Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me FastPay

FastPay është një mënyrë pagese që mund të përdoret për baste në esports. Mënyra e pagesës është e disponueshme vetëm për njerëzit që jetojnë në Irak për momentin. Është një mënyrë shumë e sigurt dhe popullore për të depozituar para në platformat kryesore të basteve eSports. Një nga arsyet pse është bërë mënyra më e popullarizuar e pagesës është sepse është shumë e lehtë për t'u përdorur. Portofoli përdoret kryesisht për proceset e pagesave pa kontakt.

Është një opsion pagese që faqet e basteve esports përdorin gjithashtu për të paguar fitimet. Ai gjithashtu ka shumë veçori të tjera që e bëjnë të lehtë për të gjithë fillimin e përdorimit të parave elektronike. FastPay pranohet në këto faqe të njohura bastesh esports: ComeOn, BetWinner, 22BET, BetVictor, 888 Casino, 10bet, Casumo, Parimatch.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me FastPay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

A është metoda FastPay e popullarizuar në librari?

mënyra popullore e pagesës u lançua në vitin 2017 nga Next-Generation Communications, e cila operon në rajonin Kurdistan-Erbil të Irakut. Shumë njerëz në rajonin kurd të Irakut përdorin pagesa celulare. Kompania është bërë shpejt lojtari më i rëndësishëm në treg atje. FastPay është i vetmi lojtar kryesor me një shpërndarje të gjerë të pajisjeve të tij POS. Një mënyrë tjetër që kompania ishte në gjendje të bënte më shumë njerëz të përdorin shërbimin e tyre është përmes partneriteteve të forta dhe dhënies së kuponëve specialë përmes platformës së tyre.

FastPay është portofoli celular më i shpejtë, më i përshtatshëm dhe më i sigurt në Irak. Miliona njerëz do ta përdorin atë për blerje, rimbushje celulare, rimbushje interneti, transferime parash, pagesa faturash dhe baste në esports. Kështu, mënyra e pagesës është bërë e njohur me faqet e basteve esport.

Aktualisht, ai mund të përdoret vetëm në Irak, sepse përdoruesi duhet të ketë një numër telefoni celular në Irak për t'u regjistruar. Për shkak të kësaj, ka qenë e vështirë të përhapet jashtë Irakut. Kompania po punon për të zgjidhur problemin në mënyrë që të mund të hyjë edhe në tregun global.

Si të bëni një depozitë me FastPay

FastPay është një metodë depozitimi që ju lejon të depozitoni me lehtësi çdo shumë parash në llogarinë tuaj të basteve. Nuk ju kushton asgjë për të depozituar para në një llogari bastesh përmes kësaj mënyre pagese. Punonjësit gjithashtu mund të bëjnë çdo ditë sa të duan transaksione, me çdo shumë që duan, sepse nuk ka kufizime.

Përdorimi i metodës FastPay në bookmaker online

Paratë mund të dërgohen në FastPay përmes disa agjentëve në Irak. Shumica e këtyre bizneseve punojnë jashtë dyqaneve ushqimore ose bizneseve të tjera që ofrojnë shërbime financiare. Aplikacioni ka të gjithë informacionin që ju nevojitet në lidhje me rrjetin e disponueshëm të agjentëve. Gjithashtu e bën të lehtë për përdoruesit të gjejnë një agjent që është afër. Nëse përdoruesit duan të bëjnë një depozitë ose tërheqje, ata duhet të sjellin ID-në që kanë përdorur për t'u regjistruar.

Njerëzit që duan të përdorin këtë shërbim pagese duhet të gjejnë një shërbim të mirë në internet që e bën atë. Ata duhet të kenë gjithmonë telefonin e tyre me aplikacionin FastPay për të depozituar shpejt para. Aplikacioni mund të gjendet në dyqanet më të njohura të aplikacioneve si për Android ashtu edhe për iOS. Përdoruesit mund ta marrin aplikacionin menjëherë nëse shkojnë në faqen e zhvilluesit.

Kur keni një llogari FastPay, mund të përdorni shumë shërbime të ndryshme për gjërat e përditshme njëkohësisht. Pra, kur një përdorues nxjerr para nga llogaria e tij e basteve, nuk do të ketë nevojë t'i zhvendosë ato në një mënyrë tjetër pagese.

Si të bëni një tërheqje me FastPay

Përpara se të tërhiqni para nga një faqe e basteve esport, duhet të sigurohet që ata të kenë para të mjaftueshme për ta bërë këtë. Përdoruesi më pas do të shkojë në skedën e tërheqjes në faqen e basteve dhe do të kërkojë një tërheqje.

Shumica e transaksioneve përpunohen menjëherë nëse nuk ka ndonjë problem me sistemin, për të cilin FastPay do t'ju njoftojë. Kur bëhet një pagesë për një transaksion, bëhet një përditësim në aktivitetin e llogarisë FastPay dhe ju merrni një konfirmim për transaksionin. Ky mesazh do të jetë fatura juaj.

Shërbimi FastPay i ndihmon klientët të paguajnë për gjërat online dhe offline në vend që të paguajnë me kartën e tyre të kreditit ose llogarinë bankare. Kjo metodë ka për qëllim të përshpejtojë procesin e dërgimit të parave. Shkurton kohën që duhet për të dërguar para nga një bankë në tjetrën.

Është shërbimi i parazgjedhur për të gjitha bankat në internet dhe celular, dhe transaksionet zakonisht pastrohen menjëherë, megjithëse mund të zgjasë deri në dy orë. Shumë njerëz në Irak po përdorin FastPay për të depozituar para në faqet e tyre të preferuara të basteve në internet dhe për të filluar bastet në lojërat e tyre të preferuara.

Të mirat dhe të këqijat me FastPay

Pro

  • Në shumicën e rasteve, transaksioni do të jetë i menjëhershëm.
  • FastPay është një mundësi pagese e sigurt dhe e sigurt për klientët e saj.
  • Ju mund të çaktivizoni lidhjen midis llogarisë tuaj dhe llogarive tuaja të palëve të treta në çdo kohë duke dërguar një email.
  • Nëse keni më shumë se një numër celular legal, mund të keni shumë llogari në platformë.
  • Nuk ka tarifa rimbushjeje dhe kufizime depozitash.

Kundër

  • Kërkesat për dokument identifikimi
  • Është në dispozicion vetëm për irakenët.
  • Transferimi i fondeve nga Iraku në një vend tjetër është i vështirë.
  • FastPay mund të aksesohet nëpërmjet internetit ose një lidhje të dhënash.

Procesi i hapjes së llogarisë FastPay

Gjithçka që ju nevojitet është një smartphone me një numër telefoni funksional, akses në internet dhe një adresë emaili.

Si të krijoni një llogari

Banorët e Irakut që janë mbi 18 vjeç mund të hyjnë në faqen e internetit të portofolit (www.fast-pay.cash). Më pas ata do të zgjedhin gjuhën e tyre nga tre opsionet e disponueshme: arabisht, kurde ose anglisht. Pas kësaj, ata do të klikojnë në skedën e regjistrimit, e cila do t'u kërkojë të fusin numrin e celularit të Irakut, emrin dhe mbiemrin, numrin e identifikimit kombëtar dhe adresën e shtëpisë.

Më pas aplikacioni do të dërgojë një mesazh me tekst me një kod konfirmimi, i cili duhet të futet menjëherë në aplikacion për të verifikuar llogarinë. Nëse lojtarët nuk janë në gjendje të hyjnë në ndonjë faqe bastesh, ata mund të përdorin një shërbim VPN. Ju mund të jeni në gjendje të regjistroheni me FastPay duke u identifikuar me një llogari të vlefshme në një shërbim të rrjeteve sociale, si Facebook, Twitter ose Google.

Pas konfirmimit, përdoruesit tani do të kenë llogarinë e tyre FastPay dhe do të mund ta aksesojnë atë nëpërmjet faqes së internetit të portofolit ose aplikacionit celular. Është e rëndësishme të theksohet se nëse ndonjë informacion i dhënë gjatë procesit të regjistrimit ose më pas rezulton i pasaktë, i rremë ose mashtrues, FastPay rezervon të drejtën të pezullojë ose mbyllë llogarinë, si dhe të kërkojë çdo emër përdoruesi të krijuar përmes shërbimit që shkel kushtet.

Opsionet e mbështetjes së klientit FastPay

Për shkak të thjeshtësisë së kësaj mënyre pagese, FastPay është bërë një metodë e njohur pagese në bastet esports. Megjithatë, lindin disa probleme gjatë përdorimit të shërbimit. Shumica e ankesave janë për vonesa ose dështime të transaksioneve.

Për të shmangur shqetësimin e përdoruesve, kompania ka një ekip të fortë të mbështetjes së klientit që është gjithmonë i disponueshëm për të zgjidhur çdo problem që lind. Për shkak se ata vlerësojnë klientët e tyre, kontaktimi me mbështetjen e tyre është i thjeshtë. Shërbimi i tyre ndaj klientit është i disponueshëm përmes telefonit, mediave sociale dhe emailit. Përdoruesit mund të zgjidhin disa probleme vetë duke shkuar në seksionin FAQ të faqes së tyre të internetit (www.fast-pay.cash).

Ndërveprimet me klientët me mbështetjen e FastPay

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi