Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me GiroPay

Faqet e basteve esports GiroPay janë më të njohura tani se kurrë më parë në mesin e tifozëve gjermanë të basteve esports. Kjo metodë depozitimi është e shpejtë, e sigurt dhe e përballueshme. Cfare ka me shume? Është ndër markat më të besueshme të fintech, duke shërbyer mbi gjysmën e popullsisë së Gjermanisë. Të gjitha këto janë arsyet pse GiroPay është një opsion pagese që e pëlqejnë fansat e eSports.

Sot, ka shumë faqe gjermane të basteve esports me GiroPay. Disa ofrojnë një përvojë fantastike bastesh. Por lojtarët duhet të shmangin të tjerët. Për fat të mirë, ekspertët kanë bërë të gjitha ngarkesat duke renditur të gjitha faqet më të mira të basteve GiroPay. Kjo është pas një procesi rigoroz testimi që analizoi aspekte të tilla si licencimi, tregjet dhe shanset e basteve esports, mbështetja, bonuset dhe më shumë.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me GiroPay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth GiroPay

GiroPay është një kompani gjermane fintech që lehtëson pagesat në internet duke shfrytëzuar PIN dhe TAN të bankingut online. Edhe pse kompania filloi në 2005, operacionet filluan në 2006. Modeli i biznesit i GiroPay është i ngjashëm me iDEAL holandez ose Interac Online të Kanadasë.

Themeluesit e GiroPay janë Deutsche Postbank, GAD, Fiducia IT dhe Star Finanz-Software Entwicklung und Vertriebs GmbH.

Sot, marka është një nga e Gjermanisë zgjidhjet më dominuese të pagesave online. Sipas Wikipedia, GiroPay përpunoi mbi 3.2 milionë transferta që arrijnë në 185 milionë euro në vitin 2008. Sot, GiroPay është një lider tregu që u shërben mbi 45 milionë klientëve, ekuivalente me 54% të popullsisë së Gjermanisë.

Një nga arsyet e suksesit të GiroPay janë partnerët e tij. Kompania punon me mbi 1500 banka në Gjermani, që përkthehet në mbi 60% të të gjitha bankave gjermane. GiroPay u ofron përdoruesve transferime të shpejta, të përshtatshme dhe të përballueshme parash. Kjo është një arsye tjetër që është e preferuar në mesin e konsumatorëve (blerësve) dhe tregtarëve (shitësve).

Pavarësisht pandemisë, GiroPay po vazhdon të rritet. Në vitin 2021, kompania u bashkua me dy fintech të tjera, paydirekt dhe Kwitt, për t'u bërë New GiroPay. Kjo është një lëvizje për të forcuar shërbimet e pagesave në internet të bazuara në llogarinë rrjedhëse të kompanisë.

Si të bëni një depozitë me GiroPay

Financimi i një llogarie bastesh esports duke përdorur GiroPay është mjaft i thjeshtë. Por gjërat e para së pari - një llogari bankare gjermane me fonde është një domosdoshmëri. Banka duhet të jetë gjithashtu ndër institucionet financiare që kanë partneritet me GiroPay. Lojtarët duhet gjithashtu të sigurohen që faqja e basteve të ketë partneritet me GiroPay.

Në hapin e parë, lojtarët duhet të regjistrohen në një faqe bastesh esports me GiroPay ose të hyjnë në llogarinë e tyre të basteve esports nëse ata tashmë e kanë një të tillë. Më pas, lundroni në seksionin bankar/arkë dhe zgjidhni opsionin 'depozitë'.

Hapi i dytë është të zgjidhni bankën nga lista. Sistemi ridrejton te faqja e hyrjes në portën bankare në internet të bankës. Futni kredencialet bankare në internet, më pas shumën dhe përfundoni transaksionin. Ju lutemi vini re, shumica e bankave në ditët e sotme përdorin vërtetimin me dy faktorë. Banka mund t'u kërkojë lojtarëve të fusin një kod një herë të dërguar në numrat e tyre të telefonit. Ekziston gjithashtu një kufi minimal dhe maksimal i depozitave të vendosur nga operatorët e basteve esports.

Depozitat e GiroPay janë të shpejta. Prisni që fondet të reflektohen në llogarinë e basteve esports menjëherë. Por gjithçka varet nga faqja e basteve - shumica i përpunojnë depozitat në çast, ndërsa transaksioni mund të zgjasë disa minuta në disa raste. Një gjë e mrekullueshme për GiroPay është se nuk ka tarifa depozitash.

Si të bëni një tërheqje me GiroPay

Të gjitha GiroPay faqet e basteve esports në këtë faqe drejtohen nga operatorë të besuar të basteve sportive që paguajnë fituesit. Kjo është ndryshe nga disa sajte të paskrupullta që fillojnë të angazhojnë lojtarët në një lojë mace dhe miu kur fitojnë.

Fatkeqësisht, GiroPay nuk i mbështet tërheqjet. Ndërsa bastorët mund të përdorin këtë sistem pagese në internet për të ngarkuar llogaritë e tyre të basteve esports, ata nuk mund të tërheqin fitimet. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se lojtarët do të humbasin fondet e tyre; disa alternativa diskutohen më poshtë.

Alternativa e parë është një transfertë bankare. Nëse faqja e basteve e ka këtë Metoda e pagesës, fondet do të transferohen direkt në llogarinë bankare të preferuar. E vetmja mangësi është se tërheqja mund të zgjasë më shumë.

Një mënyrë tjetër për t'u tërhequr në faqet e basteve GiroPay është nëpërmjet Trustly. Kjo është një metodë e besueshme suedeze e pagesës me bankë të hapur që u zgjerua kohët e fundit në Gjermani. Trustly ofron tërheqje të shpejta dhe transaksione të sigurta. Cfare ka me shume? Regjistrimi i një llogarie është falas.

Fituesit me fat gjithashtu mund të tërheqin fondet e tyre në MasterCard ose Visa. I pari është një lider në pagesat globale dhe ofron shërbime bankare pa probleme. Visa, nga ana tjetër, është rrjeti më i madh i kartave në botë.

Të mirat dhe të këqijat e GiroPay

GiroPay është një emër i njohur në industrinë gjermane të pagesave online. Sidoqoftë, asnjë zgjidhje e pagesës në internet nuk është e përsosur.

Pro GiroPay

  • Përdorimi i GiroPay është mjaft i lehtë. Ai bazohet në transfertë direkte bankare duke eliminuar nevojën për të pasur një kartë.
  • GiroPay është gjithashtu i përballueshëm. Është plotësisht falas për të depozituar.
  • GiroPay është i shpejtë. Ky sistem pagese online ofron depozita të menjëhershme.
  • Të gjitha platformat GiroPay janë të siguruara duke përdorur kriptimin më të fundit të shkallës ushtarake.
  • GiroPay ka partneritet me të gjitha bankat e njohura në Gjermani.

Të këqijat e GiroPay

  • Zgjidhja e pagesës online është e disponueshme vetëm në Gjermani
  • GiroPay nuk i mbështet tërheqjet

Procesi i hapjes së llogarisë GiroPay

Një nga arsyet e popullaritetit të GiroPay është partneriteti i gjerë me bankat në Gjermani. Kjo do të thotë se ai arrin më shumë konsumatorë gjermanë, duke përfshirë tifozët e basteve elektronike. Një tjetër gjë e mrekullueshme për GiroPay është se regjistrimi i një llogarie nuk është vetëm falas, por edhe shumë i lehtë.

Siç u përmend më herët, një llogari gjermane është një parakusht. Përveç kësaj, lojtarët duhet të sigurohen që banka e tyre të marrë pjesë në GiroPay. Ekziston një kontrollues i thjeshtë bankar ku përdoruesit mund të kontrollojnë nëse banka e tyre është partnere duke futur emrin e bankës së tyre dhe sistemin.

Më poshtë janë hapat e thjeshtë që duhen ndjekur kur regjistroni një llogari GiroPay.

Hyni në Faqja e internetit GiroPay. Në këtë faqe, do të ketë dy produkte kryesore; GiroPay për blerësit dhe GiroPay për tregtarët. E para është për lojtarët, ndërsa e dyta është e përshtatur për operatorët e faqeve të basteve esports.

Zgjidhni GiroPay për blerësit, lëvizni poshtë dhe klikoni në skedën AKTIVO PAYDIRECT. Më pas, gjeni 'E re? Zhbllokoni opsionin tani falas dhe zgjidhni bankën e preferuar nga lista e lëshimit. Procedura tjetër ndryshon nga një bankë në tjetrën, por është e drejtpërdrejtë.

Fondet transferohen nga banka në GiroPay nëpërmjet një transferte bankare. Kthimi i transaksionit është i menjëhershëm.

Opsionet e mbështetjes së klientit GiroPay

GiroPay është një markë që kupton vitalitetin e marrëdhënieve me klientët. Ajo ka investuar në një infrastrukturë të fuqishme për të ofruar një përvojë të jashtëzakonshme të klientit. Për operacione pa probleme, ekzistojnë dy ekipe të mbështetjes së klientit; një për blerësit dhe një tjetër posaçërisht për shitësit.

Kur bëhet fjalë për opsionet e mbështetjes së klientit, GiroPay ka një linjë telefonike. Agjentët janë të disponueshëm nga e hëna në të premte nga ora 8:00 deri në orën 22:00 Gjatë fundjavave dhe festave publike, shërbimi është nga ora 8:00 deri në orën 18:00. Ekziston edhe një sistem biletash me email.

Përveç opsioneve të mësipërme të mbështetjes, GiroPay ka një seksion të detajuar FAQ.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi