Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Klarna

Bastet e sporteve kanë pushtuar botën e lojërave të fatit dhe Evropa nuk bën përjashtim. Një nga faktorët thelbësorë që kërkojnë kumarxhinjtë përpara se të regjistrohen për një librari në internet është lehtësia e opsioneve të pagesës në eSports. Ata që jetojnë në vendet zvicerane, austriake dhe gjermane tashmë e dinë për Klarla, e cila është e lidhur me Sofort.

Shumë site bastesh eSports nga ky rajon ofrojnë mundësinë e përdorimit të kësaj mënyre pagese për depozita dhe tërheqje. Mund të jetë relativisht i ri në territoret jo-gjermanishtfolëse si Shtetet e Bashkuara. Si i tillë, ky artikull do të ofrojë një hyrje të shkëlqyer për Klarna dhe përfitimet e përdorimit të saj si një opsion pagese për bastet eSports.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Klarna
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth Klarna

Klarna u themelua në Stokholm, Suedi në vitin 2005 nga kompania fintech Klarna Bank AB. Fillimisht, firma operoi në Suedi, por shpejt u zgjerua në Danimarkë, Finlandë dhe Norvegji. Ai u bashkua me Sofort Überweisung, një zgjidhje bankare e menjëhershme gjermane, në 2014. Sot, Klarna Group është gjithashtu i disponueshëm në Belgjikë, Zvicër, Mbretërinë e Bashkuar, Çeki, Sllovaki, Hungari, Itali, Holandë, Poloni, Spanjë, Francë dhe Austri.

Vitet e fundit, Klarna ka blerë kompani të ndryshme për të krijuar produkte dhe shërbime të specializuara financiare. Të gjitha zgjidhjet e saj të pagesave janë të orientuara nga konsumatori, të sigurta dhe të përshtatshme. Si një nga ofruesit financiarë më të shquar në Evropë, Klarna Group krenohet me 60 milionë përdorues. Deri në vitin 2015, kompania i shtriu rrënjët e saj në SHBA. Për më tepër, Klarna tani është e disponueshme në një gamë të gjerë platformash bastesh të bazuara në ueb, një zhvillim i rëndësishëm për adhuruesit e lojërave të fatit.

A është Klarna popullore?

Klarna ofron shërbime financiare për dyqanet online, transferta direkte bankare të menjëhershme, plane mujore me këste dhe opsione shpërndarjeje pas blerjes. Përdoret gjerësisht si një mënyra e depozitimit për bastet esports. Ndryshe nga kuletat elektronike dhe pagesat me celular, Klarna kombinon shpejtësinë e bankingut online me joshjen e kartave të kreditit, duke dhënë më të mirën e të dy botëve. Nëse një përdorues dëshiron të vë bast në eSports, por nuk ka para të mjaftueshme, ai prapë mund të bëjë një depozitë dhe të paguajë bilancin më vonë.

Si të bëni një depozitë me Klarna

Me Klarna, bastorët e esports transferojnë para direkt nga banka e tyre në llogaritë e tyre të basteve. Përdoruesit e bankës nuk kanë nevojë për një llogari të veçantë Klarna; portali bankar online mund të mjaftohet me një lidhje të qëndrueshme interneti. Metoda e depozitimit do të jetë e suksesshme për sa kohë që faqja e internetit e basteve esports ka një llogari me Klarna.

Transfertat tradicionale direkte bankare kërkojnë disa orë për t'u përpunuar dhe, ndonjëherë, tre ditë pune. Fatmirësisht, Klarna bashkëpunon me bankat për të kryer transaksione të menjëhershme. Për shembull, të gjitha bankat gjermane që mbështesin Sofort lehtësojnë transfertat e menjëhershme në kohë reale.

Të gjitha depozitat nëpërmjet Klarna janë të menjëhershme pa tarifa shtesë. Por përdoruesit duhet të konfirmojnë me bankat e tyre nëse ka ndonjë tarifë të aplikueshme dhe kurs këmbimi valutor. Megjithatë, faqja e basteve do të paguajë një tarifë fikse prej 0,30 dollarësh dhe tarifë të ndryshueshme deri në 5,99%. Nuk ka asnjë kufi të caktuar për të kryer transaksione përmes Klarna, por çdo faqe bastesh ka kufijtë e saj të depozitave. Metoda e depozitimit është e përkryer për bastorët e eSport që janë gjithmonë në lëvizje sepse mbështetet nga të gjitha sistemet operative celulare.

Përdorimi i Klarna në libralidhësit në internet

 1. Hapni një llogari me një faqe bastesh esports Klarna
 2. Vizitoni faqen e arkëtarit, më pas në seksionin e depozitave
 3. Gjeni Klarna dhe shënoni për të zgjedhur
 4. Zgjidhni mënyrën e pagesës, p.sh. Paguaj Tani për të depozituar me kartë krediti/debiti
 5. Shkruani sa për të depozituar
 6. Zgjidhni vendin e banimit dhe një bankë specifike
 7. Jepni detajet e hyrjes të dhëna nga banka (numri i llogarisë, PIN dhe fjalëkalimi)
 8. Konfirmo transaksionin me OTP ose TAN (dërguar si mesazh me tekst ose email)

Pas një depozitimi të suksesshëm, sajti i kujton detajet, kështu që lojtari nuk do të ketë nevojë t'i futë ato herën tjetër.

Si të bëni një tërheqje me Klarna

Lojtarët mund të tërheqin fitimet nëpërmjet Klarna, por duhet të presin disa ditë pune që paratë të arrijnë në llogaritë e tyre bankare. Mënyra e pagesës i lejon përdoruesit të tërheqin sa të duan. Pagesat celulare janë tepër të sigurta dhe të përshtatshme. Për të nxjerrë para nga një llogari bastesh, lojtarët duhet të ndjekin hapat e mëposhtëm.

 1. Hapni faqen e arkëtarit
 2. Kërkoni një pagesë nga fitimet e disponueshme
 3. Kërkoni Klarna dhe zgjidhni atë
 4. Në një dritare që shfaqet, futni detajet e llogarisë Klarna
 5. Siguroni dokumente verifikimi nëse ju kërkohet
 6. Prisni që faqja e basteve eSports të përpunojë pagesën

Tërheqjet me Klarna kanë tarifa përpunimi zero, por disa faqet e basteve esports mund t'i ngarkojë lojtarët një tarifë të vogël.

Të mirat dhe të këqijat në Klarna

Veçoritë e shumta të Klarna i bëjnë bastet eSports më të lehtë. Ky seksion diskuton përfitimet dhe disavantazhet e kësaj mënyre pagese në lidhje me lojërat e fatit.

Pro

 • Lejon përdoruesit të bëjnë transaksione me një bankë, kuleta elektronike dhe ofrues të tjerë të pagesave në internet
 • Shumë i koduar kundër sulmeve kibernetike
 • Historia e transaksioneve të basteve nuk shfaqet në pasqyrën bankare të përdoruesit
 • Depozita të shpejta për baste eSports
 • Ofron një aplikacion celular për të gjurmuar transaksionet e basteve
 • Disa faqe bastesh ofrojnë bonuse speciale për përdoruesit e Klarna

Kundër

 • Në dispozicion vetëm në 14 vende
 • Nuk ka rimbursim për kërkesën e gabuar të pagesës

Procesi i hapjes së llogarisë Klarna

Një person duhet të jetë së paku 18 vjeç për të përdorur këtë shërbim pagese. Ka dy mënyra për të hapur një llogari në Klarna: shkarkimi i aplikacionit ose vizita në faqen zyrtare të internetit të Klarna. Ata që nuk kanë llogari bankare në vendet e sipërpërmendura mund të hapin një llogari në Klarna dhe ta lidhin atë me portofolin e tyre PayPal. Opsioni Afterpay është gjithashtu i disponueshëm për përdoruesit e PayPal i cili u mundëson klientëve të rimbursojnë kredinë e tyre në katër këste mujore.

Si të krijoni një llogari

 • Në faqen ose aplikacionin e Klarna, klikoni butonin "Krijo llogari"
 • Jepni një adresë emaili
 • Futni një kod verifikimi të dërguar me email
 • Jepni një numër telefoni
 • Verifikoni llogarinë me kodin SMS
 • Jepni një ID të vlefshme, adresën fizike dhe numrin e llogarisë bankare
 • Verifiko identitetin me VideoIdent ose KlarnaIdent
 • Zgjidh një model karte për ta përdorur me Klarna Bank
 • Vendosni një PIN

Pas dhënies së detajeve të mësipërme, llogaria është gati për t'u përdorur në një faqe bastesh online esports. Është e rëndësishme të theksohet se Klarna pranon vetëm euro. Monedhat e tjera duhet të konvertohen në EUR përpara se të përdoren. Financimi i llogarisë është po aq i lehtë. Disa përdorues e ngarkojnë atë me Google Pay, Apple, Pay dhe PayPal.

Nëse përdoruesi aplikon për Klarna Bank Card, ajo arrin brenda një jave në adresën e caktuar. Kjo është zakonisht një kartë debiti Vida e cila është e pranueshme kudo ku Visa operon. Ndërsa karta nuk lejon tërheqje nga ATM, ajo mund të përdoret online. Llogaria Klarna ofron një regjistrim në kohë reale të transaksioneve.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Klarna

Mbështetja e klientit të Klarna është disa minuta larg me:

 • Numër pa pagesë
 • Numri i telefonit lokal
 • Mesazhimi i çastit në aplikacion
 • Seksioni FAQ

Arritja e përfaqësuesve të klientëve është më e lehtë në ditët e punës dhe në orët aktive. Ato gjithashtu mund të jenë të disponueshme në kohë të caktuara gjatë fundjavave. Aplikacioni Klarna ofron mbështetje për klientët 24/7.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zbuloni postin e fshehur të Bukit Candi në Kafkë dhe Kocka
2024-02-16

Zbuloni postin e fshehur të Bukit Candi në Kafkë dhe Kocka

Bukit Candi është një post i fshehur në Inditë Lindore, i njohur për thesaret e tij dhe pikën e përshtatshme të udhëtimit të shpejtë. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë se si ta gjeni këtë post dhe çfarë mund të prisni të gjeni atje.

Mposhtja e Silver Bokoblins: Përmirëso lojën tënde në Tears of the Kingdom
2024-02-15

Mposhtja e Silver Bokoblins: Përmirëso lojën tënde në Tears of the Kingdom

Ne loje The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (TOTK), lojtarët do të ndeshen me një sërë armiqsh, duke përfshirë Bokoblinët e zakonshëm. Megjithatë, ekziston një variant më i rrallë dhe më i rrezikshëm i njohur si Bokoblini i Argjendtë.

Optimizoni koleksionin tuaj të simboleve të arta në Granblue Fantasy: Relink
2024-02-15

Optimizoni koleksionin tuaj të simboleve të arta në Granblue Fantasy: Relink

Nëse po kërkoni të mbledhni distinktivë dhe bileta të arta Dalia në Granblue Fantasy: Relink, këtu është mënyra më e mirë për ta bërë këtë.

Ngjarja Monopoly GO Golden Blitz: Fito grupe ngjitësesh dhe plotëso albume
2024-02-15

Ngjarja Monopoly GO Golden Blitz: Fito grupe ngjitësesh dhe plotëso albume

Ngjarjet Golden Blitz Monopoly GO janë mundësia e përsosur për të fituar grupe të reja ngjitësesh dhe për të plotësuar albume. Ngjarja tjetër Golden Blitz në Monopoly GO do të zhvillohet nga 15 shkurt në orën 22:00 CT deri në 16 shkurt në orën 4 të mëngjesit CT.