Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Apple Pay

Faqet e basteve të Apple Pay eSports po bëhen gjithnjë e më të njohura. Libërtarët tradicionalë janë në një nxitim për të bashkëpunuar me shërbimin e transferimit të parave të Apple. Kjo është për të shfrytëzuar popullaritetin e Apple Pay në Shtetet e Bashkuara dhe më gjerë.

Për ata që janë në kërkim të një sajti bastesh eSports që e pranojnë këtë mënyrë pagese si metodë depozitimi dhe tërheqjeje, ky udhëzues i faqeve të basteve Apple Pay i tregon të gjitha. Mësoni për sfondin e markës, kur filloi, numrat dhe më shumë. Për më tepër, ky artikull rendit 10 faqet më të mira të basteve Apple Pay eSports për t'u bashkuar.

Renditja e bastebërësve më të mirë të sporteve elektronike me Apple Pay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rreth Apple Pay

Apple Pay është një portofol dixhital i besuar dhe një sistem pagese celulare që lehtëson pagesat personalisht, pagesat e aplikacioneve iOS dhe pagesat e bazuara në ueb nëpërmjet uebit Safari. Pajisjet e përputhshme janë iPhone/iPad, Apple Watch dhe Mac. Për regjistrim, nuk është e mundur të përdoret Apple Pay në Android, Mozilla Firefox, Google Chrome ose ndonjë shfletues tjetër.

Në pronësi dhe operim nga Apple Inc, Apple Pay filloi në vitin 2014 dhe është ngjitur në rangun për t'u bërë një nga metodat më të mira të pagesës në internet në skenën e basteve online. Shërbimi nuk i shmanget kumarit si shumë mënyra pagese celulare, kështu që bastorët mund të bëjnë transaksione lirisht pa asnjë shqetësim.

A është Apple Pay popullor?

Apple Pay është ndër shërbimet më të njohura të transferimit të parave në celular. Sipas statistikave, marka ka peshën më të madhe në industrinë e parave celulare me 45%, përpara Samsung Pay, PayPal dhe Google Pay. Është interesante që të dhënat në Statista tregojnë se ka mbi 383 milionë përdorues të Apple Pay.

Ndërsa Apple Pay ishte i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara vetëm në momentin e lansimit, ai është një shërbim global i transferimit të parave celular i disponueshëm në shumë vende. Megjithatë, Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me më shumë përdorues të Apple Pay.

Si të bëni një depozitë me Apple Pay

Apple Pay i lejon përdoruesit të bëjnë depozita në llogaritë e tyre të basteve eSports lehtë, shpejt dhe në mënyrë të sigurt. Kjo është arsyeja pse shumë prodhues të basteve elektronike eSports e kanë atë si një metodë bankare.

te depozitoni në një vend bastesh duke përdorur Apple Pay, lojtarët duhet të gjejnë një sajt që mbështet Apple Pay. Kjo për shkak se jo të gjithë prezantuesit e eSports e kanë këtë mundësi pagese.

Pasi të gjeni faqen më të mirë të basteve eSports me Apple Pay, shkoni te seksioni i arkëtarit dhe zgjidhni opsionin 'DEPOZITA'. Më pas, zgjidhni këtë opsion pagese si mënyrën e preferuar të depozitimit, shkruani shumën për të depozituar dhe sistemi do të ridrejtohet në Apple Pay, ku do të përfundojë depozitimi. Fondet duhet të pasqyrohen në llogarinë e basteve të lojtarit në minuta.

Kur bëhet fjalë për kufijtë e depozitave minimale dhe maksimale, ato përcaktohen nga faqet individuale të basteve. Sa i përket Apple Pay, shërbimi i transferimit celular ka një kufi javor të transaksionit prej 10,000 dollarë. Shuma minimale që përdoruesit mund të dërgojnë ose marrin është 1 $.

Apple Pay mbështet të gjitha kartat e njohura të kreditit dhe debitit, duke përfshirë American Express, MasterCard, Visa, Maestro, Discover, Interac, Cartes Bancaires, Girocard, Mir, etj.

Si të bëni një tërheqje me Apple Pay

Apple Pay gjithashtu i lejon lojtarët të procesi i tërheqjeve të shpejta dhe të sigurta. Ashtu si depozitimi, tërheqja e fondeve është mjaft e thjeshtë.

Duke supozuar se faqja e basteve lejon Apple Pay si një metodë tërheqjeje, stërvitja e tërheqjes është e njëjtë me depozitimin. Lojtarët duhet së pari të sigurohen se i kanë përmbushur kërkesat e basteve nëse ka.

Hapi tjetër është të shkoni në seksionin arkëtar/bankar dhe të zgjidhni opsionin TËRHEQJE. Për të përpunuar tërheqjen, zgjidhni Apple Pay si metodën e preferuar, vendosni shumën dhe përfundoni tërheqjen.

Apple Pay ka një infrastrukturë të fuqishme që lehtëson transaksionet e shpejta. Në mënyrë ideale, një tërheqje duhet të zgjasë minuta, por mund të zgjasë më shumë në disa site bastesh për shkak të proceseve të verifikimit dhe burokracive të tjera.

Kur bëhet fjalë për shumën minimale dhe llogarinë maksimale që një lojtar mund të tërheqë, kufijtë vendosen nga prezantuesit. Kufijtë e Apple Pay mbeten 10,000 dollarë në javë.

Një gjë e mrekullueshme në lidhje me Apple Pay është se bastorët mund të tërheqin fondet e tyre në celular. Shërbimi mund të aksesohet në iPhone dhe iPad nëpërmjet shfletuesit të internetit (Safari) ose aplikacionit Apple Pay iOS.

Procesi i hapjes së llogarisë Apple Pay

Kur bëhet fjalë për hapjen e një llogarie Apple Pay, përdoruesit duhet të kuptojnë se ky shërbim është i disponueshëm vetëm për konsumatorët e Apple dhe nuk kërkon shkarkime ose instalime. Përveç kësaj, shërbimi nuk është i disponueshëm në të gjitha vendet.

Disa vende janë të kufizuara, kështu që të kesh një pajisje Apple nuk është gjithçka. Përveç kufizimeve të pajisjes dhe kufizimeve të vendit, opsioni i pagesës ka një kufi moshe. Përdoruesit duhet të kenë mbushur moshën 13 vjeç.

Si të konfiguroni një llogari Apple Pay

Për të filluar, Apple Pay kërkon që bastorët të kenë një llogari bankare dhe një kartë të mbështetur nga një prej lëshuesve të kartave pjesëmarrëse.

Konfigurimi i Apple Pay është shumë i thjeshtë. Gjithçka që duhet të bëjnë përdoruesit është të shtojnë një kartë krediti, debiti ose me parapagesë në aplikacionin e Wallet dhe kaq. Sigurisht, kartat duhet të shtohen në të gjitha pajisjet e lojtarit, qoftë Mac, iPhone, iPad ose Apple Watch.

Për lojtarët, marrja e një llogarie Apple Pay është një proces i thjeshtë, por është një proces i lodhshëm për operatorët e basteve. Kjo metodë depozitimi kryen kontrolle serioze të sfondit përpara se të bashkohet me një faqe bastesh. Gjithsesi, kjo është një gjë e mirë për sigurinë dhe privatësinë e përdoruesve.

Të mirat dhe të këqijat e Apple Pay

Përdorimi i Apple Pay si metodë e preferuar e depozitimit dhe tërheqjes në faqet e basteve ka avantazhe dhe disavantazhe.

Përparësitë e Apple Pay

 • Mënyra e besueshme e pagesës - Apple Pay është një markë e besuar me një reputacion të mirë. Ai gjithashtu krenohet me një rrjet të gjerë kartash dhe bankash të njohura.

 • Shumë i siguruar - Për çështjet e sigurisë, Apple Pay renditet ndër më të mirat. Është i siguruar duke përdorur enkriptimin më të fundit dhe ka mundësinë e identifikimit me dy faktorë.

 • Pagesat me celular - Për bastet që janë gjithmonë në lëvizje, Apple Pay lehtëson pagesat e lehta dhe të shpejta me celular.

 • Komoditeti - Apple Pay është ndër shërbimet më të përshtatshme të transferimit të parave. Lojtarët mund të bëjnë transaksione direkt nga pajisjet e tyre pa përdorur karta, para dhe butona në terminale.

 • I shpejtë dhe i përballueshëm - Apple Pay ofron shërbime të shpejta të transferimit të parave në mënyrë që bastorët të mund të hyjnë në lojë me shpejtësi. Është gjithashtu e përballueshme.

Disavantazhet e Apple Pay

 • E kufizuar në Apple - Disavantazhi më i madh i Apple Pay është se është i kufizuar vetëm për përdoruesit e Apple. Lojtarët duhet të kenë një iPhone, iPad, Apple Watch ose Mac për të përdorur Apple Pay.

 • Një llogari bankare është një domosdoshmëri - modeli i biznesit i Apple Pay kërkon që përdoruesit të kenë një llogari bankare ose një kartë krediti për të përdorur shërbimin e transferimit të parave.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Apple Pay

Ndryshe nga shumica e shërbimeve të transferimit të parave në internet, Apple Pay ka një infrastrukturë të besueshme të mbështetjes së klientit dhe kjo është arsyeja pse është një faqe bastesh eSports që lojtarët preferojnë. Në rast se lojtarët kanë probleme me depozitat ose tërheqjet e tyre në Apple Pay, ndihma është gjithmonë aty.

Ka disa mënyra për të kontaktuar Apple Pay.

 • Numri i telefonit: (800) APL–CARE (800–275–2273)
 • Biseda e mbështetjes së Apple është e disponueshme 24×7
 • Portali i shërbimit ndaj klientit
 • Seksioni FAQ

Numrat e telefonit dhe numrat ndërkombëtarë të Apple Pay në SHBA së bashku me një bisedë të drejtpërdrejtë. Faqja e internetit ka gjithashtu një seksion të detajuar FAQ me pyetjet e njohura që bëjnë përdoruesit dhe përgjigjet përkatëse. Komunitetet e Apple Pay dhe mbështetja e faqes së basteve mund të jenë gjithashtu të dobishme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi