Unibet - About

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Unibet u krijua në 1997 dhe u bë shpejt një nga lojtarët më të mëdhenj për bastet online. Ajo fitoi një reputacion për bastet sportive dhe zgjeroi operacionet e saj në lojëra kazino, poker, lojëra tavoline dhe tani esports. 

Kompania ka krijuar gjithashtu bonuse dhe shërbime të shkëlqyera ndaj klientit, duke e bërë veten një nga markat më të besuara. Megjithatë, kjo nuk është e gjitha, pasi kompania ka disa softuer të fortë sigurie dhe protokolle për të mbrojtur lojtarët e saj. Si rezultat i reputacionit të Unibet, mijëra klientë nga e gjithë bota përdorin monedha dhe gjuhë të ndryshme për të luajtur esports dhe lojëra të tjera çdo ditë.

Themeluesi dhe historia e Unibet esports

Selia e kompanisë është e vendosur në Maltë dhe shumë vende të tjera anembanë globit. Kazinoja është gjithashtu në pronësi dhe operuar nga Unibet Gaming Network dhe është e licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Licencat varen gjithashtu nga vendet e tjera ose shtetet ku kompania operon.

Çfarë do të thotë kjo për lojtarët? Unibet ndjek me seriozitet rregullat dhe rregulloret siç përcaktohet nga një licencë. Ai merr ankesat dhe shqetësimet e lojtarëve dhe përpiqet t'i zgjidhë ato sepse është në interesin profesional dhe ligjor të kompanisë që t'i përmbahet një licence.

Unibet esports ka shtrirje globale

Reputacioni dhe popullariteti i Unibet do të thotë që kompania zgjeroi faqet e saj të basteve në tregun e basteve në internet në SHBA. Megjithatë, llojet e basteve dhe bonuseve varen nga shteti ku Unibet ofron esports dhe lloje të tjera lojërash.

Unibet ka përjetuar sukses deri më tani në shtete të zgjedhura dhe po rritet në popullaritet. Kompania ka faqet e zakonshme të internetit të basteve, aplikacionet, depozitat efikase dhe metodat e tërheqjes. Kjo është pavarësisht nga vendndodhja.

Popullariteti i Unibet

Sportet më të njohura për të vënë bast përfshijnë futbollin, tenisin, MMA, MLB dhe më shumë. Esports gjithashtu po fiton ngadalë tërheqje, por nuk është performuesi më i mirë. Statusi më i ri i këtij lloji të basteve është ende i panjohur nga shumë më të mirë, dhe ka ende shumë njohuri që duhet të ndahen me përdoruesit e rinj.

Shumë mundësi për eSports

Lojtarët gjithashtu kanë një mundësi fantastike për të bërë një depozitë në Unibet dhe për t'u njohur me përzgjedhjen e tyre të sporteve. Disa nga lojërat përfshijnë Counter-Strike: GO, Dota2, League of Legends dhe Starcraft 2. Lojtarët jo vetëm që mund të luajnë ose të bastojnë në tendencat më të reja në lojëra, por gjithashtu marrin një bonus mirëseardhjeje për t'u regjistruar dhe për të bërë një depozitë në Unibet .

Bastet për sportet elektronike janë të ndryshme nga bastet sportive dhe kazino. Për shembull, në këto lloj bastesh nuk ka asnjë bast të goditjes së parë. Kjo do të thotë se nevojitet një strategji e ndryshme për përpjekjen për të financuar dhe fituar para.

Metodat e besuara të pagesës së basteve esports

Unibet përdor konvencionale menyra pagese për depozitat dhe tërheqjet. Ata mbështesin VIsa, Mastercard, PayPal, PayNearMe, kartat e parapaguara dhe transfertat bankare. Kompania gjithashtu ka vendosur të mos gërmojë në botën e kriptomonedhës dhe kjo mund të shtyjë disa klientë.

Mund të ketë ndryshime në këtë diku në të ardhmen, por nuk ka indikacione për këtë për momentin (që nga viti 2021). Metodat bazë të pagesës për përdorimin e kartave dhe kuletave elektronike ende mbulojnë shumicën e lojtarëve që duan të futen në esports.

Pse të bastni në Unibet?

Unibet ka mundësuar opsione të shumta pagese për përdoruesit e laptopëve dhe celularëve. Lojtarët mund të bëjnë lehtësisht depozita dhe tërheqje duke ndjekur udhëzimet në përputhje me rrethanat. Mënyrat e pagesës duhet të mbështeten nga Unibet dhe të dërgohen përmes bankingut online dhe metodave të tjera.

Lojtari duhet të ketë një llogari ose nga mënyrat e pagesës që mbështesin kufijtë ndërkombëtarë. Alot kjo do të thotë një faqe e sigurt dhe e sigurt për të depozituar para dhe për të luajtur pa shumë telashe.

Pasi lojtari të ketë një llogari, atëherë transferimi i fondeve mund të bëhet menjëherë në një llogari individuale të Unibet. Lojtarët gjithashtu mund të ndihmohen në arkë duke kërkuar një transfertë bankare në internet. Lojtarit do t'i kërkohet të fusë identifikimin e tij bankar dhe fjalëkalimin për të përfunduar transaksionin. Sa herë që miratohen depozitat, lojtarët do të marrin email konfirmimi dhe numra referimi.

Ndërsa Unibet ka qenë i ngadalshëm në marrjen e kriptomonedhës, ajo ka mënyra të mjaftueshme pagese për t'i mbajtur lojtarët të kthehen për një përvojë të lehtë dhe të këndshme.

Të mirat dhe të këqijat me Unibet

Pro

  • Navigimi dhe dizajni i sajteve janë tërheqës, të pastër dhe të lehtë për t'u përdorur. Ka shumë lojëra dhe opsionet e basteve shfaqen qartë në krye të ekranit.
  • Esportet janë të lehta për t'u aksesuar me vetëm disa klikime, dhe ka një përzgjedhje të mirë të titujve esports dhe variacioneve të basteve. Unibet po kërkon të përditësojë titujt ose të shtojë rregullisht më shumë në katalog.
  • Një gamë e madhe opsionesh bastesh për sportet elektronike përfshijnë fituesin e raundit të pistoletës, fituesin e hartës, skuadrat, lojtarët me më shumë fitore, rezultatet e sakta, bastet e parakohshme, përhapjet e pikëve ose bastet e parave. Bastet e tjera përfshijnë vrasjet e para, shumica e vrasjeve dhe më shumë.
  • Unibet ofrohet në shtete si New Jersey, Pennsylvania, Arizona dhe shtete të tjera. Është ditë e hershme për Unibet në SHBA, kështu që ata do të vazhdojnë të zgjerohen.
  • Shërbimi ndaj klientit është i shpejtë dhe efikas. Unibet mund të kontaktohet përmes bisedës live, telefonit dhe emailit. Kjo do të thotë komoditet për të gjithë lojtarët pa marrë parasysh nevojat e tyre individuale.
  • Ekziston një aplikacion i thjeshtë që ofron shumë nga të njëjtat lojëra si lojërat PC. Përdorni esports në aplikacion dhe shumë më tepër. Kujdesuni për të gjitha bonuset dhe promovimet e njëjta.
  • Ekziston një bonus tërheqës i mirëseardhjes me një depozitë 100% ndeshjeje dhe promovime të tjera.

Kundër

  • Asnjë kriptomonedhë si një mënyrë pagese
  • Tërheqjet mund të jenë të ngadalta deri në 5 ditë
  • Ka pasur raporte për shërbim të ngadalshëm ndaj klientit

E disponueshme në celularë dhe laptopë

Unibet mund të aksesohet në pajisjet celulare nga aplikacioni ose faqja e internetit dhe lojtarët kanë mundësinë të luajnë në çdo kohë të ditës dhe në vende të ndryshme. Unibet është projektuar thjesht dhe navigimi është i lehtë dhe efikas si për amatorë ashtu edhe për ata afatgjatë.

Paguesit gjithashtu duhet të jenë të vetëdijshëm se një aplikacion mund të shkarkohet për lloje të ndryshme lojërash. Aplikacionet janë të pajtueshme me pajisjet moderne Android dhe iOS. Për ata që kanë më pak memorie të telefonit, është gjithashtu e mundur të shijojnë faqen e internetit të Unibet përmes shfletuesit. Faqja e internetit nuk kërkon shkarkim, dhe një vizitë është gjithçka që kërkohet në një telefon personal.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (17)
Angleze
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Lituaneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (55)
Azuree Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Formula 1
French Roulette Gold
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportet dimërore
Sportet virtuale
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
MonedhatMonedhat (16)
Dollari Kanadez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Kindred Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Australia
Belgjika
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Rumania
Suedia
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick