Optibet Rishikimi i basteve eSports 2024

OptibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
Bonus1000 rrotullime falas
Zgjedhje e madhe e lojrave
Tërheqje dhe rimbushje të shpejtë
Sasia më e madhe e bonuseve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Zgjedhje e madhe e lojrave
Tërheqje dhe rimbushje të shpejtë
Sasia më e madhe e bonuseve
Optibet is not available in your country. Please try:
Amelia Tan
ReviewerAmelia TanReviewer
Fact CheckerTomas NovakFact Checker
Bonuses

Bonuses

Lojtarët e Optibet gëzojnë akses të gjerë në bonuse dhe promovime të mira. Ato variojnë nga bonuset e kazinosë dhe marrëveshjet sportive. Çdo ofertë ka kushte specifike bonus dhe kërkesa të bashkangjitura me të. Lojtarët e rinj në Optibet kanë të drejtë për një ofertë 100% të mirëseardhjes sportive deri në 175 €. Bonusi duhet të vihet brenda 30 ditëve pas depozitimit. Përveç bonusit të mirëseardhjes sportive, lojtarët mund të gëzojnë edhe bonuse të tjera sportive:

 • Bonusi ComboBoost
 • Oferta javore sportive
 • Shumëzuesi i basteve
 • Shpërblimet javore të janarit

Futbollistët mund të marrin pjesë gjithashtu në Programin e Besnikërisë Optibet. Ata fitojnë pikë të rimbursueshme sa herë që vendosin një bast në sportet e tyre të preferuara elektronike. Lojtarët mbledhin shpërblime për kthimin e parave çdo të hënë në varësi të nivelit të tyre në Programin e Besnikërisë.

Bonusi me depozitëBonusi me depozitë
Games

Games

Optibet krenohet me një dizajn elegant dhe të pastër uebsajti me një përzierje ngjyrash njëngjyrëshe. Ju mund të përdorni të gjitha lidhjet kryesore për lojëra të ndryshme sportive dhe kazino në faqen kryesore të libralidhësve. Puntorët mund të eksplorojnë disa nga ofertat kryesore promovuese në faqen kryesore. Për të kuptuar më mirë këtë faqe interneti, mund t'ju duhet të regjistroheni. Ju mund t'i bashkoheni faqes së basteve Optibet në një proces të thjeshtë regjistrimi me 2 hapa. Bastorët duhet së pari të krijojnë kredencialet e hyrjes, të verifikojnë emailin e tyre dhe të japin të dhënat e tyre biografike. Lojtarët e rinj kanë të drejtë për bonuse të ndryshme, në të cilat lojtarët mund të marrin pjesë pas depozitimit të tyre të parë. Pasi të jetë caktuar, klikoni lidhjen "ESPORTS" për të parë të gjitha ngjarjet e disponueshme. Disa nga ngjarjet e njohura të sporteve elektronike të disponueshme në faqen Optibet përfshijnë:

 • Kundër-Strike: Ofensivë Globale
 • DOTA 2
 • Starcraft 2
 • Liga e Legjendave
 • Trima
 • Ylber Gjashtë
 • LOL: Përçarje e egër

Lojtarët mund t'i gjejnë lehtësisht Ngjarjet e tyre të njohura dhe të ardhshme, opsionet e drejtpërdrejta dhe rezultatet nën lidhjet e sajtit. Disa nga ngjarjet e njohura në Optibet përfshijnë:

 • Beteja ESoccer
 • Kampionati Botëror FIFA 22
 • Liga e dhive
 • Wimbledon
 • Kampionati OSC
 • FireLeague

Optibet ofron gjithashtu veçori të veçanta si baste të drejtpërdrejta dhe paratë e gatshme. Nën bastet e drejtpërdrejta, lojtarët mund të transmetojnë dhe të vendosin baste në ngjarjet në vazhdim. Futbollistët përfitojnë gjithashtu nga veçoria Cash Out, e cila u lejon atyre të marrin pagesa edhe para përfundimit të një ngjarjeje. Shuma e parave të gatshme varet nga basti dhe koha, si dhe nga mundësia e fitimit të bastit.

+7
+5
Mbyll

Software

Për t'u ofruar klientëve të tij një përzgjedhje të gjerë lojërash, Optibet bashkëpunon me liderët e industrisë në zhvillimin e softuerit. Sa i përket softuerit, emra të tillë si janë ndër më të njohurit, për shkak të veçorive të tyre moderne dhe lojërave me cilësi të lartë.

Payments

Payments

Ekziston një shumëllojshmëri e gjerë mënyrash pagese të disponueshme në Optibet për të plotësuar nevojat e bastorëve të sporteve elektronike. Ato ofrojnë metoda të sigurta depozitimi, të tilla si Visa, Neteller, MasterCard, Bank Transfer, Skrill , për t'u siguruar që mund të shtoni me lehtësi fonde në llogarinë tuaj. Për më tepër, Optibet ofron disa metoda të besueshme të tërheqjes, duke ju lehtësuar aksesin në fitimet tuaja.

Deposits

Optibet ofron një gamë të gjerë metodash depozitimi të sigurta dhe të shpejta. Lojtarët mund të zgjedhin mënyrën e tyre të preferuar të pagesës në varësi të disponueshmërisë në vendin e tyre. Metodat e disponueshme të depozitave përfshijnë pagesa bankare, transferta të menjëhershme dhe karta krediti/debiti. Në varësi të metodës së preferuar të lojtarit, limitet minimale dhe maksimale të depozitave variojnë nga 10 € në 5,000 €. Megjithatë, supozoni se një bastues dëshiron të marrë pjesë në një bonus specifik bastesh ose ofertë promovuese. Në atë rast, ata duhet së pari të rishikojnë kërkesat e bonusit. Depozitat janë të menjëhershme dhe reflektohen në gjendjen e llogarisë tuaj menjëherë. Metodat kryesore të depozitimit në Optibet përfshijnë:

 • Viza
 • MasterCard
 • Euteller
 • Shumë më mirë
 • Siirto
 • Nordea
 • Danske Bank
 • Skrill
 • Neteller
 • Me besim
 • Transferim i Shpejtë
VisaVisa
+3
+1
Mbyll

Withdrawals

Ashtu si metodat e depozitimit, Optibet gjithashtu mbështet opsione të shumta tërheqjeje. Megjithatë, ai përdor një parim pagese të mbyllur. Punonjësit mund të përdorin metoda të shumta tërheqjeje. Tërheqjet përpunohen çdo orë në çdo kohë nga ora 0900 deri në 2400. Është mirë të theksohet se ju mund të tërhiqeni vetëm një herë në orë. Megjithatë, koha e përpunimit të tërheqjes ndryshon nga një metodë në tjetrën. Transfertat bankare dhe pagesat me kartë krediti kërkojnë 1 deri në 3 ditë bankare për t'u pasqyruar në llogarinë tuaj. Për kuletat elektronike, tërheqjet mund të reflektohen menjëherë pasi të përpunohen. Shuma minimale e tërheqjes në Optibet është 20 €, ndërsa kufiri maksimal është 2,000 € deri në 5,000 €. Shumica e metodave të tërheqjes janë të ngjashme me opsionet e depozitimit. Ato përfshijnë:

 • Me besim
 • MasterCard
 • Euteller
 • Shumë më mirë
 • Siirto
 • Danske Bank
 • Skrill
 • Neteller

Futbollistët nuk mund të tërheqin fondet e bonusit nëse nuk i kanë plotësuar kërkesat e rikthimit. Mbani mend, duhet të përfundoni procesin e verifikimit KYC përpara se të bëni ndonjë tërheqje. Ata kërkojnë informacione dhe dokumente shtesë për të verifikuar identitetin tuaj. Lojtari duhet të sigurojë vërtetimin e identitetit, adresën dhe mënyrën e pagesës. Për tërheqje të mëdha, lojtarëve mund t'u kërkohet të japin një burim të fondeve.

Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

Optibet bën një përpjekje shtesë kur bëhet fjalë për sigurinë e përdoruesve të tij. Ofruesi ndjek të gjitha rregullat dhe udhëzimet strikte për lojërat e sigurta dhe të përgjegjshme në internet. Optibet është i licencuar dhe i rregulluar nga autoritete me reputacion të lojërave, gjë që ndihmon për të siguruar që ofruesi të funksionojë në mënyrë të drejtë dhe transparente.

Security

Optibet është një libër sportiv dhe kazino online i themeluar që nga viti 1999. Ai hyri në tregun e lojërave të fatit në internet në vitin 2008. Optibet është në pronësi dhe operuar nga Bestbet Limited, një kompani anëtare e grupit ENLABS. ENLABS është një kompani e tregtuar publikisht me aksionet e saj të listuara në OMX Nasdaq First North Stock Exchange. Optibet u shërben nevojave të basteve të lojtarëve në rajonet e Balltikut dhe Evropës. Është plotësisht i licencuar në Lituani, Estoni, Maltë, Letoni, Curacao dhe Suedi. Përveç licencave të shumta legjitime të lojërave të fatit, ajo shkon më tej për të siguruar që lojtarët të gëzojnë një mjedis të sigurt dhe të sigurt lojrash. Ajo punon me organizata të ndryshme të përgjegjshme të lojërave të fatit për të krijuar ndërgjegjësim për lojërat e përgjegjshme të fatit.

Optibet siguron faqen e saj duke përdorur teknologjinë më të fundit të kriptimit SSL dhe muret e zjarrit për të mbrojtur të dhënat e lojtarëve nga palët e treta. Të gjitha të dhënat e pagesës nuk ruhen në faqen e internetit të libralidhësve. Pavarësisht se ka tërheqje ndërkombëtare, Optibet është i kufizuar në vendet e mëposhtme:

 • Afganistani
 • Australia
 • Kanadaja
 • Kinë
 • Kuba
 • Estonia
 • Finlanda
 • Irani
 • Italia
 • Holanda
 • Korea e Veriut
 • Korea e jugut
 • Rumania
 • Rusia
 • Sllovakia
 • Suedia
 • Spanja
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Shtetet e Bashkuara

Punonjësit duhet të përdorin shërbimet VPN për të hyrë në faqen Optibet. Nëse lojtarët përballen me sfida gjatë përdorimit të sajtit të libralidhësve, ata kontaktojnë ekipin e mbështetjes së klientit nëpërmjet kanaleve të shumta. Ato janë të disponueshme midis 0800 dhe 2100 orë CET përmes bisedës live, telefonit (+356 27780813) dhe emailit (support@optibet.com).

Responsible Gaming

Për sa i përket eSports, Optibet i jep përparësi inkurajimit të lojës etike dhe ofrimit të burimeve të ndryshme për të ndihmuar bastuesit të bastojnë me përgjegjësi. Ju lutemi vizitoni faqet e mëposhtme për më shumë burime mbi lojërat e përgjegjshme dhe trajtimin e varësisë: * GamCare * Gamble Aware * Kumarxhinj Anonimë

About

About

Optibet, një libralidhës dhe kazino online i mirë-formuar, është bërë një destinacion përfundimtar për lojtarët në rajonet e Balltikut. Që nga fillimi i tij në 2008 në Estoni dhe Letoni, Optibet ka tejkaluar krijimin e një pranie në shumicën e vendeve evropiane duke përdorur një licencë malteze për lojëra. Ajo është e licencuar në nivel lokal në shumicën e vendeve, duke e lejuar atë të krijojë një zyrë fizike.

Versioni global i Optibet (Optibet.com) po fiton tërheqje edhe midis lojtarëve jashtë këtyre rajoneve për shkak të tregjeve të gjera të basteve në esports. Lojtarët mund të kalojnë lehtësisht nga anglishtja, lituanishtja, estonezja, letonishtja, rusishtja dhe finlandishtja. Faqja Optibet është optimizuar për të luajtur pa probleme në pajisje të ndryshme si tableta, telefona inteligjentë dhe PC.

Bestbet Limited, një anëtar i ENLABS Group, e zotëron atë. Ky libralidhës ka ekzistuar që nga fundi i viteve '90 dhe iu bashkua tregut online në vitin 2008. Është zgjeruar në mënyrë eksponenciale për të mbuluar më shumë vende për t'u shërbyer lojtarëve me tregje të gjera bastesh. Lojtarët mund të marrin pjesë në ngjarjet e tyre të preferuara esports, si CS:GO, LOL, FIFA, Valorant 2 dhe DOTA 2, nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Optibet ka një faqe të hijshme të mbushur me bonuse dhe promovime të mira. Bastorët mund të eksplorojnë të gjitha ofertat e disponueshme dhe të zgjedhin atë me kërkesa të drejta për rikthim. Optibet ofron gjithashtu një gamë të gjerë mënyrash pagese me kufij të arsyeshëm. Së fundmi, ajo ka një ekip të përkushtuar mbështetës që punon pa u lodhur për të siguruar që lojtarët të marrin ndihmë në kohë.

Vazhdoni të lexoni rishikimin tonë të sporteve elektronike për të marrë një pasqyrë të qartë mbi bastet e sporteve në Optibet.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 2008

Account

Krijimi i një llogarie me Optibet është jashtëzakonisht i lehtë. Për të shijuar lojërat dhe turnet e eSports, thjesht vizitoni faqen e tyre të internetit, plotësoni formularin e regjistrimit dhe filloni!

Support

Nëse keni probleme me një problem të lidhur me eSports, shërbimi i klientit i Optibet është aty për t'ju ndihmuar. Stafi i ofruesit mund t'u përgjigjet pyetjeve tuaja dhe t'ju ndihmojë menjëherë.

Tips & Tricks

 • Ndiqni ngjarjet dhe tendencat aktuale të botës eSports. Nëse doni të dini se kur ekipet dhe lojtarët tuaj të preferuar do të marrin pjesë në turnetë dhe ngjarjet e ardhshme, ndiqni ato në mediat sociale. * Përfitoni sa më shumë nga bonuset dhe ofertat speciale. Si një shërbim lider i lojërave, Optibet u ofron shpesh përdoruesve të rinj dhe atyre që kthehen bonuse speciale. Mund të gjeni ofertat më të përditësuara duke kontrolluar faqen e promovimeve Optibet . * Menaxhoni paratë tuaja me përgjegjësi. Bërja dhe mbajtja e një buxheti mund t'ju pengojë të humbni më shumë para sesa mund të përballoni. * Informohuni dhe mos humbisni lajmet më të fundit. Për të rritur shanset për të fituar një bast me Optibet , rekomandohet të kryhen kërkime mbi ekipet dhe lojtarët e përfshirë dhe statistikat e tyre të fundit të performancës. * Kontrolloni gjithmonë shanset e Optibet përpara se të vendosni një bast. Vazhdimi me shanset, tregjet dhe veçoritë më të fundit është i rëndësishëm nëse doni të përfitoni sa më shumë nga bastet tuaja në eSports.

Promotions & Offers

Bastorët e rinj dhe aktualë të eSports mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë ofertash dhe bonusesh nga Optibet . Ju mund t'i jepni një shtysë basteve tuaja eSports duke marrë disa promovime interesante të ofruara nga Optibet - veçanërisht ato me terma dhe kushte të shkëlqyera.

About the author
Amelia Tan
Amelia Tan
About

Amelia Tan, e njohur gjerësisht brenda komunitetit të Esports si "GamerInsight", është perlë e shkëlqyer e EsportRanker kur bëhet fjalë për rishikimet gjithëpërfshirëse dhe të paanshme të lojërave. Kuptimi i saj i thellë i dinamikës së lojërave dhe një përkushtim i pamëshirshëm ndaj raportimit autentik ka fituar respektin e saj të jashtëzakonshëm dhe një lexues të gjerë.

Send email
More posts by Amelia Tan