Unibet

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Unibet u krijua në 1997 dhe u bë shpejt një nga lojtarët më të mëdhenj për bastet online. Ajo fitoi një reputacion për bastet sportive dhe zgjeroi operacionet e saj në lojëra kazino, poker, lojëra tavoline dhe tani esports. 

Kompania ka krijuar gjithashtu bonuse dhe shërbime të shkëlqyera ndaj klientit, duke e bërë veten një nga markat më të besuara. Megjithatë, kjo nuk është e gjitha, pasi kompania ka disa softuer të fortë sigurie dhe protokolle për të mbrojtur lojtarët e saj. Si rezultat i reputacionit të Unibet, mijëra klientë nga e gjithë bota përdorin monedha dhe gjuhë të ndryshme për të luajtur esports dhe lojëra të tjera çdo ditë.

/unibet/about/

Games

Unibet ka ndjekur trendin dhe ka shtuar shumë sporte elektronike në katalogun e faqes së internetit. Kërkon kohë për të gjetur lojëra të tilla në faqe, dhe kërkohet akoma më shumë mësim për shumë amatorë që janë të rinj në këtë lloj bastesh. Sidoqoftë, Unibet ka bërë një punë të shkëlqyer për të krijuar lojëra konkurruese me një gamë të gjerë bastesh. 

Tregu i esports është i vogël dhe ngadalë po fiton tërheqje në shumë vende në të gjithë botën.

Withdrawals

Tërheqja është një proces i lehtë në Unibet dhe mund të kryhet në celularë ose laptopë. Thjesht shkoni te seksioni bankar në krye të ekranit. Klikoni për tërheqje dhe zgjidhni mënyrën e pagesës Unibet. Ekziston një shumë minimale dhe maksimale e tërheqjes, e cila varet nga vendndodhja.

Tërheqja do të zgjasë më shumë se depozitat sepse Unibet do t'i duhet të kontrollojë dokumentet e identitetit dhe t'i verifikojë ato. Koha e zakonshme e përpunimit varet nga mënyra e pagesës dhe mund të zgjasë nga minuta në ditë. Gjithashtu nuk ka tarifa, por llogaritë verifikohen plotësisht përpara se t'u jepen para lojtarëve. Vlejnë gjithashtu kufijtë ditorë të tërheqjes. Kontrolloni me mbështetjen përpara se të bëni një tërheqje.

Bonuses

Unibet është i njohur për bonuset dhe promovimet e tij, të cilat janë ose specifike për sportin ose për më të mirët e përgjithshëm. Lojtarët duhet të kenë kujdes për kodet që kërkohen në të gjithë uebin. Këto kode aktivizojnë bonuse dhe promovime. 

Bonuset vijnë në formën e bonuseve të depozitave, bonuseve të kthimit të parave dhe shumë më tepër. Ato bazohen në lloje të ndryshme bastesh si sportet, pokeri dhe madje edhe sportet elektronike. Kontrolloni rregullisht promovimet dhe bonuset dhe mbani mend se Unibet ka informacione specifike për vendin dhe shtetin nën skedat e bonusit të tyre

Payments

Unibet ka shumë opsione të sigurta pagese të disponueshme për depozita dhe tërheqje. Kartat, kartat me parapagesë dhe kuletat elektronike janë në dispozicion, së bashku me disa metoda të tjera alternative. Unibet nuk ngarkon tarifa për tërheqje, por një bankë ose një ofrues tjetër i palëve të treta mund të paguajë për shërbimet e tyre.

Account

Krijimi i një llogarie në Unibet është i shpejtë dhe i thjeshtë. Mund të konfigurohet përmes një laptopi ose telefoni celular në pak minuta. Kur llogaria është konfiguruar, lojtari mund të hyjë në esports përmes cilësdo prej atyre pajisjeve. Konfigurimi i llogarisë është si më poshtë;

Së pari, lojtari do të shkojë në faqen kryesore të Unibet dhe do të zgjedhë butonin bashkohu. Butoni do ta çojë lojtarin e ri drejt disa hapave. Hapi i parë është të futni një adresë të vlefshme emaili dhe ta konfirmoni atë. Më pas plotësoni emrin dhe mbiemrin, numrin e telefonit, adresën fizike, vendndodhjen dhe informacione të tjera.

Tips & Tricks

Hulumtoni me kujdes sportet elektronike përpara se të vendosni një bast duke kontrolluar bloget dhe seksionet e lajmeve të Unibet. Informacioni shpërndahet për ndeshjet dhe turnetë e fundit. Ai gjithashtu përmban veçoritë ose bonuset e reja të Unibet. 

Disa faqe parashikimesh janë shfaqur gjithashtu në internet dhe ato japin informacione rreth statistikave dhe faktorëve të tjerë për t'u menduar. Informacione të tjera përfshijnë historinë e ndeshjeve, formën aktuale dhe lëndimet, ndër të tjera. Do të japë një kuptim më të thellë të asaj për të cilën është vënë bast. Kjo është një strategji afatgjatë që do të rezultojë në më shumë fitore dhe një bankroll më të mirë.

Responsible Gaming

Bastet online mund të rezultojnë në obsesion dhe falimentim për disa lojtarë. Konsumatorët mund të kërkojnë vetëpërjashtim kur një lojtar vëren një rritje të borxheve dhe shumë kohë duke u përdorur për lojërat e fatit në internet. Vetë-përjashtimi i lejon lojtarit të pushojë nga të gjitha lojërat në internet për një deri në pesë vjet ose më shumë. Madje është e mundur të përjashtohen përjetësisht ata që kanë probleme shumë serioze në lojërat e fatit.

Software

Unibet punon me metoda të ndryshme pagese ndërkombëtare dhe një larmi lojtarësh online. Për të përballuar këtë sfidë, ajo është e lidhur me mënyrat e pagesës me përdorimin e kriptimit të shtresës së prizës së sigurisë (SSL). Një teknologji e tillë përputhet me Standardin e Sigurisë së të Dhënave të Industrisë së Kartës së Pagesave.

Support

Unibet ofron mbështetje për klientët e saj përmes bisedës direkte të menjëhershme, telefonatave direkte dhe adresave të postës elektronike të dhëna në detajet e kontaktit. Unibet po ofron këto mjete komunikimi për të garantuar shërbim cilësor dhe siguri. 

Mbështetja e klientit e ofruar përfshin ndihmën e klientëve për t'u regjistruar në internet, zgjidhjen e problemeve gjatë hyrjes, çështjet e pagesës dhe tërheqjen e parave nga një llogari kazino.

Deposits

Një depozitë do të varet nga vendndodhja e faqes së internetit të Unibet. Ekziston një proces i përgjithshëm që duhet kaluar përpara se paratë të depozitohen. Së pari, lojtarët duhet të regjistrohen në faqen e internetit dhe më pas kërkohet një depozitë për të marrë bonusin e mirëseardhjes. 

Kërkohet një depozitë minimale prej rreth 10 dollarë për të luajtur dhe për të bërë një depozitë. Unibet ofron një sërë mënyrash të sigurta dhe të sigurta pagese. Koha, kufijtë dhe metodat e depozitimit varen gjithashtu nga çdo vend. Depozitat zakonisht kalojnë brenda pak minutash.

Security

Unibet është një faqe e besuar me masa të shkëlqyera sigurie dhe sigurie gjatë operacioneve. Unibet ka një licencë dhe njeh ligjet e shoqatave të lojërave dhe basteve brenda shteteve dhe vendeve të veçanta që lejohet të operojë. 

Për më tepër, softueri i sigurisë dhe enkriptimi vazhdojnë të përditësohen me versionet më të fundit për të parandaluar ndërhyrjet e paautorizuara të sistemit. Unibet do të kërkojë informacione personale të ofruara nga lojtarët, të tilla si informacione identifikimi dhe pagese. Kjo ndodh kryesisht kur lojtarët regjistrojnë ose tërheqin para.

FAQ

Cilat janë pyetjet më të shpeshta në lidhje me bastet e sporteve në Unibet? Gjeni përgjigjet e këtyre pyetjeve këtu.

Total score9.0

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (17)
Angleze
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Lituaneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
LojëraLojëra (55)
Azuree Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Formula 1
French Roulette Gold
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportet dimërore
Sportet virtuale
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
ShtetetShtetet (14)
Australia
Belgjika
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Rumania
Suedia
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick