Lajme

February 12, 2024

10 armët më të fuqishme të fshehura: lëshoni dëme shkatërruese dhe fuqi të pafavorshme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në botën e madhe të Enshrouded, është thelbësore të kesh pajisje të forta për të përballuar me sukses armiqtë frikësues. Për t'u bërë sa më i fuqishëm dhe për të përballuar çdo sfidë, këtu janë armët e rangut më të lartë që mund të përdorni:

10 armët më të fuqishme të fshehura: lëshoni dëme shkatërruese dhe fuqi të pafavorshme

1. Çekiçi i diellit

 • Dëmi: 235
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 380
 • Fuqia Parry: 867

Sun Hammer është arma më e mirë absolute në Enshrouded. Ky çekiç masiv deponues shkakton dëme të mëdha dhe ka një fuqi të jashtëzakonshme. Është i pakrahasueshëm për sa i përket mundësive të dëmtimit.

2. Sulmues ajror

 • Dëmi: 213
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 280
 • Fuqia Parry: 605

Aerostriker është një armë fenomenale për lojtarët e fokusuar në luftime nga afër. Ajo shkakton dëme të mëdha dhe ka fuqi të fortë mbytëse. Mund të gjendet si plaçkë në zonat e Malësisë Nomad dhe Kindlewastes.

3. Mace e madhe

 • Dëmi: 210
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 320
 • Fuqia Parry: 581

Mace e Madhe është një armë mbresëlënëse që shkakton dëme të mëdha dhe ka fuqi të konsiderueshme të këmbimit. Është një nga armët më të mira në Enshrouded dhe është i përshtatshëm për lojtarët e stilit DPS.

4. Çekiçi i ndezur

 • Dëmi: 187
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 280
 • Fuqia Parry: 394

Ignited Hammer është një armë masive dhe e fuqishme që shkakton dëme të konsiderueshme. Është një zgjedhje e plotë për tregtarët e dëmeve nga afër.

5. Sëpatë e njollosur

 • Dëmi: 158
 • Zhbllokoni: Boss and Chest Loot
 • Qëndrueshmëria: 250

Sëpata e ndotur mund të merret duke mposhtur Fell Thunderbrute. Është një opsion i fortë për klasat e bazuara në forcë.

6. Shpata e shuar

 • Dëmi: 158
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 300

Shpata e shuar është një opsion i fuqishëm për ata që preferojnë një shpatë. Ajo shkakton dëme të mëdha dhe ka një pamje unike.

7. Shkop kërcitës

 • Dëmi: 155
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 250
 • Statistikat shtesë: 10% mbingarkesë, shpejtësia e sulmit 0,6 sekonda, +2 Mana Regen

Shkopi kërcitës është një zgjedhje bindëse për luftimin me shkop. Ai lejon sulme të sigurta nga një distancë dhe fokusohet në dëmtimin e zjarrit.

8. Sëpatë e mbështjellë

 • Dëmi: 154
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks
 • Qëndrueshmëria: 280

Sëpata e Enshrouded është një armë e madhe, e keqe, me pamje metalike që shkakton dëme të konsiderueshme. Është ideale për ata që preferojnë luftime nga afër.

9. Stafi i Pleqve

 • Dëmi: 154
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks

Stafi i Plakut mund të gjendet në zonat Kindlewastes dhe Malësitë Nomad. Kërkon përpilim të vazhdueshëm të tarifave të personelit, por ofron dëme të larta.

10. Stafi i nxirë

 • Dëmi: 152
 • Zhblloko: Plaçka në gjoks

Stafi i Blackened është një staf i drejtpërdrejtë që shkakton dëme të konsiderueshme. Kërkon përpilim të vazhdueshëm të Tarifave të Stafit për të shfrytëzuar fuqinë e tij.

Mos harroni se fuqia e këtyre armëve peshon në varësi të zonës në të cilën i gjeni. Është e rëndësishme të përparoni në lojë për të marrë armët më të mira. Shijoni udhëtimin tuaj në Enshrouded!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme