Gjithçka rreth Age of Empires Betting Odds

Nëse keni luajtur lojëra FPS gjatë gjithë jetës tuaj, ndoshta nuk keni dëgjuar për këtë lojë. Sidoqoftë, do të habiteshit kur dëgjoni se Age of Empires është një video lojë super popullore. Age of Empires ka gjithashtu skenën e vet të esports, me ngjarje esports që zhvillohen rregullisht.

Një tjetër gjë që mund t'ju habisë është se bastet Age of Empires janë gjithashtu shumë të njohura. Nëse edhe ju dëshironi të futeni në bastet e Age of Empires, duhet të mësoni më shumë për shanset e basteve Age of Empires. Për fat të mirë për ju, shanset e basteve Age of Empires janë ato që do të shpjegojmë me shumë detaje këtu.

Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve Age of Empires

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve Age of Empires

Ju mund të mendoni se nuk keni nevojë të mësoni për shanset e Age of Empires sepse procesi i basteve është mjaft i thjeshtë. Në një farë mase, do të kishit të drejtë sepse Bastet Age of Empires ose çdo lloj tjetër bastesh esports është, në thelb, mjaft i thjeshtë.

Le të marrim një shembull të një ndeshje esports që po zhvillohet midis TheViper dhe DauT. Le të themi se keni një bindje të fortë se cili lojtar do ta fitojë ndeshjen.

Ju zgjidhni një libralidhës dhe vendosni bast disa para për lojtarin që mendoni se ka shumë të ngjarë të fitojë. Nëse keni të drejtë për rezultatin, ju fitoni disa para në krye të bastit tuaj. Megjithatë, nëse e keni gabim, ju humbni shumën e bastit. Duket e thjeshtë.

Epo, ky është vetëm një shpjegim bazë se si funksionojnë bastet. Nga ky shpjegim, ju nuk do të dini se çfarë shume të saktë do të merrni në këmbim nëse fitoni dhe nuk do të jeni në gjendje të merrni me mend se cilat janë shanset për rezultate të veçanta të ndeshjes që ndodhin në të vërtetë.

Megjithatë, të dyja këto gjëra shpjegohen me shanset e basteve. Për këtë arsye, duhet të mësoni më shumë për shanset e basteve të Age of Empires përpara se të filloni të vini baste në ngjarjet e esports Age of Empires si p.sh Liga e Artë.

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve Age of Empires
Shpjegohen shanset e basteve Age of Empires

Shpjegohen shanset e basteve Age of Empires

Siç e kemi përmendur më lart, shanset e basteve Age of Empires ju tregojnë dy detaje të rëndësishme në lidhje me një rezultat për një ndeshje ose ngjarje të Epokës së Perandorive. Para së gjithash, shanset e basteve Age of Empires ju tregojnë kthimin e saktë që do të merrni duke vendosur një shumë të caktuar.

Pse është kjo e dobishme? Epo, nëse e dini kthimin e saktë që do të merrni për shumën me të cilën jeni duke vënë bast, do të keni një ide më të mirë nëse rreziku ia vlen apo jo kthimi. Për shembull, nëse basti është shumë i rrezikshëm dhe ju do të merrni vetëm një kthim prej 20 dollarësh për të vënë bast 100 dollarë, mund të mos shkoni për të. Megjithatë, nëse basti nuk është aq i rrezikshëm dhe ju po merrni 70 dollarë në këmbim të basteve prej 100 dollarësh, atëherë mund të shkoni për të.

Gjëja e dytë e rëndësishme që ju tregojnë shanset e basteve të Age of Empires për rezultatin është gjasat që ai të ndodhë. Njohja për shanset që një ngjarje të ndodhë është gjithashtu e dobishme për të kuptuar nëse rreziku ia vlen të merret apo jo.

Të dyja këto gjëra janë pjesë e rëndësishme e informacionit. Megjithatë, për të marrë këtë informacion, duhet të dini se si të lexoni llojet e formateve të çuditshme, të cilat shpjegohen në seksionin vijues.

Shpjegohen shanset e basteve Age of Empires
Llojet e Shanset e Basteve të Epokës së Empires në Esports

Llojet e Shanset e Basteve të Epokës së Empires në Esports

Për bastet Age of Empires, mund të gjeni gjithsej tre lloje të shanseteve të basteve. Këto lloje quhen edhe formate tek për bastet e Epokës së Perandorisë. Të tre formatet për bastet Age of Empire përfshijnë formatin dhjetor, formatin Fraksional dhe formatin amerikan.

Shanset Fractiona

Formati thyesor përdor një fraksion për të përfaqësuar shanset e një rezultati që të ndodhë, si 4/1 ose 3/2. Shanset 4/1 shqiptohen katër me një. Me shanset e pjesshme, numri i parë përfaqëson shumën e parave që do të merrni nëse keni bërë një bast me vlerën e numrit të dytë dhe keni fituar.

Për shembull, nëse vini bast 1$ me shanse të pjesshme 4/1, ju do të merrni 4$ në këmbim për të fituar bastin. Nëse vini bast 5 dollarë, do të merrni 20 dollarë në këmbim (5x4). Meqenëse ky është një kthim më shumë se i dyfishtë, shanset e 4/1 ju tregojnë gjithashtu se shanset që të ndodhë rezultati janë të ulëta.

Shanset dhjetore

Një tjetër format i thjeshtë i çuditshëm është formati dhjetor. Me formatin dhjetor, shanset kanë një numër me një dhjetor, si 1.5 ose 2.5. Shanset dhjetore përfaqësojnë shumëfishin e saktë që do të merrni në këmbim nëse fitoni, që në rastin e koeficientit 1.5 është 1.5 herë më shumë se shuma juaj e basteve.

Pra, nëse vini bast 100 dollarë në një rezultat me shanse 1.5, do të merrni një kthim total prej 150 dollarësh. Meqenëse kjo është më pak se dyfishi i kthimit, shanset prej 1.5 ju tregojnë gjithashtu se shanset që të ndodhë rezultati janë të larta.

Shanset Amerikane

Së fundi, ne kemi shanset amerikane. Ata përdorin një numër dhe një shenjë negative ose pozitive për të përfaqësuar shanset. Shanset -120 ju tregojnë se do t'ju duhet të vini bast 120 dollarë për të fituar 100 dollarë, dhe shanset +120 ju tregojnë se do të merrni 120 dollarë nëse vini bast 100 dollarë.

Llojet e Shanset e Basteve të Epokës së Empires në Esports
Ku të gjeni shanset më të mira të moshës së perandorive

Ku të gjeni shanset më të mira të moshës së perandorive

Shanset e basteve Age of Empires ju ndihmojnë të vendosni nëse rreziku ia vlen apo jo. Megjithatë, nëse shikoni shanset e basteve për Age of Empires në disa basteshkrues të ndryshëm, do të zbuloni se për disa bastevënës ia vlen të rrezikoni dhe për bastevënës të tjerë nuk ia vlen të rrezikoni.

Pse është kështu, mund të pyesni? Epo, gjëja është se jo të gjithë basteshkruesit kanë të njëjtat shanse. Në një libralidhës, ju mund të merrni 20 dollarë për bast 100 dollarë, ndërsa në libralidhës të tjerë, mund të merrni 25 dollarë. Ju mund të mendoni se nuk është aq i madh ndryshimi, por mund ta bëjë një bast të veçantë një opsion të zbatueshëm.

Edhe nëse nuk është kështu, nuk ka asnjë arsye për të kërkuar shanse bastesh që nuk ju japin një fitim solid. Për këtë arsye, duhet të kërkoni gjithmonë shanset më të mira të basteve Age of Empires.

Megjithatë, kur të filloni të kërkoni një bastesh me shanset më të mira të basteve Age of Empires, do të kuptoni menjëherë se është një proces që kërkon kohë. Nëse nuk dëshironi të shpenzoni gjithë atë kohë, mund të shikoni esporranker.com, ku mund të gjeni faqe bastesh për shanset më të mira të basteve Age of Empires.

Ku të gjeni shanset më të mira të moshës së perandorive
Shanset më të mira të basteve Live Age of Empires

Shanset më të mira të basteve Live Age of Empires

Shanset e basteve Live Age of Empires janë ato që përdoren për bastet live Age of Empires. Në këtë lloj bastesh, ju vendosni baste në një ndeshje esports të Age of Empires pasi ajo zhvillohet në kohë reale. Pra, ju mund të shihni të gjitha veprimet që zhvillohen dhe më pas të vendosni se çfarë bast do të vendosni bazuar në mënyrën se si po zhvillohet ndeshja.

Gjëja në lidhje me shanset e basteve live të Age of Empires është se ato gjithashtu vazhdojnë të ndryshojnë bazuar në mënyrën se si zhvillohet ndeshja. Ndërsa një rezultat bëhet më i mundshëm, shanset e basteve fillojnë të ndryshojnë. Me këto shanse në ndryshim, ndonjëherë mund të gjeni mundësi të shkëlqyera, veçanërisht nëse keni shumë më tepër njohuri për lojën.

Për këtë arsye, bastorët me përvojë duhet të përfitojnë gjithmonë bast live shanset kur ata kanë mundësi për të.

Shanset më të mira të basteve Live Age of Empires
Bast në Age of Empires me para të vërteta

Bast në Age of Empires me para të vërteta

Nëse po mendoni të bëni disa baste në një ngjarje esports Age of Empires duke përdorur para të vërteta, atëherë jeni me fat sepse ka shumë platforma online ku mund ta bëni këtë. Jo vetëm kaq, por procesi është gjithashtu shumë i thjeshtë.

Për të vënë bast në Age of Empires me para të vërteta, ju duhet të gjeni një libralidhës që ofron tregje bastesh për Age of Empires. Pas kësaj, regjistrohuni në atë libralidhës dhe bëni depozita duke përdorur para të vërteta si Visa ose MasterCard. Pasi të jetë bërë kjo, gjeni një ngjarje të mbuluar nga krijuesi i basteve, kaloni nëpër tregjet e basteve dhe vendosni një bast për rezultatin që mendoni se ka të ngjarë të ndodhë.

Ju mund të keni mendime të dyta rreth basteve në Age of Empires me para të vërteta. Nëse jeni një lojtar me përvojë i Age of Empires dhe dini shumë për skenën e tij esports, bastet në Age of Empires me para të vërteta mund të jenë një opsion i shkëlqyeshëm për ju.

Bast në Age of Empires me para të vërteta
Pyetjet e shpeshta

Pyetjet e shpeshta

A mund të vini bast në Age of Empires me para të vërteta?

Po, ju mund të bastni në Age of Empires me para të vërteta. Ngjarjet e esports Age of Empires ndodhin rregullisht çdo vit dhe një ton basteshkruesish online ofrojnë tregje bastesh për ta.

Çfarë ju tregojnë shanset e basteve Age of Empires?

Shanset e basteve Age of Empires ju tregojnë dy gjëra kryesore. Së pari, ata ju tregojnë shumën e saktë që do të merrni në këmbim për të fituar një bast. Së dyti, ata ju tregojnë shanset për të fituar bastin.

A janë të sigurta bastet e Age of Empires?

Bastet e Age of Empires janë qind për qind të sigurta, por vetëm për sa kohë që përdorni platforma legjitime dhe me reputacion për vendosjen e basteve. Ju mund të mashtroheni në platforma jo legjitime.

A janë shanset e basteve live Age of Empires më të mira?

Kjo varet nga sa përvojë jeni. Nëse jeni një bastues me përvojë, mund të gjeni mundësi të shkëlqyera me shanset e basteve live. Megjithatë, ju mund t'i provoni ato edhe nëse nuk keni shumë përvojë.

Pyetjet e shpeshta

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close