Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Neosurf

Mbi 20,000 faqe interneti në mbarë botën përdorin Neosurf si një mënyrë pagese. Ju gjithashtu mund të depozitoni fonde me Neosurf në disa faqe të mirëvlerësuara bastesh esports të disponueshme në aplikacionet celulare. Ndryshe nga mënyrat e tjera të pagesës, depozitat e Neosurf janë të menjëhershme, kështu që ju mund të shtoni para në llogaritë tuaja të basteve dhe të luani menjëherë esportet tuaja të preferuara.

Ne kemi kryer një kërkim të gjerë tregu për t'ju sjellë listën tonë të dhjetë topbërësve të basteshkruesve më të mirë Neosurf në vitin 2022. Ju mund të përdorni të gjithë informacionin që ju nevojitet për të filluar në këtë faqe. Zbuloni tani se cilat sajte pranojnë pagesa Neosurf për bastet tuaja dhe si mund të bëni depozita duke përdorur ato. Madje do të mësoni se si të krijoni një llogari me Neosurf.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Neosurf
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth Neosurf

Neosurf është një mënyra alternative e pagesës për kuletat elektronike që u lançua për herë të parë në 2004 në Francë nga Nicolas Saubie. Qëllimi ishte që pagesat në internet të bëheshin sa më të lehta për të gjithë, duke përfshirë edhe ato pa kartë krediti apo llogari bankare. Sot, ju mund të blini kupona Neocash me parapagesë me para në dorë për përdorim online.

Metoda e depozitimit është e disponueshme përafërsisht 40 shtete dhe është veçanërisht popullor në Francë, MB, Kanada, Austri, Spanjë, Itali, Belgjikë, Gjermani, Australi, Holandë dhe Poloni. Kohët e fundit u bë i disponueshëm edhe në Afrikë. Mbi 350,000 klientë i besojnë kësaj karte me parapagesë me reputacion për blerjet në dyqanet online dhe faqet e internetit të lojërave dhe argëtimit.

Libërbërës të shumtë ofrojnë Neosurf si një opsion pagese në seksionin e sporteve. Përpara se të bëni transaksione me një sajt esports, duhet të blini karta kupon me parapagesë nga pikat e mbështetura. Opsione të tjera pagese nga Neosurf përfshijnë kartat Neosurf dhe llogaritë në internet MyNeosurf. Të dyja mund të ngarkohen me para dhe të përdoren për qëllime online. Në varësi të vendit tuaj, mund të aplikohet një tarifë sipas kursit aktual të këmbimit.

Si të bëni një depozitë me Neosurf

Depozitimi i parave në një libralidhës Neosurf është pa pagesë. Së pari, keni një kupon Neosurf ose MyNeosurf me fonde të mjaftueshme. Pastaj ndiqni këto udhëzime:

 1. Hyni në llogarinë tuaj të libralidhësve
 2. Shkoni në faqen bankare dhe zgjidhni Neosurf
 3. Ju do të drejtoheni në një faqe të re Neosurf
 4. Shkruani sa për të depozituar
 5. Ndiqni udhëzimet dhe futni kodin Neosurf me parapagesë
 6. Konfirmoni dhe klikoni në 'Dërgo

Fondet duhet të pasqyrohen menjëherë në llogarinë tuaj esports.

Përdorimi i Neosurf në libralidhësit në internet

Neosurf ofron një nivel të lartë sigurie për të dhënat tuaja personale dhe financiare. Meqenëse nuk është e lidhur me një llogari bankare, është një opsion i mirë për lojtarët që duan anonimitetin. Meqenëse pagesa është krijuar për përdorim celular, ju mund ta përdorni atë nga çdo vend kur luani esports në telefonat tuaj inteligjentë.

Kur paguani me faqen e internetit të basteve Neosurf në esports, sigurohuni që të zgjidhni një vlerë karte që do të përputhet me shumën tuaj të depozitës. Kuponët me parapagesë vijnë në prerje 10, 15, 20, 50 dhe 100 USD. Çdo kupon ka një kod unik PIN 10-shifror të cilin duhet ta futni në hapat e sipërpërmendur. Me MyNeosurf, ju mund të përdorni kupona të shumtë për baste esports. Përdorimi i Neosurf për baste sportive duhet ta bëjë jetën tuaj më të lehtë pasi nuk ka nevojë të mësoni përmendësh numrin e kartës së kreditit/debitit.

Si të bëni një tërheqje me Neosurf

Disavantazhi më i rëndësishëm i një metode pagese me parapagesë është paaftësia e saj për të lehtësuar tërheqjet në faqet e basteve esports. Lojtarët e Neosurf duhet të gjejnë opsione të tjera për të marrë para, sepse asnjë nga shërbimet e disponueshme të Neosurf nuk është i përshtatshëm për këtë. Kuletat elektronike janë disa nga alternativat më të njohura, p.sh., Neteller, Skrill dhe PayPal.

Me një portofol elektronik, mund t'ju duhet ta lidhni atë me një llogari bankare ose kartë. Është tepër i sigurt, me një rrezik më të ulët të mashtrimit në internet sesa kartat e kreditit. Teli i drejtpërdrejtë i bankës është një tjetër opsion i zbatueshëm, megjithëse jo i përshtatshëm për kumarxhinjtë që dëshirojnë të mbajnë të fshehur identitetin e tyre në internet. Plus, këto transaksione mund të jenë të ngadalta, duke marrë nga 3 deri në 7 ditë pune për t'u përpunuar.

Opsione të tjera të njohura të tërheqjes janë kartat e kreditit nga gjigantët e industrisë si MasterCard, Visa, Amex dhe Maestro. Edhe pse këto karta nuk ofrojnë anonimitet, mund të mbështeteni në sigurinë e tyre të nivelit të lartë në arkë. Transaksionet me kartë krediti janë edhe më të sigurta kur jeni duke luajtur në një librari me reputacion në internet.

Nuk është e lehtë të komprometosh të dhënat e kartës tënde nëse zgjedh një sajt të licencuar. Lojtarët kanadezë do të jenë të kënaqur të dinë se shumë rezervistë të Neosurf ofrojnë Interac për tërheqje. Kjo metodë lidhet drejtpërdrejt me një llogari bankare dhe ofron një portë pagese të sigurt dhe të shpejtë.

Të mirat dhe të këqijat me Neosurf

Ashtu si me çdo metodë depozitimi në internet, Neosurf ka avantazhe dhe disavantazhe.

Pro

 • Depozita të menjëhershme në faqet e esports
 • Ju lejon të kontrolloni bilancin tuaj në internet
 • Nuk kërkohet miratim paraprak nga banka
 • Mban të dhënat personale konfidenciale
 • Kuponët mund të blihen me para në dorë

Kundër

 • Nuk mbështet pagesat nga libralidhësit
 • Mund të mos jetë i përshtatshëm për rrotulla të larta për shkak të shumave të vogla të kuponit

Procesi i hapjes së llogarisë Neosurf

Ju mund të regjistroheni për një llogari Neosurf në internet duke vizituar myNeosurf.com. Do t'ju kërkohen këto kredenciale kur të klikoni butonin "Krijo llogari":

 • Adresa e emailit
 • Emri i plotë
 • Data e lindjes
 • Fjalëkalimi

Duhet të përfundoni brenda një minute, pas së cilës do të merrni një email me lidhjen e aktivizimit. Pas aktivizimit të llogarisë, mund të shtoni numrin tuaj të telefonit, adresën aktuale dhe të pranoni termat dhe kushtet. Edhe pse Neosurf nuk kërkon verifikim identiteti, llogaria juaj do të kufizohet nëse kaloni disa detaje personale.

Për të shmangur pengesat, paraqisni vërtetimin e identitetit dhe të vendbanimit te ekipi mbështetës i Neosurf. Merrni parasysh një ID zyrtare me foto, pasaportë ose leje drejtimi për vërtetim identiteti dhe një faturë shërbimi ose deklaratë bankare për të vërtetuar adresën tuaj. Shumica e këtyre dokumenteve kërkojnë që ju të keni arritur moshën minimale ligjore në vendin tuaj. Për këtë çështje, llogaria myNeosurf mund të mos jetë e disponueshme për të miturit. Por një llogari bankare nuk është e detyrueshme për të hapur një llogari Neosurf.

Kujdesuni gjithmonë për kuponët e Neosurf sepse janë si para letre. Pasi ta humbisni, nuk ka asnjë mënyrë për ta zëvendësuar atë. Por ju mund të fotografoni kodin PIN të kuponit dhe ta ruani për përdorim të mëvonshëm. Megjithatë, një portofol në internet mund t'ju ndihmojë të mbani gjurmët e bilancit tuaj.

Opsionet e mbështetjes së klientit Neosurf

Ka arsye parash për të kontaktuar mbështetjen e Neosurf. Ndoshta pagesa juaj është vonuar, ose keni një mosmarrëveshje. Për çdo çështje që lind, është thelbësore të kontaktoni faqen e partnerit si një faqe online e esports vetëm për të qenë të sigurt. Ekipi mbështetës i Neosurf është i përkushtuar për zgjidhjen e çështjeve të klientëve. Ata ofrojnë këto mundësi komunikimi:

 • Faqe FAQ
 • Uebforma
 • Email
 • Bisedë e drejtpërdrejtë

Formulari i internetit është vendi ku mund të futni pyetje specifike të cilave seksioni i përgjithshëm FAQ nuk mund t'u përgjigjet. Këtu do të plotësoni adresën tuaj të emailit dhe numrin e telefonit, të cilët do të përdoren për t'iu përgjigjur. Nëse jeni të interesuar të flisni drejtpërdrejt me një agjent në internet, përdorni kutinë e bisedës në këndin e poshtëm djathtas në faqen zyrtare. Meqenëse Neosurf është një metodë globale pagese, faqja është e disponueshme në gjuhë të ndryshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi