Unibet Rishikimi i basteve eSports 2024 - About

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
BonusBonus i mirĂ«seardhjes 100% deri nĂ« 100 €
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
Unibet is not available in your country. Please try:
About

About

Unibet u krijua në 1997 dhe u bë shpejt një nga lojtarët më të mëdhenj për bastet online. Ajo fitoi një reputacion për bastet sportive dhe zgjeroi operacionet e saj në lojëra kazino, poker, lojëra tavoline dhe tani esports.

Kompania ka krijuar gjithashtu bonuse dhe shërbime të shkëlqyera ndaj klientit, duke e bërë veten një nga markat më të besuara. Megjithatë, kjo nuk është e gjitha, pasi kompania ka disa softuer të fortë sigurie dhe protokolle për të mbrojtur lojtarët e saj. Si rezultat i reputacionit të Unibet, mijëra klientë nga e gjithë bota përdorin monedha dhe gjuhë të ndryshme për të luajtur esports dhe lojëra të tjera çdo ditë.

Themeluesi dhe historia e Unibet esports

Selia e kompanisë është e vendosur në Maltë dhe shumë vende të tjera anembanë globit. Kazinoja është gjithashtu në pronësi dhe operuar nga Unibet Gaming Network dhe është e licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Licencat varen gjithashtu nga vendet e tjera ose shtetet ku kompania operon.

ÇfarĂ« do tĂ« thotĂ« kjo pĂ«r lojtarĂ«t? Unibet ndjek me seriozitet rregullat dhe rregulloret siç pĂ«rcaktohet nga njĂ« licencĂ«. Ai merr ankesat dhe shqetĂ«simet e lojtarĂ«ve dhe pĂ«rpiqet t'i zgjidhĂ« ato sepse Ă«shtĂ« nĂ« interesin profesional dhe ligjor tĂ« kompanisĂ« qĂ« t'i pĂ«rmbahet njĂ« licence.

Unibet esports ka shtrirje globale

Reputacioni dhe popullariteti i Unibet do të thotë që kompania zgjeroi faqet e saj të basteve në tregun e basteve në internet në SHBA. Megjithatë, llojet e basteve dhe bonuseve varen nga shteti ku Unibet ofron esports dhe lloje të tjera lojërash.

Unibet ka përjetuar sukses deri më tani në shtete të zgjedhura dhe po rritet në popullaritet. Kompania ka faqet e zakonshme të internetit të basteve, aplikacionet, depozitat efikase dhe metodat e tërheqjes. Kjo është pavarësisht nga vendndodhja.

Popullariteti i Unibet

Sportet më të njohura për të vënë bast përfshijnë futbollin, tenisin, MMA, MLB dhe më shumë. Esports gjithashtu po fiton ngadalë tërheqje, por nuk është performuesi më i mirë. Statusi më i ri i këtij lloji të basteve është ende i panjohur nga shumë më të mirë, dhe ka ende shumë njohuri që duhet të ndahen me përdoruesit e rinj.

Shumë mundësi për eSports

Lojtarët gjithashtu kanë një mundësi fantastike për të bërë një depozitë në Unibet dhe për t'u njohur me përzgjedhjen e tyre të sporteve. Disa nga lojërat përfshijnë Counter-Strike: GO, Dota2, League of Legends dhe Starcraft 2. Lojtarët jo vetëm që mund të luajnë ose të bastojnë në tendencat më të reja në lojëra, por gjithashtu marrin një bonus mirëseardhjeje për t'u regjistruar dhe për të bërë një depozitë në Unibet .

Bastet për sportet elektronike janë të ndryshme nga bastet sportive dhe kazino. Për shembull, në këto lloj bastesh nuk ka asnjë bast të goditjes së parë. Kjo do të thotë se nevojitet një strategji e ndryshme për përpjekjen për të financuar dhe fituar para.

Metodat e besuara të pagesës së basteve esports

Unibet përdor konvencionale menyra pagese për depozitat dhe tërheqjet. Ata mbështesin VIsa, Mastercard, PayPal, PayNearMe, kartat e parapaguara dhe transfertat bankare. Kompania gjithashtu ka vendosur të mos gërmojë në botën e kriptomonedhës dhe kjo mund të shtyjë disa klientë.

Mund të ketë ndryshime në këtë diku në të ardhmen, por nuk ka indikacione për këtë për momentin (që nga viti 2021). Metodat bazë të pagesës për përdorimin e kartave dhe kuletave elektronike ende mbulojnë shumicën e lojtarëve që duan të futen në esports.

Pse të bastni në Unibet?

Unibet ka mundësuar opsione të shumta pagese për përdoruesit e laptopëve dhe celularëve. Lojtarët mund të bëjnë lehtësisht depozita dhe tërheqje duke ndjekur udhëzimet në përputhje me rrethanat. Mënyrat e pagesës duhet të mbështeten nga Unibet dhe të dërgohen përmes bankingut online dhe metodave të tjera.

Lojtari duhet të ketë një llogari ose nga mënyrat e pagesës që mbështesin kufijtë ndërkombëtarë. Alot kjo do të thotë një faqe e sigurt dhe e sigurt për të depozituar para dhe për të luajtur pa shumë telashe.

Pasi lojtari të ketë një llogari, atëherë transferimi i fondeve mund të bëhet menjëherë në një llogari individuale të Unibet. Lojtarët gjithashtu mund të ndihmohen në arkë duke kërkuar një transfertë bankare në internet. Lojtarit do t'i kërkohet të fusë identifikimin e tij bankar dhe fjalëkalimin për të përfunduar transaksionin. Sa herë që miratohen depozitat, lojtarët do të marrin email konfirmimi dhe numra referimi.

Ndërsa Unibet ka qenë i ngadalshëm në marrjen e kriptomonedhës, ajo ka mënyra të mjaftueshme pagese për t'i mbajtur lojtarët të kthehen për një përvojë të lehtë dhe të këndshme.

Të mirat dhe të këqijat me Unibet

Pro

  • Navigimi dhe dizajni i sajteve janĂ« tĂ«rheqĂ«s, tĂ« pastĂ«r dhe tĂ« lehtĂ« pĂ«r t'u pĂ«rdorur. Ka shumĂ« lojĂ«ra dhe opsionet e basteve shfaqen qartĂ« nĂ« krye tĂ« ekranit.
  • Esportet janĂ« tĂ« lehta pĂ«r t'u aksesuar me vetĂ«m disa klikime, dhe ka njĂ« pĂ«rzgjedhje tĂ« mirĂ« tĂ« titujve esports dhe variacioneve tĂ« basteve. Unibet po kĂ«rkon tĂ« pĂ«rditĂ«sojĂ« titujt ose tĂ« shtojĂ« rregullisht mĂ« shumĂ« nĂ« katalog.
  • NjĂ« gamĂ« e madhe opsionesh bastesh pĂ«r sportet elektronike pĂ«rfshijnĂ« fituesin e raundit tĂ« pistoletĂ«s, fituesin e hartĂ«s, skuadrat, lojtarĂ«t me mĂ« shumĂ« fitore, rezultatet e sakta, bastet e parakohshme, pĂ«rhapjet e pikĂ«ve ose bastet e parave. Bastet e tjera pĂ«rfshijnĂ« vrasjet e para, shumica e vrasjeve dhe mĂ« shumĂ«.
  • Unibet ofrohet nĂ« shtete si New Jersey, Pennsylvania, Arizona dhe shtete tĂ« tjera. ËshtĂ« ditĂ« e hershme pĂ«r Unibet nĂ« SHBA, kĂ«shtu qĂ« ata do tĂ« vazhdojnĂ« tĂ« zgjerohen.
  • ShĂ«rbimi ndaj klientit Ă«shtĂ« i shpejtĂ« dhe efikas. Unibet mund tĂ« kontaktohet pĂ«rmes bisedĂ«s live, telefonit dhe emailit. Kjo do tĂ« thotĂ« komoditet pĂ«r tĂ« gjithĂ« lojtarĂ«t pa marrĂ« parasysh nevojat e tyre individuale.
  • Ekziston njĂ« aplikacion i thjeshtĂ« qĂ« ofron shumĂ« nga tĂ« njĂ«jtat lojĂ«ra si lojĂ«rat PC. PĂ«rdorni esports nĂ« aplikacion dhe shumĂ« mĂ« tepĂ«r. Kujdesuni pĂ«r tĂ« gjitha bonuset dhe promovimet e njĂ«jta.
  • Ekziston njĂ« bonus tĂ«rheqĂ«s i mirĂ«seardhjes me njĂ« depozitĂ« 100% ndeshjeje dhe promovime tĂ« tjera.

Kundër

  • AsnjĂ« kriptomonedhĂ« si njĂ« mĂ«nyrĂ« pagese
  • TĂ«rheqjet mund tĂ« jenĂ« tĂ« ngadalta deri nĂ« 5 ditĂ«
  • Ka pasur raporte pĂ«r shĂ«rbim tĂ« ngadalshĂ«m ndaj klientit

E disponueshme në celularë dhe laptopë

Unibet mund të aksesohet në pajisjet celulare nga aplikacioni ose faqja e internetit dhe lojtarët kanë mundësinë të luajnë në çdo kohë të ditës dhe në vende të ndryshme. Unibet është projektuar thjesht dhe navigimi është i lehtë dhe efikas si për amatorë ashtu edhe për ata afatgjatë.

Paguesit gjithashtu duhet të jenë të vetëdijshëm se një aplikacion mund të shkarkohet për lloje të ndryshme lojërash. Aplikacionet janë të pajtueshme me pajisjet moderne Android dhe iOS. Për ata që kanë më pak memorie të telefonit, është gjithashtu e mundur të shijojnë faqen e internetit të Unibet përmes shfletuesit. Faqja e internetit nuk kërkon shkarkim, dhe një vizitë është gjithçka që kërkohet në një telefon personal.