Zgjedhja e bonusit ideal të basteve në Esports Esports: Një udhëzues

Popullariteti në rritje i lojërave eSports ka bërë që lojtarët të përdorin strategji të ndryshme për t'i mbajtur lojtarët të motivuar. Përdorimi i bonuseve ka qenë padyshim integral në marketingun e eSports. Ndërsa industria e lojërave në internet bëhet jashtëzakonisht konkurruese, mbetet e qartë se lojtarët e eSports kanë shanse edhe më të mira për të marrë bonuset më të mira.

Bonuset në internet nuk krijohen të barabarta. Që lojtarët të kenë një avantazh të vërtetë mbi kazinonë, ata inkurajohen të kërkojnë bonuset më të mira. Zbulimi për bonusin e përsosur të eSports kërkon më shumë sesa të shikosh shumën e bonusit. Një sërë faktorësh, ndër të cilët kyç janë kërkesat e basteve, bëjnë një rrugë të gjatë në zgjedhjen e bonusit të duhur.

Çfarë e bën një bonus të mirë esports?Si të merrni bonuse të basteve esports?Bonuset e basteve në faqet e esports
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Çfarë e bën një bonus të mirë esports?

Disa lojtarë të esports, kryesisht të rinj, mund të tundohen për të rrëmbyer sa më shumë bonuse të jetë e mundur me shpresën për të zgjatur bankrollin e tyre. Fatkeqësisht, jo të gjitha shpërblimet ia vlen të merren. Këtu janë disa gjëra që duhen marrë parasysh gjatë vlerësimit nëse një bonus ia vlen të merret apo jo:

Madhësia e bonusit

Shuma e bonusit është ndoshta gjëja e parë që shikon çdo lojtar që kërkon një bonus. Në mënyrë ideale, bonuset e konsiderueshme eSports zakonisht u ofrojnë lojtarëve vlerën maksimale për paratë e tyre. Megjithatë, madhësia e vetme nuk mund të përdoret si një faktor përcaktues; lojtarët gjithashtu duhet të jenë të prirur për një mori faktorësh të tjerë, duke përfshirë shumën e nevojshme për të aktivizuar bonusin.

Kërkesat e bastit

Ndërsa madhësia e bonusit zakonisht vjen e para, sigurisht që nuk është faktori i vetëm që duhet marrë parasysh. Shumica e bonuseve të ofruara nga faqet e basteve eSports zakonisht kanë kërkesat e tyre të basteve që variojnë nga 1 deri në 20X. Cilat janë kërkesat e basteve? Për shembull, një bonus 100$ me kërkesa 5x të basteve në thelb do të thotë që një lojtar duhet të vendosë baste me vlerë 500$ për t'u kualifikuar për një tërheqje. Në thelb, bonusi i përsosur duhet të ketë kërkesën më të ulët të basteve.

Datat e skadimit

Është e zakonshme të gjesh bonuse eSports me data skadimi. Duke marrë parasysh këshillat e basteve eSports nga lojtarët me përvojë, një bonus i mirë duhet të ketë një datë të gjatë skadimi. Një datë e shkurtër skadimi mund të jetë veçanërisht kufizuese, veçanërisht kur lidhet me një bonus me kërkesa të larta bastesh. Dhe meqenëse shumica e bonuseve të ofruara nga sajtet e eSports vijnë me kërkesa unike bastesh, një jetëgjatësi e zgjatur është padyshim e dëshirueshme në shumicën e rasteve, në mënyrë që hobi juaj të mos kthehet në një punë të padëshirueshme.

Shkathtësi

Kur lëshon një bonus, qëllimi i çdo krijuesi të basteve elektronike eSports është të ofrojë një shpërblim të vlefshëm për lojtarët e tyre. Si i tillë, shkathtësia ose aftësia e bonusit për t'u përdorur në lojëra të ndryshme është kritike në vlerësimin e vlerës së çdo stimuli. Për shembull, një bonus i mirë eSports mund të përdoret në ngjarje dhe tregje të shumta eSports. Nëse një bonus ndodh të jetë kufizues, kjo mund të jetë një shenjë e sigurt që lojtari duhet të eksplorojë opsione të tjera.

Menyra pagese

Shumica e bonuseve në internet zakonisht janë të lidhura mënyrat e besueshme të pagesës. Shumica e kazinove të nivelit të lartë ofrojnë mënyra të shumta pagese. Në këtë mënyrë, lojtarët nuk duhet të mendohen dy herë përpara se të kërkojnë një bonus. Më e mira nga të gjitha, lehtësia e pretendimit të bonusit duhet të pasqyrojë gjithashtu lehtësinë e pretendimit të fitimeve të bonusit.

Si të merrni bonuse të basteve esports?

Duke parë shumëllojshmërinë e bonuseve, disa lojtarë shpesh ngatërrohen për marrjen në dorë të një bonusi eSports. Pretendimi i një bonusi eSports nuk duhet të jetë një punë e përditshme, ashtu si gjetja e shansetave më të mira të basteve eSports, duke pasur parasysh që shumica e faqeve të basteve eSports kanë një procedurë të lehtë për t'u ndjekur kur aksesoni bonusin tuaj. Thënë kështu, këtu është një udhëzues i përgjithshëm hap pas hapi për të kërkuar ndonjë bonus eSports.

Zgjidhni një faqe bastesh esports

Hapi i parë për të kërkuar një bonus esports është të regjistroheni me një bookie. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë të zgjidhni ndonjë faqe tjetër bastesh esports që hasni, por një që ofron një listë të gjatë bonusesh. Ndërsa ky mund të mos jetë një kualifikim, ai shpesh përbën bazën e marrjes së bonuseve të tjera. Zgjedhja e duhur e një kazinoje mund të nënkuptojë marrjen e një sërë bonusesh gjatë gjithë rrjedhës së lojërave tuaja me to. Megjithatë, leximi i termave dhe kushteve të bashkangjitura me ofertat e mundshme është thelbësore përpara se të zgjidhni ndonjë faqe bastesh.

Regjistrohu – Bonus i mirëseardhjes

Shumica e kazinove mirëpresin lojtarë të rinj me një bonus mirëseardhjeje. E vetmja kualifikim i lidhur me këtë bonus është se lojtari duhet të jetë i ri. Pra, regjistrimi është i nevojshëm kur synoni një bonus mirëseardhjeje. Pasi një lojtar se si të bastojë në esports dhe zgjedh të bashkohet me regjistrimin me një librari eSports, ai trajtohet me një sërë bonusesh të tjera, duke përfshirë bonuset e ndeshjeve dhe kthimit të parave. Pas regjistrimit, lojtarët e rinj të esports mund të përfitojnë gjithashtu nga kodet promocionale, veçanërisht kur aktivizojnë bonusin e mirëseardhjes.

Bëni një depozitë - Bonusi i ndeshjes/ringarkimit

Ndërsa disa kazino ofrojnë në mënyrë rutinore lojtarët pa bonuse depozite, shumica e faqeve të esports shpërblejnë lojtarët që financojnë llogaritë e tyre me para të vërteta. Shumica e kazinove ofrojnë bonuse në formën e një bonusi ndeshjeje ose rimbushjeje, ku depozita përputhet deri në një shumë të caktuar. Idealisht, duhet vetëm një depozitë për të aktivizuar bonusin e ndeshjes.

Bastet e Vendit – Bonusi i Besnikërisë/Bashkimi i Parave

Vendosja e basteve me para të vërteta mund të jetë një mënyrë tjetër për të kërkuar një bonus. Ashtu si librat e sportit, faqet e basteve elektronike gjithashtu shpërblejnë lojtarët që herë pas here bëjnë baste me para të vërteta. Këto bonuse vijnë në forma të ndryshme, ndër të cilat kryesore janë bonuset e besnikërisë dhe kthimit të parave. E para zakonisht jepet për bastet e rregullta, ndërsa e dyta u jepet si një pjesë e basteve të humbura.

Procedura ose hapat që duhen ndërmarrë përpara se të kërkoni ndonjë bonus janë të informuara nga natyra e bonusit. Për shembull, marrja e një bonusi regjistrimi është krejtësisht e ndryshme nga pretendimi i ndeshjes ose bonusi i kthimit të parave. Në shumicën e rasteve, pretendimi i bonusit nuk përfundon kur një lojtar merr shumën e bonusit; lojtarët e esports duhet të plotësojnë kërkesat përkatëse të basteve. Ndonjëherë, do të ketë kufizime të bashkangjitura me kërkesat e basteve.

bonuset e faqes?

Shumica basteshkruesit online të esports sot vendosni disa shpërblime bujare. Si rezultat, çdo esport që përgatitet për të përfituar nga këto stimuj duhet të jetë gati për të blerë dhe për të zgjedhur një bonus që i përshtatet preferencave të tyre.

Zgjedhja e bonusit më të mirë të esports është zakonisht një çështje e preferencave personale. Disa lojtarë mund të shkojnë për shuma të mëdha bonusi edhe pse kanë kërkesa të larta bastesh. Të tjerëve do t'u pëlqente një bonus i vogël me kërkesa të thjeshta për t'u plotësuar. Gjithçka varet nga zgjedhja e një bonusi që ofron vlerën më të mirë për paratë.

Ndërsa këshillat e basteve eSports informojnë zgjedhjet e shumicës së lojtarëve, këtu është një listë e disa prej ofertave më të mira të bonusit të faqeve të basteve eSports:

  • Bonuset 1xBet:1xBet ofron një larmi të madhe bonusesh. Ka të premte me fat, bonuse të mirëseardhjes dhe depozitave deri në 200% të shumës së depozituar, por ju mund të gjeni bonuse shumë më emocionuese në këtë ofrues.
  • Baste bonus Betsson: Betsson.com esports lojtarët mund të kërkojnë deri në 25 dollarë në baste bonus pasi të regjistrohen dhe të bëjnë një depozitë reale të parave të një shume të ngjashme.
  • Bonus i mirëseardhjes nga Leovegas: Oferta e mirëseardhjes e Leovegas.com është unike, me lojtarët që gëzojnë një rritje të fitimit 100% në dy bastet e tyre të para deri në një maksimum prej $25.

Bonuset e basteve në faqet e esports

Lojtarët e Esports trajtohen me bonuse të ndryshme, ku secili ofron përfitime unike. Këtu është një ndarje e bonuset më të mira të eSports që ofrojnë shumica e librarive.

Baste Falas

Baste falas, të njohura edhe si bonuse pa depozite, janë oferta bonus të stimuluara për bastorët e esports, të rinj dhe ekzistues. Siç sugjeron emri i tyre, ky lloj basti u jep lojtarëve një shans për të fituar pa vënë para të vërteta në linjë.

Nuk ka bonuse bastesh

Asnjë bast ose bonus pa bast janë bonuse të ofruara pa kërkesa të bashkangjitura për lojëra. Kjo në thelb do të thotë se nuk ka kufij të caktuar dhe lojtarët mund të mbledhin fitimet e tyre sa më shpejt që të duan.

Bonusi i besnikërisë

Vendet e basteve sportive përdorin bonuset e besnikërisë si një mënyrë për të shpërblyer lojtarët e përkushtuar. Ky bonus është shpesh në një sistem pikësh, ku lojtarët fitojnë pikë sapo fillojnë të luajnë baste me para të vërteta.

Bonusi i referimit

Bonuset e referimit u jepen lojtarëve që bëjnë gjithçka për të marrë një mik të tyre për të luajtur. Gjëja më e mirë në lidhje me bonuset e referimit është që lojtari aktiv dhe ai i referuar marrin një bonus.

Lista e bonuseve të basteve eSports është shumë më e gjatë se kjo. Përmendje të tjera të dukshme përfshijnë bonus ndeshje, bonus celular, dhe lëkurat e lira.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi