Bast në BLAST Premier 2024

Në këtë udhëzues bastesh BLAST Premier, zbuloni gjithçka që lojtarët e eSports duhet të dinë rreth basteve në turnetë BLAST Premier, nga historia e ngjarjes deri te tregjet e disponueshme të basteve, ku mund të bastoni për konkurrencën, tregjet dhe shanset e basteve, këshillat e basteve BLAST Premier dhe më shumë. .

BLAST Premier është një nga ligat më prestigjioze të eSports për blockbusterin e Valve, Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO). Nisur në vitin 2020, BLAST Premier është i bazuar në Evropë dhe Amerikën e Veriut dhe është i ndarë në dy sezone; Pranvera dhe Vjeshta. Një sezon BLAST Premier zgjat rreth katër muaj. 12 Skuadrat shkojnë ballë për ballë në fazat e grupeve përpara se beteja të shkojë në finalet e sezonit ku skuadrat nga faza e grupeve shkojnë për të gjitha - BLAST Premier Championship.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Gjithçka që duhet të dini për BLAST Premier

BLAST Premier organizohet nga BLAST ApS, a daneze Kompania e prodhimit të mediave eSports, dhe mbahet në qytete të ndryshme. Një gjë konstante është fakti që ka një audiencë të drejtpërdrejtë me ekrane të mëdha që i zhytin fansat në të njëjtën mënyrë si zhyten lojtarët e CS: GO pro. Ngjarjet e BLAST Premier tërheqin grupe të mëdha çmimesh, me Finalin Global 2020 dhe Finalin Botëror 2021 duke tërhequr një grup çmimesh 1 milion dollarësh.

Rreth Counter-Strike: Global Offensive

Siç u përmend më herët, BLAST Premier është një turne CS: GO. Kundër-Strike: Ofensivë Globale, i popullarizuar si CS: GO, është një video-lojë me qitje në person të parë e zhvilluar nga Valve në lidhje me Hidden Path Entertainment. Ky këst i katërt në serinë Counter-Strike është i disponueshëm në Windows, macOS, PS3, Xbox 360 dhe Linux.

CS: GO, ashtu si paraardhësit e tij, vendos dy palë në një betejë të bazuar në objektiva. Ekipet konkurrojnë në mënyra të ndryshme të lojës që përfshijnë mbjelljen dhe çaktivizimin e bombave. Njëra palë luan si terroristë, ndërsa pala tjetër luan si djemtë e mirë që çaktivizojnë bombat dhe shpëtojnë pengjet.

Counter Strike Global Offensive është një nga eSportet më të njohura në botën e basteve të eGaming. Skena e eSports krenohet me shumë turne BLAST Premier, duke përfshirë grupet e Pranverës dhe të Vjeshtës, përballjet dhe finalet. BLAST Premier League gëzon mbulimin mediatik dhe ka Twitch dhe YouTube si partnerë të saj televizivë.

BLAST Premier është një turne prestigjioz që bashkëpunon me markat kryesore, duke përfshirë Betway, Coinbase dhe konglomeratin e transportit MAERSK. Një gjë që e bën këtë qitës në vetën e parë një sukses është fakti se tani është plotësisht i lirë për t'u luajtur. Ekzistojnë nëntë mënyra të lojës, duke përfshirë modalitetin e lëshuar së fundmi Battle-Royale të quajtur Zona e rrezikut.

Shanset e basteve BLAST Premier Esports

Përpara se të hyni në aksion, është thelbësore të kuptoni tregjet e ndryshme të basteve BLAST Premier dhe CS:go shanset e basteve. Tregjet, të njohura gjithashtu si opsionet e basteve, janë rezultate të ndryshme të disponueshme, ndërsa shanset përfaqësojnë probabilitetin e hyrjes së bastit.

Tregjet e basteve BLAST Premier

Një nga tregjet kryesore të basteve për kampionatet BLAST Premier është fituesi i turneut. Këtu, lojtarët vënë bast në ekipin që ata mendojnë se do të fitojë turneun. Tregjet e tjera të basteve janë tregjet standarde të basteve CS: GO.

Tregu i parë është fituesi i ndeshjes, dhe këtu, lojtarët vënë bast për rezultatin e një ndeshjeje. Një bast tjetër i lidhur është fituesi i hartës, ku lojtarët vënë bast për ekipin që do të fitojë një hartë të caktuar. Tregje të tjera të njohura të basteve BLAST Premier përfshijnë raunde mbi/nën, vrasjet e shënuara mbi/nën, rezultatin e saktë, handikapet, etj.

Shanset e basteve BLAST Premier

Ashtu si në bastet sportive tradicionale, ekzistojnë tre formate shanse që mbështesin faqet e basteve CS: GO. Disa kanë një nga këto formate, ndërsa të tjerët i kanë të gjitha. Të tre formate shanse janë shanset dhjetore (evropiane), shanset fraksionale (britanike) dhe shanset Moneyline (amerikane). Përveç formatit të koeficienteve, lojtarët duhet të gjejnë faqe bastesh në internet eGaming me shanset më të larta pasi shanset e larta janë të barabarta me fitime më të larta.

Pse është BLAST Premier popullor për bast

BLAST Premier është ndër turnet më të njohura CS: GO eSports. Është gjithashtu në lista e turneve esports që tërheqin një ndjekës të madh nga fansat dhe bastorët e qitësit të parë me shumë lojtarë. Pra, çfarë e bën BLAST Premier të njohur?

Së pari është fakti që ka shumë turne BLAST Premier gjatë gjithë vitit. Ka dy stinë, secila prej katër muajsh. Kjo do të thotë që fansat kënaqen me aksionin e mbushur me adrenalinë për një pjesë më të mirë të vitit. Konkursi tërheq shtatë turne çdo vit.

E dyta është fakti që seria BLAST Premier tërheq CS: GO ekipe në Evropë dhe Amerikën e Veriut duke përfshirë Natus Vincere, Vitality, Gambit Esports dhe Cloud9. Këto veshje luftojnë për lavdinë, paratë e çmimeve dhe të drejtat e mburrjes.

E treta është mbulimi mediatik. Turnetë në internet BLAST Premier janë ndër turnet më të dekoruara CS: GO. Ai krenohet me media sociale solide me mbi 400,000 ndjekës së bashku me platformat YouTube dhe Twitch me 347,000 dhe 1.3 milion abonentë, respektivisht.

Një arsye tjetër për popullaritetin e këtij turneu janë çmimet fitimprurëse. Në skenën më të madhe, në finale, 1,000,000 dollarë ndahet midis ekipeve kryesore me fituesin që merr 500,000 dollarë në shtëpi. Ka edhe turne që tërheqin mbi 400,000 dollarë.

Ekipet fituese të BLAST Premier dhe momentet më të mëdha

Duke qenë një nga turnetë më të mirë CS: GO, seria BLAST Premier tërheq disa nga ekipet më të mëdha në eSports. Tifozët janë trajtuar gjithashtu me aksion drithërues në teatrot zhytëse që presin ligat Premier BLAST.

Në këtë segment, shikoni skuadrat më të suksesshme, skuadrat më të mira për të bastuar tani dhe disa nga momentet më të paharrueshme në turnetë më të mirë BLAST Premier.

Skuadrat më të suksesshme

Veshja ukrainase Natus Vincere është padyshim skuadra më e mirë në historinë e serisë BLAST Premier. Asnjë ekip tjetër nuk ka kampionate aq të lartë sa Natus Vincere. Ekipe të tjera të denja në turnetë kryesore BLAST Premier përfshijnë FaZe Clan, Team Vitality, Team Liquid, Complexity Gaming, OG dhe G2.

Ekipet më të mira për të bast

Skuadrat e mësipërme janë skuadrat më të suksesshme në BLAST Premier, por ato mund të mos jenë domosdoshmërisht skuadrat më të mira për të vënë bast. Organizatat e eSports sulmojnë skuadra të tjera për të ndërtuar lista të forta, kështu që është thelbësore të zbuloni se cilët janë lojtarët më të mirë dhe ku po kryejnë aktualisht tregtinë e tyre.

Që nga viti 2022, Natus Vincere është ekipi më premtues CS: GO me mirësjellje të talenteve më të mira që përfshin peshat e rënda si Oleksandr "S1mple" Kostyliev. Një tjetër ekip më i mirë për të vënë bast është FaZe Clan, i cili ka disa nga lojtarët më të mirë CS: GO sot. Ekipet e tjera CS: GO për të bastuar përfshijnë ENCE, Cloud9, FURIA dhe Vitality.

Momente të paharrueshme

Një nga ngjarjet më të paharrueshme në historinë e BLAST Premier League është ngjarja inauguruese, Pranvera 2020: Sezoni i rregullt, i organizuar në 3 Mills Studio, Londër. Tifozët u trajtuan me një veprim befasues, dhe pas betejave të tmerrshme, kampionët ishin FaZe Clan, Natus Vincere dhe Team Liquid.

Një tjetër ngjarje kryesore që ia vlen të kujtohet është Finalet e Pranverës 2022. Natus Vincere i dëshmoi edhe një herë botës se është një skuadër e jashtëzakonshme që kapërcen ekipe si FaZe Clan, Team Vitality, G2 Esports dhe OG për t'u larguar me çmimin prej 200,000 dollarësh.

Finalja Botërore 2021, një nga turnetë më të mëdhenj BLAST Premier të mbajtur në Kopenhagë, është gjithashtu i paharrueshëm. Çdo ekip erdhi duke shpresuar të largohej me çmimin kryesor, por Oleksandr "s1mple" Kostyliev i Natus Vincere kishte plane të tjera. Maestro CS: GO ishte e rëndësishme për të ndihmuar Natus Vincere të largonte Gambit Esports në një finale të nxehtë.

Ku dhe si të bastni në BLAST Premier?

BLAST Premier është një nga tiparet më të mira të ligave CS: GO në skenën e basteve. Fakti që ka gara pothuajse gjatë gjithë vitit e bën atë një nga garat më të mira CS: GO për të bastuar. Megjithatë, ekzistojnë dy shqetësime të mëdha në lidhje me bastet në BLAST Premier; gjetja e libralidhësit më të mirë BLAST Premier dhe vendosja e bastit të duhur.

Si të gjeni faqen më të mirë të basteve

Ka shumë faqe në internet të basteve eSport me CS: GO tregjet e basteve. Disa drejtohen nga operatorë të mirëfilltë, ndërsa të tjerë nuk ia vlejnë mundimin. Faqja më e mirë e basteve të lojërave video CS: GO duhet të licencohet nga një autoritet i njohur rregullator i lojërave të fatit. Duhet të ketë gjithashtu tregje të mëdha CS: GO dhe shanse të larta.

Bonuset dhe promovimet e esports janë gjithashtu shtesë të denjë. Karakteristika të tjera për t'u kërkuar përfshijnë përputhshmërinë me celularin, përvojën e përdoruesit, mbështetjen e klientit dhe sigurinë.

Këshilla për bast

Për të bërë bastet e duhura, është e rëndësishme të kuptoni se si luhet CS: GO dhe objektivat. Gjithashtu, hulumtoni skuadrat e ndryshme, performancat e tyre të kaluara dhe listat aktuale për të ditur se cilat ekipe janë të preferuara dhe cilat jo. E rëndësishmja, besoni shanset. Mos harroni, shanset e larta paguajnë mirë, por janë të rrezikshme, dhe anasjelltas.

Kjo është ajo njerëz, udhëzuesi përfundimtar i basteve të serisë BLAST Premier. Orari i vitit 2022 tashmë ka dalë, kështu që lojtarët mund të bastojnë në ekipet e tyre të preferuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi