e jetës së personazhit tuaj. Ai u lëshua pothuajse në të njëjtën kohë me Palworld dhe ofron një botë sfiduese ku duhet të gjesh pajisje, sende artizanale dhe të qëndrosh gjallë. Nëse ju pëlqen një lojë që teston aftësitë tuaja të mbijetesës, Enshrouded ia vlen ta provoni.

Arka: Survival Evolved

Ark: Survival Evolved është një lojë që fokusohet në krijimtarinë dhe mbledhjen e burimeve. Ju zhyt në një botë të mbushur me dinosaurët, ku duhet të bëheni efikas dhe produktiv për të mbijetuar. Zbutja e dinosaurëve është një tipar kryesor i lojës, duke shtuar një element emocionues në lojë.

Legjenda e Zelda: Lotët e Mbretërisë

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom është një lojë e vlerësuar me çmime që ofron një botë të gjerë të mbushur me kërkime dhe detaje. Ajo ka marrë vlerësime kritike dhe konsiderohet si një nga lojërat më të mira Zelda. Nëse jeni duke kërkuar për një lojë me një botë të pasur dhe gjithëpërfshirëse, Tears of the Kingdom është një zgjedhje e shkëlqyer.

Gjuetar përbindësh

Monster Hunter është një ekskluzivitet që ofron beteja epike kundër përbindëshave me fuqi të lartë HP. Ai fokusohet në përmirësimin e pajisjeve tuaja dhe në krijimin e artikujve për t'ju ndihmuar në gjuetinë tuaj. Me elementët e saj RPG dhe lojën sfiduese, Monster Hunter është një lojë që do t'ju mbajë të angazhuar për orë të tëra.

Minecraft

Minecraft është një lojë shumë popullore e njohur për lojën e saj sandbox dhe mundësitë krijuese. Ka shitur miliona kopje dhe ka një bazë të madhe lojtarësh. Palworld përfshin shumë parime nga Minecraft, duke e bërë atë një alternativë të shkëlqyer për adhuruesit e zhanrit.

Këto lojëra ofrojnë një larmi përvojash që mund ta gërvishtin atë për të luftuar krijesat, për të eksploruar botë të gjera dhe për të niveluar shokët tuaj. Pavarësisht nëse jeni adhurues i aventurave për kapjen e krijesave apo aventurave të botës së hapur, këto alternativa ndaj Palworld padyshim ia vlen t'i provoni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme