Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Q Card

Qcard Mastercard është një produkt emocionues nga Zelanda e Re. Ai kombinon një kartë për pagesa pa interes në shitës me pakicë të zgjedhur në Zelandën e Re me një kartë Mastercard. Kjo ka avantazhe të dukshme për individët që gëzojnë një lojë në një faqe bastesh eSport. Qcard Mastercards ofron aksesueshmërinë, sigurinë dhe komoditetin e zakonshëm të një Mastercard.

Rreth QcardSi të bëni një depozitë me QcardSi të bëni një tërheqje me QcardTë mirat dhe të këqijat me QcardOpsionet e mbështetjes së klientit Qcard
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Qcard metoda e depozitimit siguron qasje të lehtë në internet për informacionin e pagesës në faqen e internetit dhe aplikacionin. Mbështetja e klientit është gjithashtu në kohë, dhe klientët do të habiten me shkathtësinë e kartës. Ai gjithashtu u ofron përdoruesve shpërblime dhe promovime. Megjithatë, disa kufizime dhe tarifa të rëndësishme zbatohen për kartën, kështu që le të shohim opsionin e pagesës me Qcard.

Rreth Qcard

Qcard u themelua në Zelandën e Re dhe më parë ishte në pronësi të Fisher & Paykel Finance Ltd. Karta filloi si një mënyrë që klientët të blinin mallra nga shitësit me pakicë dhe më pas t'i paguanin ato më vonë.

Një periudhë pa interes i lejoi klientët të bënin një pagesë më të lirë me Qcard përpara se të bëheshin ndryshime të mëtejshme të interesit. Një kompani australiane e quajtur FlexiGroup mori përsipër kompaninë në vitin 2015 dhe kompania vazhdoi me modelin e biznesit të kompanisë.

Klientët mund të përdorin produktin QMastercard si çdo Mastercard tjetër. Mund të përdoret për të bërë blerje online dhe depozitime te tregtarët ose në një Qcard Faqja e basteve eSport e zgjedhjes. Karta mund të përdoret gjithashtu në shitës me pakicë të zgjedhur në Zelandën e Re. Punonjësit mund të blejnë në çdo dyqan që duan në vend dhe të përfitojnë nga periudha pa interes. Karta mund të përdoret në ATM-të dhe shitësit Mastercard jashtë vendit.

Përdoruesit mund të paguajnë me Debitim Direkt, Bpay dhe pagesa automatike nga platforma online. Një çek mund të përdoret gjithashtu për të shlyer llogarinë. Megjithatë, mund të duhen pesë ditë për t'u pastruar.

Si të bëni një depozitë me Qcard

Depozitimi në një faqe bastesh Qcard eSport kërkon disa hapa të thjeshtë. Së pari, duhet të merret një Qcard për të bërë një depozitë. Kjo mund të zbatohet përmes faqes së internetit ose në shitësit e zgjedhur me pakicë.

Depozitimi në një faqe interneti eSport fillon duke shkuar në një faqe bastesh të Qcard eSport dhe duke lundruar në faqen bankare ose arkëtare. Pastaj, zgjidhni Mastercard nga opsionet e depozitave. Më të mirët do të drejtohen për të shtuar shumën e depozitës.

Hapi tjetër është t'i përgjigjeni disa pyetjeve të sigurisë si emri në kartën tuaj dhe numri i kartës. Individët mund të shtojnë datën e skadencës dhe kodin CVC në anën e pasme të kartës.

Specifikoni shumën për të depozituar në Qcard. Përgjigjuni pyetjeve të tjera të sigurisë si emri në kartën e kreditit, numri i kartës, data e skadencës dhe kodi CVC i kartës. Kini parasysh se do të ekzistojë gjithashtu një kufi minimal dhe i depozitave. Kjo do të varet nga çdo faqe e basteve Qcard eSports. Gjithashtu aplikohen tarifa.

Si të bëni një tërheqje me Qcard

Një fitore në një faqe eSports do të thotë se është koha për të bërë një tërheqje. Mastercard përdoret shpesh nga kazinotë në internet, por jo të gjitha. Një lojtar lundron në seksionin e arkëtarit ose bankës së një faqeje interneti dhe zgjedh Mastercard si një

Mënyra e pagesës me Qcard. Kazinotë në internet zakonisht kërkojnë detaje të kartës së kreditit të përparme dhe të pasme si depozitat. Tërheqjet duhet të verifikohen nga kazinoja në internet, e cila mund të zgjasë disa ditë ose më shumë.

Kontaktoni mbështetjen për më shumë informacion në lidhje me kërkesat e tërheqjes së kazinosë. Ekzistojnë gjithashtu kufizime minimale dhe maksimale për tërheqjen nga një kazino online. Është gjithashtu e lehtë të tërhiqesh në celularë duke shkuar në një kazino online dhe duke u tërhequr nga seksioni përkatës. Kjo mund të kryhet në versionin desktop të faqes së internetit ose duke përdorur një aplikacion dhe duke shkuar te faqja e tërheqjes.

Të mirat dhe të këqijat me Qcard

Pro

 • Merrni një Mastercard për depozitat dhe tërheqjet në faqet e basteve eSports
 • Merrni produkte paraprakisht pa tarifë dhe bëni pagesa pa interes për tre muaj në shitës me pakicë të zgjedhur
 • Mënyrë e sigurt dhe e sigurt për të bërë depozita në faqet e internetit të eSports
 • Bëni blerje në shitës me pakicë në të gjithë botën dhe bëni tërheqje në ATM-të jashtë shtetit

Kundër

 • Normat e larta të interesit
 • Disa blerje përfundojnë të jenë më të shtrenjta se çmimi origjinal pasi të shtohet interesi
 • Shitësit me pakicë ofrojnë oferta tre mujore pa interes për produkte si sende ushqimore që promovojnë shpenzime të dobëta
 • Tarifa shteruese

Opsionet e mbështetjes së klientit Qcard

Qcard ka një platformë të sigurt dhe të koduar për të bërë një pagesë Qcard. Ai gjithashtu ka shumë mbështetje për klientët. Shërbimi ndaj klientit është adekuat dhe mbështetja e klientit është e disponueshme në Zelandën e Re dhe jashtë saj. Shërbimi ndaj klientit është më se i mjaftueshëm për të siguruar që pyetjet mund të merren seriozisht. Këtu janë disa detaje të tjera;

 • Telefoni i tregtarit: 0800 22 22 55
 • Telefoni i klientit: 0800 119 100
 • Klient jashtë shtetit: +64 9 580 7399

Shkrimi është gjithashtu një metodë tjetër për dërgimin e korrespondencës.

Columbus Financial Services Ltd – Ekipi i Zgjidhjes së Mosmarrëveshjeve çanta private 94013 Auckland 2241

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi