Gjithçka që duhet të dini rreth: Low Deposit Betting Sites

Nëse po kërkoni të rritni kënaqësinë e lojës tuaj të preferuar sportive ose kazino pa rrezikuar shumë, atëherë një faqe bastesh në internet me depozita minimale të ulëta është për ju.

Ndërsa faqet e basteve për depozitat minimale u bëjnë thirrje bastorëve të rastësishëm sportive me një buxhet të kufizuar, ato gjithashtu ofrojnë disa avantazhe të tjera për bastorët e rinj dhe madje edhe entuziastët me përvojë të lojërave të fatit.

Çfarë është një faqe bastesh me depozita të ulëta?

Çfarë është një faqe bastesh me depozita të ulëta?

Një sajt bastesh me depozita të ulëta është një libër sportiv (zakonisht i referuar si bastvënës ose 'bookie') që fjalë për fjalë u ofron bastorëve shumën më të ulët të mundshme të depozitave për të luajtur disa nga lojërat e tyre më të njohura, si bastet sportive.

Ka arsye të ndryshme (të renditura më lart) pse disa lojtarë do të preferonin një faqe bastesh ose një treg bastesh që strehon një bankroll të vogël dhe aksione të vogla.

Bastorët e rastësishëm shpesh luajnë kumar thjesht për argëtim, ndërsa lojtarët e rinj mund të jenë skeptikë në lidhje me rrezikimin e një depozite të madhe përpara. Zgjedhja e kazinove në internet që ofrojnë një depozitë minimale të ulët u lejon bastuesve të rrisin në mënyrë të qëndrueshme bilancin e tyre të bankrollit dhe të përmirësojnë aftësitë e tyre të lojërave të fatit dhe basteve.

Është e rëndësishme të theksohet se ideja e të gjithëve për një shumë të ulët depozite nuk është e njëjtë. Gjithçka është relative dhe ajo që ju mund ta konsideroni si një depozitë mjaft e vogël, mund të jetë në nivelin më të lartë për një lojtar tjetër.

Joshja e lojtarëve të rinj

Depozitat minimale nuk janë të disponueshme në të gjitha faqet e basteve, por shumë prej tyre kanë parë nevojën për t'u kujdesur për një buxhet të vogël. Përveç ofrimit të një platforme që është më e përballueshme, shumica e librave sportiv në internet tërheqin klientë të rinj duke ofruar një bonus mirëseardhjeje ose depozite që mund të zgjerojë llogarinë tuaj. Por më shumë për këtë në një moment - le të hedhim një vështrim se si të zgjedhim librat sportiv të depozitave minimale.

Testoni një libër sportiv në internet

Për fillestarët, bastet minimale të basteve ju lejojnë të testoni një bastvënës përpara se të angazhoheni për të me shuma të mëdha parash. Një depozitë e ulët fillestare nuk do të ndryshojë domosdoshmërisht përvojën tuaj të basteve dhe të hyni në të vogla (dhe ndoshta të jeni në gjendje të kërkoni një bonus regjistrimi gjithashtu) nuk do t'ju lërë të ndiheni aq të zhgënjyer nëse do të humbisni.

Fitoj eksperience

Librat sportive të depozitave minimale janë me të vërtetë pikënisja e përsosur për fillestarët me shumë pak përvojë të lojërave të fatit në internet, sepse i lejojnë ata të zhyten dhe mësoni bazat e basteve sportive duke u njohur me ndërfaqen e faqes së basteve. Përsëri, fakti që lojtarët e rinj mund të zhyten dhe të fillojnë të bastojnë për një depozitë fillestare mjaft të ulët, e bën atë të duket më pak e rrezikshme.

Projektuar për një buxhet të vogël

Bastorët me një buxhet të vogël ose fonde të kufizuara për të luajtur kumar do të vlerësojnë pragun e ulët të depozitave. Ai gjithashtu shkurton shpenzimet e mëdha, spontane, duke ruajtur kënaqësinë dhe pritjen që vjen me bastet sportive.

A ju tërheq një depozitë e vogël? Nëse po, lexoni më tej ndërsa zbulojmë më shumë rreth librave sportiv të depozitave minimale, duke përfshirë mënyrën se si të zgjidhni një faqe bastesh me depozita të ulëta, mënyrat për të vënë bast, 10 librat sportive më të rekomanduara, dhe me shume.

Çfarë është një faqe bastesh me depozita të ulëta?
Si të zgjidhni librat sportiv të depozitave minimale

Si të zgjidhni librat sportiv të depozitave minimale

Ka disa gjëra absolute të panegociueshme për t'u marrë parasysh kur zgjidhni një kazino në internet ose një faqe bastesh sportive. Kjo perfshin:

Një Licencë e Besuar

Librat më të mira sportive dhe kazinotë në internet kanë një licencë të vlefshme nga një autoritet rregullator me reputacion të lojërave të fatit. Kjo zakonisht shfaqet dukshëm në faqen kryesore.

menyra pagese

A është e disponueshme metoda juaj e preferuar e depozitimit? Disa nga opsionet e njohura të depozitave përfshini kartat e kreditit dhe debitit, kuletat elektronike, kriptovalutat, etj. Pavarësisht se çfarë metode depozitimi zgjidhni, sigurohuni që ajo të jetë e shpejtë dhe e besueshme. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni nëse ka ndonjë tarifë të bashkangjitur me depozitat e ulëta pasi kjo mund të varfërojë shpejt bankrollin tuaj.

I sigurt dhe i sigurt

Kazinotë më të mira dhe faqet e internetit të basteve kanë një rrjet të sigurt, të sigurt dhe të koduar.

Një shumëllojshmëri sportesh

Një përzgjedhje e gjerë e sporteve dhe llojet e lojërave të kazinosë janë të rëndësishme, por ajo që është edhe më e domosdoshme është që të preferuarat tuaja të jenë të disponueshme. Kontrolloni gjithashtu llojet e basteve ose basteve të ofruara - a i përshtaten opsionet nevojave tuaja?

Ofruesit kryesorë të softuerit

Sigurohuni që oferta e lojërave të kazinosë ose sporteve të jetë me burim nga ofruesit kryesorë, të licencuar të softuerit.

Aksionet e Vogla

Depozitat minimale shkojnë krah për krah me bastet minimale.

Bonusi i mirëseardhjes

Kontrolloni opsionet e bonusit në dispozicion. Shumë libra sportive ofrojnë promovime tërheqëse, si p.sh një bonus 100% i mirëseardhjes, i cili do të rrisë bankrollin tuaj për t'ju dhënë më shumë mundësi bastesh.

Si të zgjidhni librat sportiv të depozitave minimale
Bastet më të njohura me një depozitë të ulët

Bastet më të njohura me një depozitë të ulët

Tani që ju e dini se çfarë të kërkoni në faqet e basteve, ne do të prekim mënyrat se si mund të bastni për t'i dhënë milje shtesë bankrollit tuaj të vogël.

Pavarësisht përfitimeve, depozitimi i shumës minimale ju jep një strategji të kufizuar dhe realiteti është se ju gjithashtu mund të fshini investimin tuaj të vogël — shpejt. Kur shkoni më poshtë, ja se si të vini bast për të përmirësuar përvojën tuaj të librave sportiv dhe potencialisht për të rritur financimin tuaj:

  1. Gjithmonë vini bast për sportin tuaj të preferuar ose për atë që keni më shumë njohuri.
  2. Për shkak se shqetësimet në sport janë të zakonshme, më shumë në NFL dhe UFC dhe kur vini bast në linjën e parave, merrni parasysh të vini bast me të dobëtin. Ndërsa janë më të vështira për t'u goditur, ato kanë potencialin për të rritur fitimet tuaja.
  3. Bastet e së ardhmes janë gjithashtu të shkëlqyera me një buxhet të vogël, por ato kanë një kohë mjaft të gjatë përpara se të mund të shihni rezultatin e bastit tuaj.
  4. Bastet e paracaktuar mund të rrisin gjithashtu bankrollin tuaj. Nuk jeni i sigurt se çfarë është një bisedë? Parleys ose akumuluesit janë një kombinim i dy ose më shumë basteve individuale në një. Çfarë do të thotë kjo është se ju në thelb po vendosni një bast në dy ose më shumë rezultate me një bast dhe nëse fitoni, ai paguan shumë më tepër se një bast i vetëm.
  5. Nuk mund të harrojmë bastet live, të cilat janë një opsion tepër tërheqës dhe argëtues ku vendosni një bast në një ngjarje sportive pasi ajo ka filluar tashmë. Shanset ndryshojnë gjatë gjithë lojës bazuar në atë që po ndodh në kohë reale, dhe ju jeni në gjendje të vini bast për gjëra të tilla si goditja e radhës nga këndi ose penalltia, etj. në futboll.
  6. Së fundi, sigurohuni që të kërkoni bonusin tuaj të librit sportiv. Ky bonus mirëseardhjeje do t'i shtohet bankrollit tuaj të vogël, por mos harroni të kontrolloni kushtet pasi zakonisht vjen me disa rregulla ose kërkesa për rikthim.
Bastet më të njohura me një depozitë të ulët
5 sportet më të mira për të bast

5 sportet më të mira për të bast

Kur bëhet fjalë për bastet, sportet më të mira për të vendosur bastet tuaja nuk janë aq shumë për popullaritetin e tyre. Në vend të kësaj, përqendrohuni në një kod sportiv me të cilin jeni më të kënaqur. Ju duhet të njihni lojtarët, ekipin dhe taktikat e përgjithshme të lojës, të cilat do t'ju japin dorën e sipërme në parashikimin e pikëve, golave, rezultateve, etj.

Në fund të fundit, ju duhet të jeni patjetër një adhurues i sportit për të cilin po bastni dhe duhet të jetë gjithmonë një përvojë argëtuese – nëse fitoni apo humbni. Këto janë të preferuarat tona që premtojnë t'ju mbajnë në buzë të sediljes suaj:

Futbolli

Loja e futbollit është e adhuruar në mbarë botën. Është një nga sportet më të shikuara globalisht dhe, për sa i përket basteve, ndjekja e tij e madhe do të thotë se ka disa libra sportivë konkurrues që kërkojnë të joshin bastore të rinj. Kjo rezulton në mënyrë të vazhdueshme shanset konkurruese në lojërat dhe turnetë kryesore nga faqet kryesore të basteve. Dhe, në kompliment për natyrën e tij intensive, strategjike, bastet e futbollit krenohen gjithashtu me tregje fantastike me promovime të shumta dhe shumë ngjarje të drejtpërdrejta.

Gare me kuaj

Garat me kuaj janë një nga sportet më të njohura për të vënë baste, dhe për shkak të kësaj, shanset janë vërtet të mira. Fama e promovimeve të BOG ofron gjithashtu një avantazh të jashtëzakonshëm strategjik dhe transmetimi i drejtpërdrejtë është gjerësisht i disponueshëm.

Basketboll

Sporti me ritme të shpejta dhe plot aksion ofron argëtim tërheqës pa pushim dhe për shkak gjithçka në basketboll - ose më konkretisht, NBA - zhvillohet brenda pak minutash, kjo e bën atë një opsion të shkëlqyeshëm bastesh për baste të drejtpërdrejta dhe të përshtatshme.

Futboll amerikan

Futbolli ofron kombinimin perfekt të emocioneve të nxitura nga adrenalina dhe thellësisë strategjike. Përvoja e basteve është e nivelit të lartë, me një shumëllojshmëri tregjesh që i përshtaten xhepit të secilit. Dhe ashtu si basketbolli, skuadrat e Superbowl-it kanë një histori të pasur dhe shpesh përballen me njëri-tjetrin - kumarxhinj të aftë që kënaqen me trazirat Statistikat e NFL dhe analiza e lojtarëve mund të gërmoj thellë në futboll.

eSports

Rritja e basteve eSports është e gjitha falë shumëllojshmërisë së lojërave për të zgjedhur, secila me të mirat e veta unike të basteve. Është një stil i ri tërheqës i basteve ose lojërave speciale që kërkon aftësi dhe strategji të jashtëzakonshme. ESports mund të përkufizohet si çdo formë e lojërave video konkurruese që luhet midis individëve ose ekipeve të tjera dhe ato të njohura konkurrojnë përpara fansave të adhuruar, me miliona e miliona që gjithashtu akordohen për të parë përmes transmetimeve të drejtpërdrejta.

5 sportet më të mira për të bast
Top 5 Librat Sportiv të Depozitave Minimale

Top 5 Librat Sportiv të Depozitave Minimale

Tani që i dini të gjitha gjërat për të pasur sukses me një depozitë të ulët ose një bankroll të vogël, këtu janë librat tanë më të mirë sportivë që i ofrojnë ato:

Kazino ICE

Depozita minimale është 20 dollarë në monedhën tuaj të zgjedhur dhe nuk ka asnjë kufizim për tërheqjet. Ai gjithashtu ofron një sërë mënyrash pagese të besueshme dhe të sigurta dhe ka një ofertë tërheqëse regjistrimi që përputhet me shumën tuaj të depozitës. Pra, nëse depozitoni shumën minimale prej 20 dollarësh, do të merrni 20 dollarë shtesë për të luajtur.

Kazino Arlekin

Ajo ka një depozitë minimale shumë të ulët prej $5, plus paketa e saj e mirëseardhjes ka një bonus deri në $850 me 150 rrotullime shtesë falas.

Kazino Kakadu

Shuma minimale e depozitës dhe tërheqjes për të gjitha mënyrat e tyre standarde të pagesës është 20 dollarë modeste. Kazinoja ka një përzgjedhje të gjerë lojërash, së bashku me një program VIP/Besnikëri dhe një bonus 100% të depozitës së parë, dhe 100 rrotullime falas.

Kazino Neon54

Një opsion i shkëlqyeshëm për pagesa të shpejta, por depozita minimale prej vetëm 10 dollarësh është gjithashtu tërheqëse.

22 Bast

Një tjetër kazino me një depozitë minimale të ulët. Bastorët duhet të paguajnë vetëm 1$ dhe oferta e mirëseardhjes bazohet në depozitën fillestare të një bastori, duke marrë deri në 122$ në baste falas.

Top 5 Librat Sportiv të Depozitave Minimale
Këshilla, truket dhe strategjitë

Këshilla, truket dhe strategjitë

Maksimizimi i aksioneve të vogla nuk është diçka e lehtë, por ka mënyra për të rritur potencialin tuaj:

Mos humbisni kurrë një promovim

Përpara se të vendosni për një libër sportiv, bëni një gjueti bonus në faqe të ndryshme bastesh. Kufizimi i vetes për të luajtur vetëm me një depozitë minimale kufizon përvojën tuaj të basteve dhe ndonjëherë ofertat promocionale kërkojnë një shumë depozite më të lartë se minimumi për t'u futur. Me pak fjalë, gjithmonë kontrolloni për bonuse dhe lexoni me kujdes termat dhe kushtet.

Menaxhimi i Bankrollit

Qoftë një bilanc i pakët prej 5 dollarësh, është e domosdoshme të vëzhgoni me vëmendje atë që po ndodh dhe objektivi juaj duhet të jetë të mbani madhësinë e basteve tuaja në përputhje me një strategji të menduar dhe të disiplinuar.

Bast Parlay/Akumulator

Siç u tha më parë, duke kombinuar disa baste në një është një mënyrë e shkëlqyer për të rritur fitimet, megjithëse më e rrezikshme.

Praktikoni lojërat e fatit me përgjegjësi

Një depozitë e vogël prej 5 $, 10 $ ose 20 $ mund të mos duket shumë, por mund të shtohet shpejt kur e bëni shpesh. Vendosni një buxhet maksimal të basteve dhe mos e tejkaloni kurrë atë.

Këshilla, truket dhe strategjitë

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është një faqe bastesh me depozita të ulëta?

Një sajt bastesh për depozitat e ulëta ose depozitat minimale është një libër sportiv ose kazino në internet që ofron një 'tarifë' të ulët të depozitës fillestare për të filluar të luani. Kjo është veçanërisht e dobishme për bastorët e rastësishëm dhe të rinj që nuk dëshirojnë të rrezikojnë shuma të mëdha parash për të shijuar emocionet e lojërave të fatit.

Cili sport është më i lehtë për të vënë bast?

Gjithmonë filloni të vini baste për sportin tuaj të preferuar, ose një që e njihni shumë mirë. Për të pasur sukses ose për të përmirësuar shanset tuaja, duhet të njiheni me të gjitha aspektet e sportit ose lojës në të cilën po vendosni baste.

Çfarë është një bonus i mirëseardhjes?

Një bonus mirëseardhjeje është një ofertë promovuese e vendosur nga një libër sportiv që zakonisht fillon me regjistrimin ose pasi bastorët e rinj kanë bërë depozitimin e tyre të parë. Është një mënyrë e lehtë dhe e dobishme për të joshur lojtarët e ardhshëm të kumarit në një faqe bastesh.

Cilat janë disa nga sportet më të njohura për të vënë bast?

Lojërat ose sportet më të njohura për të vendosur baste përfshijnë futbollin amerikan, basketbollin, futbollin, garat me kuaj, boksin, MMA/UFC, kriket, regbi, tenis, një përzgjedhje eSports dhe më shumë.

Cilat janë disa nga librat më të mirë sportiv të depozitave minimale?

Disa nga librat më të mirë sportivë që ofrojnë një depozitë minimale të ulët përfshijnë ICE Casino, Arlekin Casino, Casino Kakadu, Neon54 Casino, 22Bet, Vegas Lounge, Joo Casino, Duelz, N1 Casino dhe Voodoo Dreams.