Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Skrill

Skrill është një ofrues i shquar i portofolit dixhital që u shërben mbi 130 vendeve në mbarë botën. Përdoruesit kënaqen duke shfrytëzuar shërbimet e tij të transferimit të parave sepse është i shpejtë, i besueshëm dhe jashtëzakonisht i lehtë për t'u përdorur. Përveç kësaj, ai mbështet një mori mënyrash pagese, duke përfshirë transferimin bankar dhe kartat e kreditit dhe debitit.

Veçanërisht, Skrill ka lehtësuar pagesat e shpejta dixhitale që nga viti 2001, kur u themelua si Moneybookers. Rritja e shpejtë e saj ishte e jashtëzakonshme – deri në vitin 2007, ajo u njoh si një nga tre kuletat elektronike më të mira të Evropës. Popullariteti i Skrill ka vazhduar të rritet, duke shpjeguar pse marka dhe individë të panumërt me reputacion kanë krijuar llogari me të. Këto përfshijnë bastore sportive në juridiksionet e shërbimit Skrill.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Skrill
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Si të bëni një depozitë me Skrill

Duke supozuar se një lojtar ka tashmë një llogari Skrill, këtu është procedura më e drejtpërdrejtë që ata mund të zbatojnë kur depozitojnë në Skrill:

 1. Regjistrohuni në një vend të përshtatshëm të lojërave të fatit Skrill
 2. Shkoni te seksioni i depozitave të faqes në internet
 3. Zgjidhni Skrill si metodën e preferuar për t'u përdorur
 4. Vendosni shumën specifike që dëshirojnë të transferojnë nga llogaria e tyre Skrill në llogarinë e tyre të basteve
 5. Konfirmoni transaksionin

Duke pasur parasysh që Skrill është një portofol elektronik me reputacion për shpejtësinë e tij, bastorët e sporteve mund të kontrollojnë gjendjen e llogarisë së tyre të lojërave të fatit sapo të verifikohen depozitat e tyre. Çuditërisht, ky nuk është i vetmi përfitim që ata duan të shijojnë kur ata përdorni këtë metodë depozitimi. Për shembull, përdorimi i Skrill tërheq një bonus që varion nga një platformë në tjetrën dhe përcaktohet nga shuma e zhvendosur në llogarinë e një anëtari.

Përveç kësaj, Skrill krenohet me një faqe interneti intuitive të disponueshme në shumë gjuhë, duke përfshirë:

 • anglisht
 • Spanjisht
 • gjermanisht
 • italisht
 • polonisht
 • çeke
 • rusisht
 • portugeze

Nëse një lojtar nuk di një gjuhë, ai mund të zgjedhë lirisht një opsion tjetër për të dhënë detaje të sakta gjatë procesit të depozitimit. Gjithashtu, meqenëse Skrill ka një aplikacion celular, lojtarët mund ta shkarkojnë atë për të financuar llogaritë e tyre të basteve ndërsa udhëtojnë ose kryejnë detyra të tjera larg shtëpisë.

Të mirat dhe të këqijat e Skrill

Shikoni avantazhet dhe anët negative të Skrill.

Pro

 • U mundëson bastorëve esports të bëjnë depozita dhe tërheqje të shpejta
 • Ofron përdoruesve shumë mundësi pagese
 • Pranuar në faqet e internetit të panumërta të basteve esports
 • E disponueshme në shumë vende të botës
 • Ofron shërbime të nivelit të lartë ndaj klientit
 • Ajo vjen me veçori të ndryshme sigurie/kundër mashtrimit
 • Aplikacioni Skrill është jashtëzakonisht i lehtë për t'u përdorur
 • Mbështet pajisje të shumta, duke përfshirë iOS, të bazuar në ueb dhe android

Kundër

 • Disa vende si Afganistani, Kepi Verde, Kuba dhe Japonia janë të kufizuara.
 • Prandaj, lojtarët duhet të vizitojnë faqen e internetit të Skrill për të kontrolluar nëse kjo portë pagese mbështet juridiksionet e tyre. Nëse jo, këshillohet të kërkoni për një metodë depozitimi/tërheqjeje po aq të respektueshme dhe të besueshme.

Si i vlerësojmë metodat bankare

Lista e metodave bankare të disponueshme për lojtarët në shkallë globale është jashtëzakonisht e gjatë. Kjo është arsyeja pse ata duhet të marrin parasysh gjëra të ndryshme kur vendosin për metodat e pagesës që do të përdorin. Pra, le të zhytemi në veçoritë kryesore që përdorim për të renditur opsionet bankare.

Aksesueshmëria

Një nga faktorët që marrim parasysh kur vlerësojmë një opsion depozitimi/tërheqjeje është aksesueshmëria. Në mënyrë mbresëlënëse, Skrill është i disponueshëm në më shumë se 130 vende në mbarë botën. Disa nga këto juridiksione janë Shqipëria, Gjermania, Kenia, Australia, Polonia, Afrika e Jugut, Letonia, Suedia dhe Kili. Megjithatë, disa vende janë të kufizuara dhe banorët e tyre nuk mund ta përdorin këtë portofol elektronik.

Siguria

Siguria gjithashtu vlen të merret parasysh kur renditni metodat e pagesës. Skrill meriton një nga vendet kryesore sepse përdor kriptim të sigurisë së lartë për t'i mbajtur hakerët në gjatësinë e krahut.

Popullariteti në mesin e eSportsbooks

Shumë bastesh esports zgjedhin Skrill mbi opsionet e tjera të pagesës. Kjo do të thotë se shërbimet e saj janë të shkëlqyera, duke e bërë atë një nga metodat më të mira bankare për lojtarët.

Mbështetje

Mbështetja e Skrill ofrohet përmes telefonit (+1 855-719-2087) dhe mediave sociale. Faqja e saj ka gjithashtu një seksion të detajuar FAQ për t'u ofruar përdoruesve përgjigje për disa nga pyetjet e tyre.

Eksperienca e perdoruesit

Përdorshmëria e Skrill është e jashtëzakonshme, falë aplikacionit të saj që është i pajtueshëm me pajisje të shumta dhe i disponueshëm në shumë gjuhë. I kombinuar me veçoritë e tjera të dëshirueshme të tij si shpejtësia dhe vendet e panumërta të shërbimit, ai premton një përvojë të shkëlqyer përdoruesi.

Bazuar në këta faktorë, Skrill është ndër kuletat më të mira elektronike që mund të përdorin për të depozituar në faqet e tyre të preferuara të basteve.

Popullaritet në industrinë e basteve esports

Mbi tre të katërtat e librave esports në mbarë botën pranojnë Skrill. Futbollistët në vendet me shërbim Skrill mund ta konsiderojnë atë që të transferojnë fonde në llogaritë e tyre të basteve dhe të tërheqin fitimet e tyre. Sidoqoftë, përpara se të zgjidhni këtë portë pagese popullore, është e kujdesshme të kuptoni rregullat e një faqeje të caktuar bastesh në lidhje me bërjen e depozitave dhe tërheqjeve përmes Skrill. Kjo parandalon shqetësime të tilla si vonesat ose kërkesat e dështuara të tërheqjes që mund të shkatërrojnë përvojat e tyre të basteve.

Gjithashtu, bastet e sporteve që përdorin Skrill duhet të marrin kohën e tyre kur zgjedhin librat e esports për t'u përdorur. Ndërsa disa ofrojnë Skrill si një metodë depozitimi, ata nuk e kanë renditur atë si një opsion tërheqjeje dhe anasjelltas.

Procesi i hapjes së llogarisë Skrill

Krijimi i një llogarie Skrill është një fllad. Më poshtë janë hapat e thjeshtë që duhet të ndjekin lojtarët për ta bërë këtë me sukses:

 1. Vizitoni faqen kryesore të Skrill.
 2. Shtypni butonin e regjistrimit në këndin e sipërm djathtas të faqes.
 3. Plotësoni detajet e kërkuara. Këto përfshijnë emrin e plotë, shtetin e banimit, monedhën e preferuar, adresën e emailit dhe kodkalimin.
 4. Klikoni në "Regjistrohu" pasi të keni lexuar kushtet e përdorimit të kësaj mënyre pagese.
 5. Jepni detaje shtesë, si qyteti, adresa, kodi postar, data e lindjes dhe numri i telefonit.

Një Punter duhet të verifikojë llogarinë e tij Skrill pasi ta krijojë atë. Disa nga dokumentet që kërkohen për procedurën e verifikimit janë leja e drejtimit, pasaporta dhe letërnjoftimi. Dikush duhet të sigurojë gjithashtu prova të adresës, si p.sh. një pasqyrë bankare ose kopje të faturës së shërbimeve. Në mënyrë tipike, procesi i verifikimit Skrill kërkon 1-2 ditë për t'u përfunduar pasi përdoruesi të ketë dorëzuar të gjitha detajet e kërkuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi