Emily Thompson

Emily Thompson

Writer

Biography

E lindur mes peizazheve të gjera të Alice Springs, Emily u rrit me histori fati, aventurash dhe shansesh. Ky edukim çoi në magjepsjen e saj me botën e kazinosë. Në kohën kur u transferua në Sydney për universitet, ajo ishte tashmë një lojtare e rregullt e kazinove në internet. Kuptimi i saj për dinamikën e lojës dhe aftësitë e saj gazetareske u bashkuan, duke e bërë atë një shkrimtare udhërrëfyese të kërkuar në internet. Citimi i saj i preferuar? "Jeta nuk ka të bëjë gjithmonë me mbajtjen e letrave të mira, por ndonjëherë, duke luajtur mirë një dorë të dobët." - Jack London

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Në botën gjithnjë në zhvillim të lojës konkurruese Pokemon, një kampion i ri është shfaqur për të tronditur skenën. Raging Bolt, një Paradox Pokémon i prezantuar në DLC-në e Diskut Indigo për Pokémon Scarlet dhe Violet, është ngjitur me shpejtësi në rangun për t'u bërë një forcë dominuese në metalojen VGC. Ndërsa kampionati ndërkombëtar i Evropës (EUIC) u shpalos nga 5 deri më 7 prill, Raging Bolt jo vetëm që shfaqi fuqinë e tij, por gjithashtu rrëzoi Flutter Mane-n dominues më parë, duke tërhequr vëmendjen e lojtarëve profesionistë dhe fansave.

Ursaluna dhe Porygon2: Kampionët e Papritur të Kampionatit Ndërkombëtar të Evropës
2024-04-08

Ursaluna dhe Porygon2: Kampionët e Papritur të Kampionatit Ndërkombëtar të Evropës

Kampionatet Ndërkombëtare të Evropës (EUIC) këtë fundjavë të kaluar (5 deri më 7 prill) shfaqën thellësinë e madhe strategjike dhe paparashikueshmërinë që ka për të ofruar metaloja Pokémon Scarlet dhe Violet. Ndërsa fytyrat e njohura dominonin në anën e VGC-së, dy Pokemon të papritur, Ursaluna dhe Porygon2, u shfaqën si komponentë kryesorë të ekipit fitues, duke sfiduar mençurinë konvencionale të asaj që përbën një kërcënim konkurrues.

Kapja e të gjitha veprimeve: Kampionati Ndërkombëtar i Evropës Pokémon (EUIC) 2024
2024-04-05

Kapja e të gjitha veprimeve: Kampionati Ndërkombëtar i Evropës Pokémon (EUIC) 2024

Kampionati Ndërkombëtar i Pokémon Europe (EUIC) po përgatitet të jetë një përballje kryesore në sezonin konkurrues 2024, duke vendosur skenën për Kampionatin Ndërkombëtar të Amerikës së Veriut (NAIC) dhe Kampionatin Botëror. Me jo vetëm një, por të katër lojërat konkurruese të ekskluzivitetit të ekspozuara, EUIC është ëndrra e një entuziastësh të Pokémon dhe një spektakël kompleks për ndjekësit. Ja çfarë duhet të dini:

Rënia dhe rritja e mundshme e lojërave LGD: Një Sagë Dota 2
2024-03-31

Rënia dhe rritja e mundshme e lojërave LGD: Një Sagë Dota 2

Në një lëvizje që ka shkaktuar tronditje në komunitetin Dota 2, organizata legjendare e esports LGD Gaming ka njoftuar tërheqjen e saj të përkohshme nga skena konkurruese. Ky vendim vjen pas një serie paraqitjesh të pakta, që kulmuan me dështimin për t'u kualifikuar në kualifikimet e hapura të sezonit 23 të DreamLeague. Të njohur për aftësitë e tyre strategjike dhe një trashëgimi të pasur në lojë, mungesa e LGD shënon një moment të rëndësishëm në Dota 2 esports.

Gurë Kristali të Fshehur të Sporteve për t'u parë në 2024
2024-03-23

Gurë Kristali të Fshehur të Sporteve për t'u parë në 2024

Peizazhi i esports është një gjigant gjithnjë në zhvillim, i shtrirë në zhanre dhe duke rrëmbyer zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën. Ndërsa gjigantët si lojërat MOBA dhe FPS mbizotërojnë titujt kryesorë, disa komunitete të nënvlerësuara të esporteve mbështesin me pasion lojërat e tyre të preferuara, shpesh duke fluturuar nën radarin e zakonshëm. Ndërsa zhytemi në vitin 2024, le të hedhim pak dritë mbi pesë sporte të tilla elektronike që meritojnë vëmendjen tuaj.

Ngritja dhe poshtërimi i Destroyer2009: Një zhytje e thellë në hakerin më famëkeq të Apex Legends
2024-03-22

Ngritja dhe poshtërimi i Destroyer2009: Një zhytje e thellë në hakerin më famëkeq të Apex Legends

Përralla e Shkatërruesit 2009 fillon në dhjetor 2023, me praninë e tyre në Apex Legends duke u bërë një shqetësim i dukshëm. Fillimisht, ky individ u përqendrua në përdorimin e mashtrimeve në lobe të renditura, duke fituar famë për lojën e tyre shkatërruese. Ndërsa aktivitetet e tyre u zgjeruan, Destroyer2009 u bë një figurë e shquar brenda komunitetit, veçanërisht pasi synoi lojtarë të profilit të lartë si ImperialHal dhe HisWattson në shkurt 2024.

Fushata "Monopoly GO Victory": Fito shpërblime të mëdha dhe zare falas
2024-02-16

Fushata "Monopoly GO Victory": Fito shpërblime të mëdha dhe zare falas

Fushata e Fitores në Monopoly GO është një mundësi emocionuese për të fituar shpërblime të mëdha dhe për të mbledhur zare falas. Ndryshe nga ngjarjet e mëparshme, këtë herë mund të fitoni gjithashtu shenja Peg-E me kohë të kufizuar për t'i përdorur në Furnizimin e Çmimit. Fushata fillon sot, më 16 shkurt, dhe ofron një seri shpërblimesh dhe arritjesh fantastike.

Maksimizoni lojën tuaj me kode falas në Warhammer 40,000 Tacticus
2024-02-16

Maksimizoni lojën tuaj me kode falas në Warhammer 40,000 Tacticus

Warhammer 40,000 Tacticus është një lojë celulare që u ofron lojtarëve mundësinë për t'u përfshirë në lojëra strategjike. Qoftë duke marrë pjesë në fushatat PvE ose në përleshje PvP, lojtarët mund të shijojnë një mjedis konkurrues. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se loja përfshin mikrotransaksione. Ndërsa lojtarët kanë mundësinë për të blerë artikuj në lojë, ekziston gjithashtu një sistem kodesh falas që u lejon atyre të fitojnë shpërblime thjesht duke u regjistruar në lojë.

A do të përfshihet World of Warcraft në Game Pass? Spekulimet dhe mundësitë
2024-02-16

A do të përfshihet World of Warcraft në Game Pass? Spekulimet dhe mundësitë

Më 15 shkurt, Microsoft njoftoi se Diablo 4 do të jetë i disponueshëm në Game Pass duke filluar nga 28 Mars. Ky lajm ka lënë shumë lojtarë të World of Warcraft (WoW) të pyesin nëse loja e tyre e preferuar do të përfshihet gjithashtu në Game Pass.

Masterizimi i Misionit Retrieve Essential Personnel in Helldivers 2: Strategjitë për Sukses
2024-02-16

Masterizimi i Misionit Retrieve Essential Personnel in Helldivers 2: Strategjitë për Sukses

Në botën kaotike të Helldivers 2, Automatons paraqesin një kërcënim të vazhdueshëm për mbijetesën e ekipeve shkencore në Super Tokë. Megjithatë, ka shpresë në formën e Helldiver, heroit që mund t'i shoqërojë këto ekipe drejt sigurisë. Nëse dëshironi të përfundoni me sukses misionin Retrieve Essential Personnel në Helldivers 2 dhe të shpëtoni ekipet e shkencës, këtu janë disa strategji kryesore që duhen mbajtur parasysh.

Optimizimi i bëmave për Paladins në Baldur's Gate 3
2024-02-16

Optimizimi i bëmave për Paladins në Baldur's Gate 3

Në Baldur's Gate 3, Paladins janë luftëtarë të frikshëm që mund të provojnë aftësinë e tyre kundër çdo armiku në fushën e betejës. Ndërsa të njohur për armaturën e tyre të rëndë dhe goditjen hyjnore, Paladins mund të përdorin gjithashtu bëmat për të rritur aftësitë dhe shkathtësinë e tyre.

Alderney Gambling Control Commission