Roku - Games

Age Limit
Roku
Roku is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Games

Ndërsa Roku ka një listë të fortë prej 2,000 lojërash në seksionin e saj të kazinosë në internet, ato ende ofrojnë një listë konkurruese të ofertave sportive. Duke pasur parasysh rininë e tij, nuk është çudi që bastet eSports kanë gjetur një vend në këtë faqe interneti. 

Pavarësisht se ka vetëm dhjetë Lojërat eSports të disponueshme, Roku ka mirësjelljen për t'i dhënë asaj seksionin e vet eSports, ndryshe nga disa sajte bastesh eSports në treg. Kjo e bën navigimin më të lehtë - një pikë në ndërfaqen e tyre të përdoruesit - dhe për këtë arsye ofron një nxitje pozitive për përvojën e përdoruesit të një bastori eSports.

Sportet elektronike më të njohura për të bastuar me Roku

Së bashku me shanset konkurruese dhe lojën e ndershme, këta faktorë e bëjnë Roku një strehë për ata që kërkojnë veprime të basteve eSports.

Ato ofrojnë tregje për lojërat kryesore eSports dhe aktivitete, si lojëra në arenën e betejës në internet me shumë lojtarë si League of Legends dhe DotA 2, revole si Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, Call of Duty dhe lojëra strategjike në kohë reale si Age of Empires.

Duke thënë këtë, Counter-Strike: Global Offensive, ose CS: GO, është opsioni më i popullarizuar i basteve eSports në Roku.

Duke pasur parasysh sasinë e madhe të ngjarjeve të disponueshme në çdo kohë të caktuar, lojtarët e basteve e shohin këtë si një mundësi për të diversifikuar bastet e tyre në qindra ngjarje ndërsa bastojnë në një eSport që ata njohin.

Përveç ngjarjeve të rëndësishme si CS: GO Majors, duhen bast edhe ngjarje më të vogla, si Turnetë Rajonale ESL dhe ESEA.

Bastet e drejtpërdrejta të sporteve

Shërbimet e basteve në lojë dhe të drejtpërdrejta të Roku janë të fuqishme dhe mjaft të lehta për t'u naviguar. Roku ofron një gamë të respektueshme të basteve eSports në lojë me shanse konkurruese.

Akoma më mirë është që Roku ofron një opsion të transmetimit të drejtpërdrejtë, duke bërë të mundur që lojtarët të shikojnë lojën e eSports dhe bastet e tyre të gjitha në të njëjtin ekran. Funksioni i transmetimit të drejtpërdrejtë lejon bastuesit e eSports të bëjnë thirrje më të shpejta dhe zgjedhje më të shpejta.

Këta faktorë tregojnë vërtet se Roku ka përqafuar klientelën e saj eSports dhe përforcon pretendimin e saj se ata synojnë të ofrojnë përvojën më të mirë të mundshme për çdo lloj bastuesi.

Mbretërit e Lavdisë

King of Glory është një sport popullor kinez me dhjetëra mijëra shikues dhe një grup të madh çmimesh. Një nga veçoritë dalluese të KOG është se është një nga të paktat sporte elektronike vetëm për celular.

Megjithëse spektatorët mund të shikojnë lojëra në një ekran të madh, YouTube ose në platforma të tjera, të gjitha ndeshjet profesionale luhen në pajisje celulare. Është gjithashtu falas për t'u luajtur, gjë që kontribuon më tej në popullaritetin e tij të vazhdueshëm.

Është e mundur të vihet bast për shumë faktorë në King of Glory. Këtu përfshihen fituesi i ndeshjes, rezultati i saktë, fituesit e raundit, skuadra që nxjerr gjakun e parë, së pari që shkatërron një frëngji, e kështu me radhë. Këto gjëra janë gjithashtu të disponueshme në MOBA-të e njohura si Dota 2 ose LoL.

Liga e Legjendave

League of Legends (LoL), i referuar ndonjëherë si League, është një arenë beteje në internet me shumë lojtarë që është rritur në popullaritet që nga debutimi i tetorit 2009. Roku gjithashtu ka shumë tregje dhe çmime të mëdha për lojtarët e League of Legends.

LoL është një lojë ekipore e RTS me ritme të shpejta që tërheq një gamë të gjerë fansash dhe kumarxhinjsh.

Numri i lojërave të aksesueshme është i konsiderueshëm, veçanërisht në lojërat para Worlds. Lojtarët më të mëdhenj në renditjen e League of Legends dhe skuadrat më të forta në rajonet e tyre përkatëse garojnë për titullin e Champions League of Legends World gjatë këtij turneu vjetor.

Dota 2

Dota 2 është një lojë strategjike në kohë reale që kërkon një shkallë të lartë vendimmarrjeje taktike dhe punë ekipore.

Shumica e platformave të basteve esports pranoni bastet DotA 2. Është i disponueshëm në shumicën e ndeshjeve të specializuara dhe ngjarjeve një herë, me kategori të aksioneve të tilla si bastet kokë më kokë në ndeshjet e subjekteve dhe kampionët e turneut si The Invitational.

Kur bëhet fjalë për bastet live, bastorët e Dota kanë shumë opsione dhe mundësi. Bastet në lojë, veçanërisht në Roku, janë një lloj kumari më emocionues pasi mund ta shikoni veprimin të zhvillohet drejtpërdrejt ndërsa formuloni strategjinë tuaj të basteve bazuar në ngjarjet e ndeshjes.

Trima

Qitës në personin e parë të Riot Games VALORANT është fenomeni më i fundit i esports. CS: GO, Overwatch dhe League of Legends kanë ndikuar në përzierjen unike të të shtënave taktike dhe karaktereve të specializuara të lojës.

Fansat e kanë përshëndetur VALORANT me krahë hapur. Shikueshmëria e Twitch për lojën arriti kulmin në mbi 1.7 milion, dhe hyrjet javore të lojtarëve për t'u ngjitur në rangun VALORANT janë ende në miliona. Vëmendja e atij publiku të gjerë tani është kthyer te biznesi i lulëzuar i sporteve elektronike VALORANT dhe bastet Valorant.

Champions Tour, Game Changers, Red Bull Campus Clutch dhe Conquerors Championship janë disa nga ngjarjet më të rëndësishme në VALORANT dhe të gjitha ia vlen një bast.

Call Of Duty

Call of Duty është një ekskluzivitet i njohur i videolojërave. Ajo po shkon në krye të rendit me konkurrencën e saj të re të nivelit elitar duke u fokusuar në pamjen e përgjithshme. Falë konkurrencës dhe turneve intensive, industria e esporteve Call of Duty është në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave. Kërkesa për bast Call of Duty do të rritet si rezultat.

Industria e esporteve Call of Duty ka qenë rreth e rrotull për një kohë, por Call of Duty League (CDL) e ka rikthyer atë në jetë.

Call of Duty League e shumëpritur ka potencialin të jetë gjëja tjetër e madhe e industrisë së esports. Është jashtëzakonisht fitimprurës, punëson talentin më të mirë të Call of Duty dhe përfshin ekipe si partnerë të drejtpërdrejtë.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
BonusetBonuset (3)
Bonus të mirëpritur
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Hindi
Japoneze
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
Turke
LicencatLicencat (1)
Curacao
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (78)
2 Hand Casino Hold'em
Arena of Valor
Auto Live Roulette
Baccarat
Baccarat Multiplay
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Bejsbolli
Biatlon
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GOCall of Duty
Caribbean Stud
Classic Roulette Live
Craps
Crazy Time
Dota 2
Dream Catcher
European Roulette
Ezugi No Commission Baccarat
Formula 1
French Roulette Gold
Futboll
Futbolli Australian
Futsalli
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Hurling
Jackpot Roulette
Karlingu
Kazino Holdem
Keno
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Speed Roulette
MMA
Monopoly Live
Motorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Rocket League
Ruletë
Rummy
Shah
Shigjetat
Sic Bo
Skvosh
Slotat
Snooker
Sportet virtuale
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Tenis tavoline
Tenisi
Texas Holdem
Unlimited Blackjack
Valorant
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (16)
AstroPay
Bank transfer
Crypto
E-wallets
EcoPayz
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCard
MiFinity
Multibanco
Neosurf
Neteller
RuPay
SticPay
Visa
MonedhatMonedhat (13)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Forintë Hungarisht
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Lira Turke
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Alpha Affiliates
ShtetetShtetet (10)
Argjentina
Brazili
Guatemala
India
Kili
Kolumbia
Meksika
Panamaja
Peruja
Portugalia
SoftwareSoftware (35)
1x2Gaming
Amatic Industries
Betsoft
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Swintt
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet