Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Revolut

Revolut është një emër i zakonshëm në botën e basteve esports. Lojtarë të panumërt shkojnë për të sepse është i përshtatshëm. Meqenëse është një metodë depozitimi e bazuar në internet, njeriu ka nevojë vetëm për Wi-Fi dhe aplikacionin Revolut për të depozituar me një rezervist të mirë sa herë që dëshiron të bastojë në eSporte specifike.

Një tjetër arsye pse bastorët kënaqen duke përdorur Revolut është se i lejon ata të bëjnë transaksione në 20+ gjuhë, duke përfshirë anglisht, frëngjisht, italisht, spanjisht, polonisht, sllovakisht, japonisht, finlandisht, gjermanisht, suedisht dhe danezisht. Përveç kësaj, ky opsion pagese është super i sigurt; ai përdor teknologji të besueshme si enkriptimi 256-bit për të siguruar transaksione, duke parandaluar hakerat dhe palët e treta me qëllime të keq që të kenë akses në të dhënat e përdoruesve.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Revolut
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Rreth Revolut

Revolut është një kompani fintech me bazë në Londër që Vlad Yatsenko dhe Nikolay Storonsky e themeluan në vitin 2015. Ajo ofron një bollëk shërbimesh financiare si kartat e debitit, pagesat nga kolegët, shkëmbimi i monedhës dhe shkëmbimi i kriptove.

Kur dikush krijon një llogari me këtë opsion pagese të sigurt, ai ka të drejtë për një kartë debiti virtuale, një kartë debiti pa kontakt dhe një numër llogarie dhe kod renditjeje. Llogaritë Revolut gjithashtu u japin përdoruesve akses në një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh jetike, duke përfshirë llogarinë e kursimit dhe sigurimin.

Karta Revolut e një përdoruesi varet nga llogaria që ata kanë krijuar me këtë kompani. Katër opsionet e disponueshme janë:

 • Llogari falas
 • Llogari plus
 • Llogari premium
 • Llogari metalike

Meqenëse Revolut funksionon si llogaritë bankare globale, anëtarët mund të krijojnë llogari të shumta në monedhat që i konsiderojnë më të përshtatshmet. Për fat të mirë, të gjitha kartat e ofruara nga kjo kompani e teknologjisë financiare janë të përdorshme në vendet që pranojnë Mastercard dhe Visa, duke përfshirë faqet e basteve.

A është Revolut popullor?

Po, Revolut është një opsion popullor pagese për entuziastët e eSports në vendet që mbështet. Këtu përfshihen anëtarët e Zonës Ekonomike Evropiane (ZEE), Shtetet e Bashkuara, Japonia, Singapori, Zvicra dhe Australia.

Punonjësit që planifikojnë të përdorin Revolut si një mënyrë pagese duhet të dinë se jo të gjithë bastebërësit e pranojnë atë. Prandaj, përpara se të vendosin ta përdorin atë, ata duhet së pari të vizitojnë faqet e depozitave dhe tërheqjeve të faqes së tyre të internetit të basteve për të konfirmuar se është një opsion i disponueshëm.

Si të bëni një depozitë me Revolut

Është e lehtë për lojtarët që të depozitojnë në Revolut, me kusht që të ndjekin procedurën e duhur. Gjëja e parë që duhet të bëni është të financoni llogarinë e tyre përmes transfertave bankare, kuletave elektronike, kriptovalutave ose pagesës me kartë krediti. Ja se si ta bëni këtë:

 • Hapni aplikacionin e tyre Revolut
 • Klikoni në butonin "Shto para"
 • Zgjidhni një mënyrë pagese, p.sh., një portofol elektronik, transfertë bankare, kriptomonedhë ose kartë krediti
 • Futni detajet e nevojshme dhe konfirmoni se janë të sakta
 • Verifiko transaksionin

Nga atje, është koha për të depozituar në llogarinë e tyre të basteve.

Përdorimi i Revolut në libraritë në internet

Revolut është një ideal Metoda e depozitimit direkt në libraritë online, falë përdorshmërisë së tij të mahnitshme. Ja çfarë duhet të bëjnë lojtarët për ta përdorur atë për të shtuar fonde në llogaritë e tyre të lojërave të fatit:

 • Hyni në libralidhësin e tyre
 • Vizitoni seksionin e arkëtarit/depozitës
 • Zgjidhni Mastercard ose Visa, në varësi të cilësimeve të kartës së tyre Revolut
 • Vendosni shumën që ata dëshirojnë të transferojnë në llogarinë e tyre të basteve eSports
 • Shtypni "Depozitë" për të konfirmuar pagesën

Në thelb, Revolut funksionon së bashku me Visa dhe Mastercard. Prandaj, lojtarët duhet të lidhin llogaritë e tyre bankare Revolut me kartat e tyre nga ndonjë prej dy kompanive financiare për të përfituar sa më shumë nga kjo metodë depozitimi. Libërbërësi që zgjedh dikush vendos kufijtë ditorë minimalë dhe maksimalë të depozitave për anëtarët.

Si të bëni një tërheqje me Revolut

Kur është koha që lojtarët të marrin para, ata mund të zgjedhin Revolut sepse është falas, i sigurt dhe i realizueshëm në celular. Shikoni hapat që duhen ndjekur për të bërë tërheqje të shpejta me këtë mënyrë pagese:

 • Shkoni te seksioni i arkëtarit/tërheqjes së libralidhësve
 • Zgjidhni shumën për të tërhequr
 • Specifikoni llogarinë Visa ose Mastercard
 • Shtypni ikonën "Tërheqja" për të konfirmuar pagesën

Në mënyrë tipike, Revolut vjen me një kufi ditor prej $3,000 për të gjitha tërheqjet nga ATM. Gjithsesi, lojtari i basteve që zgjedh ai përcakton shumën maksimale që një lojtar mund të lëvizë nga llogaritë e tij të basteve brenda një dite, një jave ose një muaji.

Revolut është i njohur për lehtësimin e tërheqjeve pothuajse të menjëhershme në Faqet e internetit të basteve eSports. Por ndonjëherë, mund të duhen 1-3 ditë që lojtarët të marrin pagesa në llogaritë e tyre të Revolut. Këto vonesa zakonisht ndodhin nëse kjo zgjidhje me reputacion e pagesës kërkon që bastori të verifikojë llogaritë e tij, në varësi të aktivitetit të tyre të fundit dhe vendit të banimit.

Sa herë që dikush përjeton probleme me tërheqjen me Revolut, ata duhet të kontaktojnë agjentët e kujdesit ndaj klientit sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo ndihmon në përcaktimin nëse problemi është në fundin e kompanisë së pagesave ose në atë ku lojtari është regjistruar dhe ta zgjidhë atë shpejt.

Të mirat dhe të këqijat me Revolut

Punonjësit që përdorin Revolut si një metodë pagese në bastebërësit e tyre të preferuar duhet të presin që të shijojnë profesionistë të ndryshëm, duke përfshirë sa vijon:

 • Revolut ka një procedurë të pakomplikuar regjistrimi.
 • Ofron mbështetje të shkëlqyer për klientët përmes veçorive të tilla si transaksione të shpejta, përgjigje të shpejta, njoftime falas dhe një aplikacion të besueshëm me pajtueshmëri të mahnitshme Android dhe iPhone.
 • Ai mbështet mbi 30 monedha, duke përfshirë EUR, USD, AED, BGN, AUD, RON, SEK, RUB, GBP, HUF, NZD, ZAR, HRK, MXN dhe DKK.
 • Është në përputhje me kuletat dixhitale të njohura si Google Pay dhe Apple Pay.
 • Përdorshmëri mbresëlënëse.
 • Disa veçori sigurie.

Kon

Revolut nuk mbështet disa juridiksione në mbarë botën, duke përfshirë Afganistanin, Bjellorusinë, Eritrenë, Guinenë, Britaninë e Madhe dhe Burundin. Kjo e bën atë të papërshtatshëm për bastorët e eSports në këto vende.

Procesi i hapjes së llogarisë Revolut

Krijimi i një llogarie Revolut është mjaft i thjeshtë, pasi shumica e anëtarëve të tij mund ta vërtetojnë. Duhet të fillohet duke shkarkuar aplikacionin Revolut nga Google Play ose App Store. Punonjësit që nuk dinë si ta bëjnë këtë mund të ndjekin këto hapa:

 • Vizitoni faqen zyrtare të Revolut
 • Vendosni numrin e tyre të telefonit
 • Prisni që Revolut të dërgojë një lidhje/ftesë personale për të shkarkuar aplikacionin e tij
 • Klikoni në lidhjen e dërguar për të shkarkuar aplikacionin Revolut falas

Punonjësit duhet të japin detaje të ndryshme gjatë procesit të hapjes së llogarisë Revolut. Kjo perfshin:

 • Emri
 • Adresa e tanishme
 • Data e lindjes
 • Email

Krijimi i suksesshëm i një llogarie Revolut zgjat vetëm disa sekonda. Por bastorët gjithashtu duhet të verifikojnë llogaritë e tyre në mënyrë që të jenë të përdorshme për të lëvizur para në llogaritë e tyre të lojërave të fatit dhe për të marrë pagesa. Në mënyrë tipike, atyre u kërkohet të dorëzojnë fotografi me cilësi të lartë ose të qarta të ID-ve të tyre për të vërtetuar se janë 18 vjeç ose më të vjetër. Kjo mund të zgjasë disa minuta, ose në disa raste, deri në dy ose tre ditë.

Veçanërisht, Revolut vjen me disa oferta të llogarive personale. Llogaria Standarde Personale është tepër e popullarizuar në mesin e bastorëve në mbarë botën. Kjo i lejon ata të bëjnë sa vijon:

 • Vendosni një kufi për shumën që mund të depozitojnë në llogaritë e tyre të basteve brenda një kohëzgjatjeje të caktuar.
 • Krijo një kasafortë kursimesh për të mbajtur pagesat e tyre nëse nuk duan t'i shpenzojnë ato.
 • Dërgoni para përdoruesve të tjerë të Revolut

Disa lojtarë kanë gjithashtu llogari personale Premium dhe llogari personale metalike të cilat vijnë me përfitime të ndryshme.

Opsionet e shërbimit ndaj klientit Revolut

Revolut ka krijuar një reputacion për prioritizimin e kënaqësisë së klientit. Një nga masat që ka marrë për të përmbushur nevojat e ndryshme të audiencës së synuar është të përdorë agjentë të nivelit të lartë të mbështetjes së klientit, të cilët janë të arritshëm në çdo kohë të ditës ose javës.

Bastet ESports të interesuar për të dhënë komente në lidhje me këtë kompani fintech, duke u ankuar për çështje të veçanta ose duke kërkuar ndihmë për diçka, mund të kontaktojnë ekipin e mbështetjes së klientit të Revolut nëpërmjet këtyre mënyrave:

Vini re se përdorimi i këtyre opsioneve mbështetëse nuk kërkon të njëjtat procedura dhe përfitimet për të shijuar gjithashtu ndryshojnë. Për shembull, kumarxhinjtë që përdorin bisedën brenda aplikacionit duhet të shkarkojnë aplikacionin Revolut. Ky opsion është i shpejtë dhe më i miri për ata që kërkojnë përgjigje të menjëhershme. Agjentëve të shërbimit ndaj klientit të Revolut mund të duhen disa minuta ose orë për t'u përgjigjur nëse dikush vendos të përdorë emailin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi