Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Solana

Libërbërësit online eSports me Solana janë ndër faqet më të kërkuara të basteve. Në këtë udhëzues, mësoni më shumë për këtë kripto, sfondin e tij, popullaritetin, mënyrën e përdorimit të tij, të mirat dhe të këqijat dhe më shumë. Pa dyshim, kriptomonedha është ndër gjërat më domethënëse që ndodhin në skenën e basteve eSports, një ndryshim i lojës. Tendencat tregojnë se shumë entuziastë të basteve eSports po favorizojnë kriptomonedhën mbi monedhën fiat.

Arsyeja për popullaritetin e kriptove në bastet e sporteve është kryesisht ekosistemi eSports dhe blockchain i karakterizuar nga popullata e re me njohuri teknologjike, veçanërisht Gen Z, e cila ka një oreks të pashuar për tendencat e reja. Sot, bastet online eSports me Solanën janë mënyra për të shkuar.

Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

A është Solana një metodë popullore depozitimi?

A është Solana një metodë popullore depozitimi?

Solana është një blockchain me performancë të lartë që përdor mekanizma konsensusi të provës së aksioneve dhe "provave të historisë". Zhvilluar dhe themeluar në vitin 2021 nga Solana Labs & Solana Foundation, monedha e saj amtare është SOL. Ndërsa është i bazuar në San Francisko, është popullor në mbarë botën. Solana është një nga kriptomat më të njohura në skenën e basteve për disa arsye.

Së pari, transaksionet janë të shpejta. Tifozët e basteve mund të hyjnë në lojë pothuajse menjëherë. Tërheqjet gjithashtu përpunohen më shpejt për sa kohë që lojtarët kanë përmbushur pragun e tërheqjes të vendosur nga rezervisti esport.

SOL është gjithashtu një i preferuar në bastet sportive elektronike pasi infrastruktura e blockchain është e sigurt falë mekanizmave të konsensusit PoH dhe PoS. Një avantazh tjetër i SOL janë tarifat e përballueshme të transaksioneve në krahasim me kriptomat e tjera. Infrastruktura e blockchain e lejon atë t'u ofrojë lojtarëve tarifa të ulëta transaksionesh dhe të mbetet ende në këmbë.

Kripto gjithashtu mbështet dhjetëra kuleta, duke përfshirë Binance, Bittrex, Coinbase, Kraken, Coin 98, Atomic, Ledger Nano S, Ledger Nano X, Zelcore dhe Exodus, mes kuletave të tjera.

Së fundmi, SOL është një nga kriptovalutat më premtuese për të investuar sot. Efikasiteti, stabiliteti dhe tarifat e ulëta e bëjnë atë një nga investimet më të mira afatgjatë për bastorët dhe operatorët.

A është Solana një metodë popullore depozitimi?
Si të bëni një depozitë me Solanën

Si të bëni një depozitë me Solanën

Depozitimi me Solanën është shumë i thjeshtë. Hapi i parë është gjetja e libralidhësit më të mirë esports me SOL. Për fat të mirë, lojtarët nuk duhet të bëjnë ngritje të rënda, pasi faqet e listuara në këtë faqe mjaftojnë.

Pasi të vendoseni për atë librari me këtë kripto, ndiqni hapat e mëposhtëm.

Përdorimi i Solana në Bookmakers Online Esport

 • Regjistroni një llogari dhe plotësoni seksionin e profilit
 • Navigoni në seksionin bankar ose arkëtar dhe zgjidhni Solana si metodën e preferuar të depozitimit
 • Kopjoni adresën e dërgimit të Solanës së faqes. Nëse nuk është i disponueshëm, pyesni me mbështetjen e klientit
 • Hyni në portofolin SOL ose llogarinë e shkëmbimit dhe sigurohuni që të jetë i financuar
 • Zgjidhni opsionin 'Dërgo' dhe futni adresën e dërgimit të faqes së basteve Solana
 • Futni shumën për të dërguar dhe përfundoni pagesën

Depozitat e Solanës kërkojnë nga pesë deri në 10 minuta për të reflektuar në anën e titullarit dhe, në fund të fundit, në llogarinë e lojtarit. Kthimi varet kryesisht nga faqja e basteve.

faqe online e basteve esports vendos limitet minimale dhe maksimale të depozitave.

Depozitat Mobile Solana

Një gjë e mrekullueshme për Solana është se përdoruesit mund të depozitojnë para nga telefonat e tyre celularë nëpërmjet shfletuesit. Me pagesat celulare të disponueshme, lojtarët mund të hyjnë në lojë ndërsa janë në lëvizje.

Si të bëni një depozitë me Solanën
Si të bëni një tërheqje me Solanën

Si të bëni një tërheqje me Solanën

Ashtu si me depozitimin, tërheqja e fitimeve në faqet e basteve SOL është mjaft e lehtë.

Por përpara se të hyjmë në detaje, vlen të përmendet se disa tregtarë atje nuk i nderojnë fitimet. Por të jeni të sigurt, të gjitha faqet e basteve të listuara këtu drejtohen nga kompani legjitime që paguajnë fituesit menjëherë. Një tjetër gjë për t'u theksuar është se kërkesat e bastit duhet të plotësohen përpara se të kërkoni një tërheqje. Llogaria duhet gjithashtu të verifikohet që tërheqja të kryhet.

Për të bërë një tërheqje, ndiqni hapat e mëposhtëm.

 • Shkoni te seksioni bankar ose arkëtar dhe zgjidhni Solana si metodën e preferuar të pagesës
 • Hapni një dritare tjetër dhe regjistrohuni në portofolin e kriptove Solana ose llogarinë e shkëmbimit
 • Klikoni në opsionin marrë dhe kopjoni adresën e pranimit
 • Kthehuni në faqen e basteve dhe futni adresën e pranimit
 • Vendosni shumën për të tërhequr dhe për të përfunduar transaksionin

Kthimi për tërheqje ndryshon nga një libër sportiv esport në tjetrin. Shumica e rezervistëve do të përpunojnë pagesat pothuajse menjëherë, ndërsa të tjerëve do t'ju duhet më shumë kohë, veçanërisht kur përfshihen pagesa të mëdha.

Këtu përsëri, librari i lojërave video vendos kufijtë minimalë dhe maksimalë të tërheqjes.

Tërheqjet e Solana Mobile

Ashtu si me depozitat, tërheqjet mund të bëhen edhe në celular përmes shfletuesit celular.

Si të bëni një tërheqje me Solanën
Të mirat dhe të këqijat e Solana

Të mirat dhe të këqijat e Solana

Si të gjitha kriptomat e tjera, Solana ka avantazhe dhe disavantazhe, siç janë renditur më poshtë.

Pro

 • Ashtu si kriptomat e tjera, SOL është i decentralizuar. Nuk ka autoritet rregullator qendror
 • Ofron transaksione të shpejta, të sigurta dhe të përballueshme (depozita dhe tërheqje)
 • Pavarësisht se është kripto i ri, SOL mbështet mbi një duzinë metodash depozitimi
 • Ai lehtëson transaksionet nën radar për baste anonime

Kundër

 • Edhe pse siguria ishte riparuar, ajo dikur ishte viktimë e një shkeljeje të rëndë
 • Si të gjitha kriptomat, Solana është e paqëndrueshme. Çmimi i tij luhatet shpesh
 • Është një kriptomonedhë e re, kështu që jo aq shumë bastevënës egaming e pranojnë atë
 • Transaksionet SOL janë të pagjurmueshme, duke i lënë pronarët të pambrojtur ndonjëherë
Të mirat dhe të këqijat e Solana
Procesi i hapjes së llogarisë Solana

Procesi i hapjes së llogarisë Solana

Tani, pasi kemi parë se si të depozitoni dhe tërhiqni duke përdorur Solana, pyetja kryesore është, si është procesi i hapjes së llogarisë? Cilat janë kërkesat?

Një gjë e mirë për Solanën është se përdoruesit nuk duhet të dorëzojnë të dhëna personale. Kjo e bën atë një anonim Metoda e pagesës pasi lehtëson transaksionet nën radar. Për rekord, shërbimi është i disponueshëm për përdoruesit mbi 18 vjeç.

Procesi i hapjes së llogarisë Solana
Si të konfiguroni llogarinë tuaj Solana

Si të konfiguroni llogarinë tuaj Solana

 • Hapi i parë është të shkoni në https://www.sollet.io/ ku një portofol do të krijohet automatikisht
 • Pasi të krijohet portofoli, sistemi do të gjenerojë një frazë me 24 fjalë që duhet të ruhet në mënyrë të sigurt
 • Konsideroni të shtoni një shtresë shtesë mbrojtjeje duke përdorur një fjalëkalim sekret
 • Pasi të keni shtuar një fjalëkalim, klikoni "Krijo portofolin" dhe sistemi do të gjenerojë një adresë Solana
 • Kopjoni adresën e depozitës. Kjo tani do të jetë adresa e marrjes së SOL

Tani që është krijuar një llogari, hapi i fundit është financimi i llogarisë. Ka shumë opsione të financimit të portofolit, por metoda më e mirë e depozitimit të Solana që mund të përdorin lojtarët në eSports është shkëmbimet si Binance.

Blini SOL dhe dërgojeni në portofolin SOL duke klikuar ikonën + në portofolin SOL. Pasi të financohet llogaria, lojtarët janë gati të zhurmojnë në libralidhësin e tyre të preferuar SOL esport.

Si të konfiguroni llogarinë tuaj Solana
Opsionet e mbështetjes së klientit Solana

Opsionet e mbështetjes së klientit Solana

Mbështetja e klientit është një konsideratë e rëndësishme kur zgjidhni kriptomën për të kryer transaksione. Si një nga markat kryesore, Solana ka investuar në një infrastrukturë të fuqishme të mbështetjes së klientit. Përdoruesit mund të marrin ndihmë përmes emailit, telefonit dhe biletave me email.

Telefoni është kanali më efikas pasi reagimet janë të menjëhershme, ndërsa koha e përgjigjes së biletave me email dhe email është rreth një orë.

Përveç biletave me email, telefon dhe email, Solana ka faqe në media sociale (Facebook, Twitter, Instagram dhe LinkedIn) së bashku me një kanal Telegram. Përdoruesit mund të marrin gjithashtu ndihmë në faqen Mbështetja/Zgjidhja e problemeve ose Komuniteti Solana.

Opsionet e mbështetjes së klientit Solana

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close