Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me ePay

Individët mund të përdorin ePay për të paguar faturat e tyre të shërbimeve ose për të dërguar para në internet. Kur krijoni një llogari ePay, përdoruesit duhet të regjistrojnë kartën e tyre të debitit ose kreditit. Më pas ata mund të bëjnë një pagesë duke përdorur ose e-Wallet-in e tyre ose kartën e kreditit ose të debitit të lidhur me llogarinë e tyre. ePay është i thjeshtë për t'u përdorur dhe ofron një sërë opsionesh pagese përveç depozitave në para, të tilla si pagesa e faturave dhe blerjet nga dyqanet kryesore globale në internet. Mënyra e pagesës është përdorur gjerësisht që nga fillimi i saj.

Më poshtë janë disa nga faqet më të mira të basteve eSports që pranojnë mënyrën e pagesës ePay: Melbet, 22bet, BetWinner, Betandyou, SlotV, Unibet, Megapari, 5plusbet, Linebet dhe Fansport.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me ePay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

ePay u themelua në vitin 2014 nga një grup ekspertësh në fushën e përpunimit të pagesave. Falë teknologjisë së saj të fundit, kompania është zgjeruar me shpejtësi për t'u bërë një lojtar kryesor në pagesa. Platforma ePay është krijuar për transferime pagesash ndërkombëtare që janë të sigurta, të sigurta dhe të shpejta. Është i përshtatshëm për përdorim personal dhe e-commerce. ePay është një nga më të mirat për huatë nga kolegët, blerjet globale dhe tregtimin. Është e thjeshtë për t'u përdorur.

Mënyra e pagesës është përqafuar në shumicën e vendeve kryesore anembanë botës dhe përdoruesit mund të dërgojnë dhe të marrin para duke përdorur kompjuterët e tyre desktop ose aplikacionet celulare shpejt dhe me siguri. Kjo kompani shumëkombëshe njihet nga të gjithë rezervistët kryesorë, kështu që ju e dini se është një markë me reputacion. Ka kuptim që librat e njohur të sportit lejojnë që ePay të përdoret për të bërë depozita dhe për të tërhequr para.

A është ePay popullor?

Mënyra e pagesës është shumë e popullarizuar për bastet eSports. Përdoret në Azinë Juglindore si dhe në pjesë të tjera të botës, duke përfshirë Evropën dhe Amerikën e Veriut. Shërbimet ofrohen në mbi 70 vende dhe rajone, shumë prej të cilave kanë legalizuar bastet online.

Ka një reputacion të fortë, ka tërhequr ndjekës të rinj dhe ka magjepsur klientët me shkathtësinë dhe transparencën e tij. Klientët mund të bëjnë transaksione në të gjitha monedhat kryesore, duke përfshirë paundin britanik, dollarin amerikan dhe euron. Sa herë që vendosni një bast, mund të depozitoni para dhe të filloni të vini bast menjëherë.

Si të bëni një depozitë me ePay

Depozitat bëhen duke zgjedhur metodën e depozitimit ePay nga metodat e disponueshme në faqen e basteve eSports. Faqja ju ridrejton në një skedë ePay ku identifikoheni, shkruani shumën dhe klikoni konfirmoni.

Të gjitha depozitat në ePay në llogarinë tuaj të basteve janë të menjëhershme. Të gjitha depozitat shfaqen në llogarinë tuaj të faqes së basteve menjëherë, duke ju lejuar të shtoni fonde dhe të vini baste në eSports dhe sportet tradicionale, duke përfshirë futbollin e Premier League, pa vonesë. Kjo është ideale për ata që vënë baste në lëvizje ose që kërkojnë shanset më të mira të librave sportiv.

Tërheqjet janë gjithashtu të shpejta dhe të besueshme. Libërbërësit kryesorë të internetit janë zakonisht ata që ofrojnë një përzgjedhje të madhe opsionesh. Libërbërësit duhet të jenë në gjendje të mbështesin tregjet e tyre të shumta sportive dhe përkatëse me shanse të mira, transmetime të drejtpërdrejta, një ofertë të shkëlqyer mirëseardhjeje dhe tërheqje të shpejta.

Përdorimi i ePay në libralidhësit në internet

Sa herë që ePay është një zgjedhje për ju, atëherë bastet eSports me metodën janë shumë të thjeshta. Së pari duhet të keni një llogari, të cilën mund ta krijoni në faqen e tyre të internetit brenda disa minutash nëse nuk e keni tashmë një të tillë. Është falas dhe e thjeshtë për t'u regjistruar për ePay. Për të filluar, gjithçka që u nevojitet përdoruesve është një adresë emaili dhe një numër telefoni celular për t'u regjistruar për një llogari ePay.

Individët mund të përdorin ePay për baste në internet në mënyrë të ngjashme me një kartë krediti ose debiti, si për depozitimin ashtu edhe për tërheqjen e fondeve, pasi të jeni regjistruar dhe ta lidhni atë me një mënyrë pagese. Për të marrë një bast falas, shumë prej këtyre basteshkruesve ju lejojnë të depozitoni para me ePay.

Si të bëni një tërheqje me ePay

Shumica e faqeve që pranojnë ePay si një Metoda e pagesës keni një shumë minimale tërheqjeje prej $10 ose $20, me një shumë maksimale depozitimi/tërheqjeje prej $10,000 në ditë. Kur depozitoni përmes transfertës bankare, nuk ka tarifa dhe transaksionet midis llogarive ePay janë gjithashtu pa tarifa. Transaksionet e tjera mund të jenë subjekt i tarifave, të cilat ndryshojnë në varësi të monedhës dhe mënyrës së pagesës të përdorur.

Hapni faqen e tërheqjes ose klikoni butonin Tërheqje në opsionin e llogarisë së faqes së basteve eSports për të tërhequr duke përdorur këtë mënyrë pagese. Nëse disponohen një shumëllojshmëri monedhash, duhet të zgjidhet monedha e duhur dhe të futet një shumë.

Më pas, përpara se të klikoni tërheqje, zgjidhni ePay si opsionin e pagesës dhe kontrolloni dy herë nëse të gjitha detajet e tjera të nevojshme janë të sakta. Përdoruesve mund t'u kërkohet të konfirmojnë një operacion me një kod 2FA përpara se fondet të dërgohen në llogarinë e tyre ePay. Shërbimi mbështetës do të jetë në gjendje të zgjidhë çdo problem që lind.

Moduli ePay eliminon futjen e dyfishtë të të dhënave dhe lejon përpunimin e pagesave në kohë reale. Ai integron pa probleme pagesat në sistemin e kontabilitetit dhe aplikon automatikisht pagesat në fatura.

Të mirat dhe të këqijat me ePay

Pro

ePay është një mënyrë pagese që Faqet e basteve eSports dhe lojtarët duan sepse:

  • Depozitat dhe tërheqjet janë të menjëhershme.
  • Të gjitha monedhat kryesore pranohen.
  • ePay nuk ka tarifa transaksioni në librari.

Kundër

  • Kufijtë maksimalë të transaksionit.
  • Duhet të ketë një kartë ose llogari bankare për t'u lidhur.

Procesi i hapjes së llogarisë ePay

Është e shpejtë dhe e drejtpërdrejtë të regjistrohesh për ePay. Një përdorues mund të preferojë ta bëjë këtë përmes aplikacionit të tij celular ose faqes së internetit. Faqja e internetit përfshin një lidhje shkarkimi për aplikacionin celular. Një pronë e vetme mund të ketë vetëm një llogari bankare që mund të dërgojë dhe të marrë pagesa online. Autentifikimi me dy faktorë shton një shtresë tjetër sigurie në një aplikacion ePay, duke siguruar që personi që e plotëson është ai që ata thonë se janë.

ePay e verifikon këtë duke i dërguar përdoruesit një kod kalimi një herë përmes mesazhit me tekst ose telefonatës zanore ose duke i lejuar ata t'u përgjigjen pyetjeve të sigurisë.

Autentifikimi me dy faktorë parandalon përdoruesit e paautorizuar që të hyjnë në llogaritë bankare të menaxherit të biznesit nëpërmjet ePay.

Si të krijoni një llogari

Një lidhje interneti, një adresë e vlefshme emaili dhe një numër telefoni i vlefshëm janë gjithçka që kërkohet që përdoruesit të krijojnë një llogari me mënyrën e pagesës. Pasi të keni kontrolluar dy herë gjithçka, shkoni në faqen e internetit dhe plotësoni formularin e thjeshtë të regjistrimit në internet. Pastaj ndiqni udhëzimet e thjeshta të aktivizimit të portofolit.

Për të konfirmuar numrin e celularit, do të merrni një kod konfirmimi. Një email do të dërgohet gjithashtu në adresën e postës elektronike të paraqitur për ta konfirmuar atë. Pas verifikimit të tyre, llogaria juaj do të miratohet. Përdoruesit mund të përdorin kartat e tyre bankare për të tërhequr para në çdo monedhë që dëshirojnë.

Nëse ata kanë ndonjë problem me aplikacionin ose kanë nevojë për më shumë informacion, ata duhet të kontaktojnë mbështetjen e klientit.

Opsionet e mbështetjes së klientit ePay

Për të çuar përpara aplikacionin, mbështetja e klientit do t'ju kontaktojë me email disa herë në javë. Shqetësimet për depozitimin dhe tërheqjen mund të bëhen gjithashtu me email ose duke telefonuar linjën e shërbimit ndaj klientit të kompanisë.

Për shkak se mbështetja e klientit përgjigjet shumë shpejt dhe është e dobishme për përdoruesit, çdo problem që haset gjatë përdorimit të shërbimit duhet t'i përcillet shpejt një prej përfaqësuesve të tyre të shërbimit ndaj klientit. Nga ana tjetër, disa probleme mund të jenë të vogla dhe mund të zgjidhen duke parë FAQ-të e faqes së internetit.

Ndërveprimet me klientët me mbështetjen e ePay

Email: Support@Epayservices.com
Qendra e Thirrjeve: +44 (20) 81-3333-12

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi