Wazamba Rishikimi i basteve eSports 2024

WazambaResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
BonusBonus i mirëseardhjes deri në 500 € + 200 rrotullime falas
Miqësore për celularin
Bicoins Pranohen
Libri sportiv i disponueshëm
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Miqësore për celularin
Bicoins Pranohen
Libri sportiv i disponueshëm
Wazamba is not available in your country. Please try:
Amelia Tan
ReviewerAmelia TanReviewer
Fact CheckerTomas NovakFact Checker
Bonuses

Bonuses

Ashtu si me shumicën e bastebërësve online esport, Wazamba ka një gamë të mirë bonusesh për klientët, duke përfshirë një bonus mirëseardhjeje për ata që sapo janë regjistruar. Bonusi i sportit është një bonus ndeshjeje, kështu që rezervisti do të përputhet me depozitën fillestare të lojtarit deri në 100. Kjo do të thotë që lojtari ka dy herë më shumë para për të luajtur kur të fillojë për herë të parë. Është e rëndësishme që lojtari të lexojë termat dhe kushtet për të parë nëse ka ndonjë kufizim se sa shpejt duhet të përdoret bonusi i regjistrimit dhe si mund të tërhiqen çdo fitim që rezulton.

Të bonus regjistrimi mund të përdoret për baste esports dhe për të vendosur baste edhe në sporte të tjera, por bonusi i kazinosë është më i lartë dhe shkon deri në 500, me deri në 200 rrotullime falas për lojëra elektronike. Rrotullimet falas nuk jepen si një shumë e përgjithshme, por si një numër i caktuar çdo ditë për një periudhë të caktuar kohe, në mënyrë që të mos përdoren të gjitha menjëherë.

Bonuset e libralidhësve

Janë 7 bonuse të bastebërësit në total. Si dhe regjistrimi dhe rrotullimet falas janë bonuset e ringarkimit dhe një program VIP. Ka pesë nivele në program dhe secili prej tyre tërheq shpërblime të ndryshme. Ndërsa lojtari përparon, kjo mund të nënkuptojë kufij më të lartë të tërheqjes. Programi VIP mbështetet në lojtarin që mbledh monedha virtuale në faqe dhe sa më shumë të mbledhin aq më shumë përparojnë nëpër nivele.

Bonuset e shpërblimit u drejtohen atyre që përdorin faqen rregullisht për baste esports, baste standarde sportive dhe lojëra kazino. Sa më shpesh lojtari të regjistrohet dhe të luajë, aq më shumë shpërblime dhe oferta speciale mund të kenë akses.

Kodet e bonusitKodet e bonusit
Games

Games

Si një kazino në internet, fokusi kryesor i faqes së internetit Wazamba janë lojërat e kazinosë si lojëra elektronike, poker dhe ruletë. Ka disa lojëra kazino të drejtpërdrejta të disponueshme në sit dhe kjo ka rezultuar të jetë shumë e popullarizuar me lojtarët. Vlerësohet se siti ka më shumë se 2000 opsione të ndryshme lojëra elektronike dhe kazino për anëtarët. Shtojini kësaj sporti dhe sportet elektronike dhe ka shumë për t'i mbajtur anëtarët të zënë. Të apasionuarit pas sporteve nuk do të zhgënjehen me gamën e opsioneve të basteve esport që ofrohen në Wazamba.

Lojëra të tjera kazino të disponueshme në Wazamba përfshijnë lojëra blackjack, baccarat dhe zare. Bastet e egaming dhe esports janë të disponueshme përmes Wazamba dhe këto mund të aksesohen në të njëjtën mënyrë si të gjitha lojërat e tjera. Baste standarde sportive mbulon të gjitha sportet kryesore në mbarë botën duke përfshirë futbollin, kriketin, basketbollin, bejsbollin dhe tenisin. Si në të gjitha faqet e basteve, shanset për ndeshjet dhe ngjarjet shfaqen në sajt dhe lojtari zgjedh sa dëshiron të bastojë. Kjo perfshin bast video lojërash.

+4
+2
Mbyll

Software

Për t'u ofruar klientëve të tij një përzgjedhje të gjerë lojërash, Wazamba bashkëpunon me liderët e industrisë në zhvillimin e softuerit. Sa i përket softuerit, emra të tillë si janë ndër më të njohurit, për shkak të veçorive të tyre moderne dhe lojërave me cilësi të lartë.

Payments

Payments

Wazamba ofron të gjitha depozitat dhe tërheqjet kryesore menyra pagese që lojtarët do të prisnin duke përfshirë të gjitha kartat kryesore të kreditit dhe debitit, Neteller, Skrill, Ecopayz, Klarna dhe disa kriptomonedha. Shuma minimale që lejohet të depozitojë një lojtar është 10 € dhe maksimumi është 5000 €. Për të bërë një depozitë, lojtari duhet vetëm të shkojë në seksionin e depozitave të faqes së internetit dhe të ndjekë udhëzimet. Depozitat mund të bëhen në vetëm një ose dy minuta shumë lehtë. Nuk është e nevojshme të paraqisni detaje bankare në sit.

Shumë nga kuletat elektronike lejojnë transferime pa të dhëna personale që ndahen me sitin. Kohët e tërheqjes nuk janë aq të shpejta sa shumë lojtarë mund të presin. Shumica përpunohen brenda 3 ditëve të punës, duke e bërë këtë proces më të ngadalshëm se në disa kazino të tjera në internet, veçanërisht kur tërhiqni para në ose pak para fundjavës. Përjashtim nga kjo është nëse lojtari përdor një portofol elektronik. Tërheqjet në një portofol elektronik janë zakonisht të menjëhershme. Shuma minimale për tërheqje është 10 € dhe shuma maksimale është 2000 €.

Deposits

Është e thjeshtë dhe e shpejtë të shtoni një depozitë në llogarinë tuaj në Wazamba . Wazamba pranon shumë metoda të ndryshme depozitimi, duke përfshirë Neteller, Visa, Jeton, Neosurf, Skrill dhe shumë të tjera. Ekipi i Wazamba është i përkushtuar për ta bërë të thjeshtë dhe të sigurt për përdoruesit e tyre që të financojnë llogaritë e tyre duke përdorur ndonjë nga opsionet e shumta të depozitave që ofrojnë. Falë përpunimit të shpejtë të pagesave të Wazamba , mund të filloni menjëherë të vini baste në lojërat tuaja të preferuara eSports.

Withdrawals

Ekzistojnë disa mënyra tërheqjeje të disponueshme për të tërhequr fitimet tuaja nga llogaria juaj e eSports në Wazamba . Tërheqjet në Wazamba gjithashtu përpunohen shpejt dhe me efikasitet, kështu që ju mund t'i merrni fitimet tuaja në kohë. Është e rëndësishme të theksohet se metodat specifike të tërheqjes mund të kërkojnë kohë më të gjata përpunimi dhe tarifat përkatëse. Në rast të pyetjeve ose shqetësimeve në lidhje me procesin e tërheqjes, mund të mbështeteni gjithmonë te ekipi i mbështetjes së klientit Wazamba për të marrë ndihmën e nevojshme.

Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

Wazamba bën një përpjekje shtesë kur bëhet fjalë për sigurinë e përdoruesve të tij. Ofruesi ndjek të gjitha rregullat dhe udhëzimet strikte për lojërat e sigurta dhe të përgjegjshme në internet. Wazamba është i licencuar dhe i rregulluar nga autoritete me reputacion të lojërave, gjë që ndihmon për të siguruar që ofruesi të funksionojë në mënyrë të drejtë dhe transparente.

Security

Siguria është përparësia kryesore në Wazamba . Të gjitha informacionet e klientit dhe transaksionet financiare janë të koduara duke përdorur teknologji të nivelit të lartë. Kjo siguron që askush nuk mund të ketë akses në informacionin e dërguar dhe marrë midis pajisjes suaj dhe kompjuterëve të ofruesit të shërbimit, sepse të gjitha të dhënat mbrohen gjatë transportit.

Responsible Gaming

Për sa i përket eSports, Wazamba i jep përparësi inkurajimit të lojës etike dhe ofrimit të burimeve të ndryshme për të ndihmuar bastuesit të bastojnë me përgjegjësi. Ju lutemi vizitoni faqet e mëposhtme për më shumë burime mbi lojërat e përgjegjshme dhe trajtimin e varësisë: * GamCare * Gamble Aware * Kumarxhinj Anonimë

About

About

Wazamba është një kazino në internet dhe faqe bastesh esports që filloi jetën në 2019, duke e bërë atë një nga kazinotë më të reja në internet përreth. Ajo është e licencuar dhe e rregulluar në Curacao dhe është themeluar nga Araxio Development DV, një kompani që është e njohur për zhvillimin e kazinove dhe lojërave në internet. Wazamba është bërë e njohur si një kazino online me një reputacion të mirë falë gamës së gjerë të lojërave në dispozicion dhe dizajnit të shkëlqyer të faqes. Sidoqoftë, është një uebsajt i kufizuar dhe nuk është i disponueshëm për lojtarët në një numër mjaft të madh vendesh.

Kjo zbatohet rreptësisht - ata që kanë një adresë IP të regjistruar në një vend të caktuar nuk do të mund të hyjnë fare në faqen e internetit. Faqja ofron një gamë të gjerë lojërash dhe sportesh të kazinove online dhe funksionon në të njëjtën mënyrë si kazinotë e tjera në internet. Faqja nuk është e disponueshme për një numër vendesh evropiane ose në SHBA. Kjo për shkak se Wazamba nuk ka licencat e duhura evropiane në këtë fazë.

Pse bast në Wazamba?

Një nga karakteristikat kryesore që tërheq lojtarët në Wazamba është programi VIP. Lojtarët mund të përparojnë përmes këtij programi vetëm duke luajtur lojëra kazino, esports dhe lojëra elektronike. Pikët e kërkuara grumbullohen dhe më pas mund të përdoren për të blerë shpërblime në dyqanin Wazamba për rrotullime ose të ngjashme.

Faqja gjithashtu ofron një nivel të mirë mbështetjeje për klientët duke përfshirë bisedën e drejtpërdrejtë dhe kontaktin me email. Ekipi i shërbimit ndaj klientit është i disponueshëm gjatë gjithë kohës dhe stafi është në gjendje të ndihmojë klientët në shumë gjuhë të ndryshme. Ekziston gjithashtu një numër telefoni ku njerëzit mund të telefonojnë, por faqja përmban gjithashtu një seksion gjithëpërfshirës FAQ.

Faqja mund të përdoret në një sërë pajisjesh, duke përfshirë kompjuterët desktop dhe tablet, si dhe smartfonët. Faqja gjithashtu ka avantazhin e të qenit një faqe e sigurt, me të gjithë enkriptimin e nevojshëm për të siguruar që të dhënat personale nuk mund të aksesohen nga palët e treta. Në shumë raste, klientëve do t'u kërkohet të verifikojnë ID-në e tyre, në mënyrë që faqja të jetë e sigurt se ata janë të një moshe të përshtatshme për të marrë pjesë në aktivitetin e lojërave të fatit dhe se nuk janë rezidentë në një vend të kufizuar.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 2019

Account

Krijimi i një llogarie me Wazamba është jashtëzakonisht i lehtë. Për të shijuar lojërat dhe turnet e eSports, thjesht vizitoni faqen e tyre të internetit, plotësoni formularin e regjistrimit dhe filloni!

Support

Nëse keni probleme me një problem të lidhur me eSports, shërbimi i klientit i Wazamba është aty për t'ju ndihmuar. Stafi i ofruesit mund t'u përgjigjet pyetjeve tuaja dhe t'ju ndihmojë menjëherë.

Tips & Tricks

  • Ndiqni ngjarjet dhe tendencat aktuale të botës eSports. Nëse doni të dini se kur ekipet dhe lojtarët tuaj të preferuar do të marrin pjesë në turnetë dhe ngjarjet e ardhshme, ndiqni ato në mediat sociale. * Përfitoni sa më shumë nga bonuset dhe ofertat speciale. Si një shërbim lider i lojërave, Wazamba u ofron shpesh përdoruesve të rinj dhe atyre që kthehen bonuse speciale. Mund të gjeni ofertat më të përditësuara duke kontrolluar faqen e promovimeve Wazamba . * Menaxhoni paratë tuaja me përgjegjësi. Bërja dhe mbajtja e një buxheti mund t'ju pengojë të humbni më shumë para sesa mund të përballoni. * Informohuni dhe mos humbisni lajmet më të fundit. Për të rritur shanset për të fituar një bast me Wazamba , rekomandohet të kryhen kërkime mbi ekipet dhe lojtarët e përfshirë dhe statistikat e tyre të fundit të performancës. * Kontrolloni gjithmonë shanset e Wazamba përpara se të vendosni një bast. Vazhdimi me shanset, tregjet dhe veçoritë më të fundit është i rëndësishëm nëse doni të përfitoni sa më shumë nga bastet tuaja në eSports.

Promotions & Offers

Bastorët e rinj dhe aktualë të eSports mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë ofertash dhe bonusesh nga Wazamba . Ju mund t'i jepni një shtysë basteve tuaja eSports duke marrë disa promovime interesante të ofruara nga Wazamba - veçanërisht ato me terma dhe kushte të shkëlqyera.

About the author
Amelia Tan
Amelia Tan
About

Amelia Tan, e njohur gjerësisht brenda komunitetit të Esports si "GamerInsight", është perlë e shkëlqyer e EsportRanker kur bëhet fjalë për rishikimet gjithëpërfshirëse dhe të paanshme të lojërave. Kuptimi i saj i thellë i dinamikës së lojërave dhe një përkushtim i pamëshirshëm ndaj raportimit autentik ka fituar respektin e saj të jashtëzakonshëm dhe një lexues të gjerë.

Send email
More posts by Amelia Tan