Unibet - Responsible Gaming

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Bastet online mund të rezultojnë në obsesion dhe falimentim për disa lojtarë. Konsumatorët mund të kërkojnë vetëpërjashtim kur një lojtar vëren një rritje të borxheve dhe shumë kohë duke u përdorur për lojërat e fatit në internet. Vetë-përjashtimi i lejon lojtarit të pushojë nga të gjitha lojërat në internet për një deri në pesë vjet ose më shumë. Madje është e mundur të përjashtohen përjetësisht ata që kanë probleme shumë serioze në lojërat e fatit.

Gjithashtu, lojtarëve u kërkohet të monitorojnë gjendjen e tyre financiare dhe të mos depozitojnë të gjitha paratë e tyre në një faqe bastesh online. Lojtarët këshillohen të zgjedhin vetëm një kufi depozite që është i përballueshëm dhe që mund të mbajë financat në kontroll.

Asnjëherë mos vini bast më shumë se sa mund të përballohet dhe vendosni kufij. Bastet nuk duhet të ndikojnë në jetën e një personi. Gjithashtu, nuk duhet parë kurrë si një investim, por vetëm një hobi që mund të rezultojë në humbje të mundshme dhe një shans argëtues për të fituar.

Është argëtuese të vësh baste me shanse të larta herë pas here. Për shembull, bastet në bastet akumuluese do të thotë se janë llogaritur shanset më të larta. Sigurisht, shanset e larta nënkuptojnë shanse më të ulëta për të ndodhur ngjarja. Shanset më të mëdha do të thotë se një fitore është më e vështirë për t'u ndjekur, por mund të rezultojë në më shumë para pas një fitoreje. Si rezultat, këto baste duhet të konsiderohen me kujdes.

Ka raste kur shanset e larta mund të kenë një shans më të mirë pasi të keni bërë disa kërkime. Prandaj, analiza e duhur dhe financimi duhet të konsiderohen me kujdes.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (17)
Angleze
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Lituaneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (55)
Azuree Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Formula 1
French Roulette Gold
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportet dimërore
Sportet virtuale
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
MonedhatMonedhat (16)
Dollari Kanadez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Kindred Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Australia
Belgjika
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Rumania
Suedia
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick