Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Visa

Visa është një sistem elektronik i transferimit të fondeve që lehtëson transaksione të lehta ndërmjet bankave, tregtarëve, konsumatorëve dhe institucioneve bankare. Është një nga opsionet më të përshtatshme të pagesave dixhitale që përdoret në të gjithë botën. Edhe basteshkruesit e licencuar përdorin Visa si metodë depozitimi falë shtresave të shumta të mbrojtjes.

Disa nga librat më të mirë japin bonuse speciale për lojtarët që përdorin Visa në depozitën e tyre të parë. Kumarxhinjtë mund ta përdorin gjithashtu për të tërhequr fitimet e tyre pa pagesë shtesë. Ky udhëzues ofron një sfond të kësaj metode bankare, mënyrën e përdorimit të saj dhe të mirat dhe të këqijat e saj. Gjithashtu, gjeni zgjedhjet tona kryesore për kazinotë që pranojnë depozita Visa.

Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Visa
Rreth Vizës

Rreth Vizës

Shoqata Ndërkombëtare e Shërbimit Visa u themelua në vitin 1958 në Fresno, Kaliforni, nga Banka e Amerikës (BofA). Mbi 20,000 institucione financiare anëtare janë të licencuara për të lëshuar karta Visa nën emrat e tyre. Kjo e bën Visa metodën e dytë më të popullarizuar të pagesës me kartë, pas UnionPay. Ajo erdhi kur BofA lançoi kartat e kreditit për konsumatorët dhe tregtarët e klasës së mesme në SHBA.

Në 1974, ata e zgjeruan shërbimin në kontinente të tjera dhe prezantuan një kartë debiti Visa në 1975. Ndërmarrjet rajonale anembanë globit bashkuan forcat për të formuar Visa Inc, e cila u shpall një kompani publike në 2008 në IPO-të më të mëdha ndonjëherë në të gjithë bordin.

A është Visa popullore? Cilat janë opsionet e pagesës?

Sot, Visa ofron shërbimet e saj përmes kartave, pajisjeve mobile dhe kompjuterëve në mbi 200 vende. Bankat anëtare lëshojnë karta Visa me termat dhe kushtet e tyre, p.sh. normat e interesit dhe tarifat vjetore. Ata gjithashtu mund të kontaktojnë tregtarët me kërkesa për pagesa për blerjet e vizave. Përdorimi i tij universal e bën atë një opsion të përshtatshëm për entuziastët e kazinosë.

Klientët me karta krediti të markës Visa, karta debiti dhe karta të parapaguara mund të financojnë baste Visa esports brenda disa minutave. Ju mund të gjeni lehtësisht një kazino në internet që pranon këtë metodë nga lista jonë. Gjithçka që ju nevojitet është të vendosni të dhënat e kartës dhe një kod sigurie.

Rreth Vizës
Përdorimi i Visa në libraritë në internet

Përdorimi i Visa në libraritë në internet

Sigurohuni që keni zgjedhur një kazino online me reputacion, më pas vazhdoni të regjistroheni falas. Ju mund t'i menaxhoni fondet tuaja me një aplikacion bankar celular të krijuar në mënyrë eksplicite për Visa. Aplikacioni është i lidhur drejtpërdrejt me llogarinë tuaj bankare. Për të luajtur esports me Visa, duhet të shtoni para në llogarinë tuaj të kazinosë dhe kjo duhet të marrë disa hapa të thjeshtë.

Ju duhet një numër 16-shifror i kartës, emri, kodi CVV dhe data e skadencës për të bërë depozitën e parë. Informacioni ruhet në faqen e kazinosë, kështu që nuk keni nevojë t'i jepni sa herë që dëshironi të rritni bankrollin.

Si të bëni një depozitë me Visa

Këtu janë hapat për të bërë një depozitë të shpejtë.

 • Gjeni seksionin e arkëtarit të libralidhësit
 • Zgjidhni Visa si mënyrën tuaj të preferuar të pagesës
 • Futni të dhënat e kartës dhe sa duhet të transferoni
 • Plotësoni detajet e sigurisë dhe konfirmoni transaksionin me një kod unik që dërgohet me postë ose mesazh me tekst

Kufijtë ditorë në kartat Visa synojnë të përmirësojnë sigurinë dhe të parandalojnë mashtrimet. Nëse përdorni një kartë debiti Visa, kontrolloni shumën maksimale që mund të transferoni online nga banka juaj. Shumica e kartave të debitit lejojnë mbajtësit e kartave të përdorin deri në 1000 dollarë në ditë.

Përdorimi i Visa në libraritë në internet
Si të bëni një tërheqje me Visa

Si të bëni një tërheqje me Visa

Shumë libralidhës mbështesin Visa për pagesa. Në këtë mënyrë, nuk duhet të shqetësoheni për përdorimin e një opsioni tjetër nëse keni Visa si metodën tuaj të preferuar të depozitimit. Me standardet e tij të sigurisë së lartë, do të merrni fonde pa kompromentuar të dhënat tuaja konfidenciale. Përpara se të kërkoni një pagesë, sigurohuni që emri në kartën tuaj Visa përputhet me atë të llogarisë suaj të kazinosë.

Gjithashtu, konfirmoni nga ofruesi i lëshuesit të kartës suaj nëse karta juaj Visa kualifikohet për të marrë pagesa nga platformat e lojërave të fatit. Kazinotë kryesore esports Visa vështirë se i paguajnë klientët për tërheqje. Ata mund të kërkojnë dokumente shtesë për të verifikuar identitetin tuaj për qëllime sigurie.

 • Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë
 • Navigoni në faqen e arkëtarit
 • Nga lista e metodave bankare, zgjidhni Visa për arkëtim
 • Futni fitimet që dëshironi të riblerni
 • Ndiqni udhëzimet për të konfirmuar identitetin tuaj

Kazinotë e vizave zakonisht miratojnë kërkesat për tërheqje brenda 48 orëve. Mund të duhen një deri në pesë ditë pune që paratë të pasqyrohen në kartën tuaj të kreditit Visa. Tërheqjet e kazinove mund të fillojnë nga 20 dollarë në mbi 5,000 dollarë, por llogaritë VIP gëzojnë një kufi më të lartë tërheqjeje. Tërheqja në smartphone tuaj është shumë më e lehtë nëse jeni duke luajtur në një kazino celulare.

Si të bëni një tërheqje me Visa
Të mirat dhe të këqijat me Visa

Të mirat dhe të këqijat me Visa

Njohja e përfitimeve dhe të metave të përdorimit të kartave Visa në një kazino është thelbësore për lojërat e përgjegjshme të fatit. Duhet të jeni të kujdesshëm kur përdorni një kartë krediti Visa për të shmangur rënien në një cikël borxhi. Por kartat e debitit dhe të parapaguara Visa janë shumë më të sigurta sepse nuk do të grumbulloni kredi. Për fat të mirë, Visa ju lejon të gjurmoni shpenzimet tuaja në internet me një deklaratë mujore.

Pro

 • Visa ka disa nga protokollet më të forta të sigurisë
 • Depozitat janë të menjëhershme dhe falas
 • I pranuar gjerësisht në shumicën e basteshkruesve online
 • Një nga mënyrat më të lehta të pagesës
 • Viza ka të drejtë për bonuse më të mëdha në disa kazino

Kundër

 • Tërheqja e vizave nuk është më e shpejta
 • Disa kazino refuzojnë kartat Visa nga vende të caktuara
 • Kërkon të futni detajet e kartës dhe emrin tuaj të vërtetë
Të mirat dhe të këqijat me Visa
Procesi i hapjes së llogarisë së vizës

Procesi i hapjes së llogarisë së vizës

Meqenëse vetëm institucionet financiare japin karta Visa, ju duhet të hapni një llogari kursimi ose rrjedhëse përpara se të aplikoni për një të tillë. Shumica e bankave pranojnë aplikime online në faqet e tyre zyrtare të internetit. Nëse tashmë keni një llogari në bankë, keni vetëm disa hapa për të pasur një llogari Visa. Dokumentacioni është i detyrueshëm për pajtueshmërinë me KYC. Në përgjithësi, aplikantët duhet të jenë 18 vjeç e lart për të marrë llogaritë Visa.

Procesi i hapjes së llogarisë së vizës
Si të krijoni një llogari Visa

Si të krijoni një llogari Visa

Vizitoni bankën tuaj personalisht ose portalin zyrtar të internetit për të dorëzuar aplikacionet tuaja. Ju duhet:

 • Një vërtetim identiteti (kartë identiteti kombëtar)
 • Adresa e tanishme
 • Foto në madhësinë e pasaportës

Kontrolloni me ofruesin tuaj bankar për të parë nëse ata kanë nevojë për dokumente shtesë. Shumica e bankave kanë një tarifë vjetore për mbajtjen e llogarisë tuaj Visa. Nëse keni zgjedhur Vizën si metodën tuaj të pagesës për lojërat e fatit, zbuloni se sa transaksione mund të kryeni në muaj për të shmangur tarifat shtesë. Ju nuk do të tërhiqni interesa ose tarifa pagese të vonuara për financimin e një llogarie kazino kur përdorni një kartë debiti.

Zbritjet bëhen direkt nga llogaria juaj bankare. Megjithatë, një kredi Visa vjen me interes, të cilin duhet ta paguani në kohë për të shmangur penalitetet. Për të qenë në anën e sigurt, aplikoni për një kartë ndërkombëtare Visa në mënyrë që të mund të përdorni paratë tuaja dhe të vazhdoni të bastni kur jeni larg vendit tuaj.

Si të krijoni një llogari Visa
Opsionet e mbështetjes së klientit për viza

Opsionet e mbështetjes së klientit për viza

Ndonjëherë, keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me llogarinë tuaj të kartës Visa. Mund t'i gjeni detajet e kontaktit të ofruesit në pjesën e pasme të kartës, faqen zyrtare, deklaratën e Visa-s ose emailet nga banka lëshuese. Opsionet më të njohura për të kontaktuar me departamentin e kujdesit ndaj klientit janë:

 • Email
 • Sistemi i bisedave
 • Numër telefoni
 • Seksioni FAQ
 • Qendra e mbështetjes në internet

Email-i juaj mund të marrë rreth 48 orë për të marrë një përgjigje. Numri i telefonit në dispozicion është zakonisht pa pagesë dhe ju mund të flisni drejtpërdrejt me një përfaqësues të Visa. Përpara se të telefononi ose dërgoni një email, kontrolloni qendrën e mbështetjes ku klientët postojnë pyetje në lidhje me kartat Visa. Në seksionin FAQ, do të gjeni udhëzime të përditësuara mbi përdorimin e vizave.

Opsionet e mbështetjes së klientit për viza