Libërbërësit e Sporteve që pranojnë PayPal

PayPal është një portofol dixhital në pronësi të kompanisë shumëkombëshe amerikane PayPal Holdings, Inc. Korporata e 134-të në listën e Fortune 500 për vitin 2021 është padyshim portofoli më i madh elektronik në botë në vitin 2021. PayPal është i disponueshëm pothuajse në të gjitha vendet që kanë sisteme të transferimit të parave në internet . Ai ofron shërbime transferimi me një tarifë për shitës të ndryshëm në internet, duke përfshirë faqet e internetit të basteve sportive.

Kompania është themeluar në vitin 1998. Më pas, ajo u njoh si Confinity. Fillimisht zhvilloi softuerin e sigurisë së pajisjeve të dorës përpara se të kalonte në biznesin e portofolit elektronik. Selia e PayPal ndodhet në San Jose, Kaliforni.

Libërbërësit e Sporteve që pranojnë PayPal
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

Mr Play

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes
Show less...
Shfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes

Industria globale e lojërave në internet u vlerësua në 57 miliardë dollarë në 2021. Ajo pritet të rritet me një CAGR të shpejtë prej 11,7% për të kapërcyer 153 miliardë dollarë deri në vitin 2030. Kjo tregon se sa kazino dhe bastvënës online shfaqen çdo ditë. Si e tillë, mund të jetë zhgënjyese lëvizja nga një rezervist në tjetrin, duke kërkuar një përvojë emocionuese të lojërave. Bastet e sporteve janë vetëm një pjesë e tregut të lojërave të fatit në internet. Megjithatë, bastet në esports po fitojnë dukshmëri të dukshme pasi kazinotë më klasike si Mr.play përpiqen ta bëjnë përvojën edhe më emocionuese për lojtarët.

Show less...Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive

Mr Green është një platformë bastesh sportive e përqendruar rreth lojërave të gjelbra. Themeluar në vitin 2007 dhe lançuar për herë të parë në 2008, libri sportiv është i licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës.

Show less...Shfaq më shumë
 • Marka më e mirë
 • Libri historik sportiv
 • Tërheqje të pakufizuara
Show less...
Shfaq më shumë
 • Marka më e mirë
 • Libri historik sportiv
 • Tërheqje të pakufizuara

William Hill u themelua në vitin 1934 dhe ka qenë gjithmonë një konkurrent kryesor në industrinë e basteve. Ajo ka ofruar gjithmonë platformat më të mira të basteve si në kazino ashtu edhe në baste sportive. Gjatë ekzistencës së tij, mbretëria shpesh rishpik veten për t'u përshtatur me kërkesat e basteve/lojrave të ditës.

Si të bëni depozitë bastesh esports me PayPal

Si të bëni depozitë bastesh esports me PayPal

Nën drejtimin e CEO aktual Dan Schulman, kompania fitoi 21.45 miliardë dollarë në vitin 2020 nga mbi 300 milionë përdorues në mbarë botën. Numri i përdoruesve u rrit në 361 milionë në vitin 2021. Numri i madh i përdoruesve të regjistruar e bën PayPal një nga mënyrat më të mira të pagesës për çdo shtëpi bastesh.

Shumë njerëz e duan PayPal për lehtësinë e përdorimit. Për të përdorur portofolin elektronik në një faqe interneti bastesh esports, duhet ta keni atë si një mënyrë pagese të preferuar. Kjo mund të zgjidhet gjatë regjistrimit ose të shtohet gjatë përdorimit të faqes.

Këtu janë hapat që duhen ndjekur kur përdorni PayPal për të depozituar në një faqe interneti bastesh esports.

 1. Në faqen kryesore të faqes së internetit të basteve esports, klikoni 'Depozitoni'. Do të shihni një listë të metodave të disponueshme. Klikoni PayPal.
 2. Ju do të ridrejtoheni në faqen e hyrjes në PayPal. Hyni në sajt duke dhënë emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj ose duke plotësuar automatikisht nga fjalëkalimet e ruajtura.
 3. Futni shumën që synoni të shtoni në llogarinë tuaj të basteve dhe klikoni 'Konfirmo.
 4. Shuma e futur do të zbritet nga gjendja juaj e PayPal dhe do t'i shtohet bilancit të llogarisë suaj të basteve. Më pas mund ta përdorni atë bilanc për të vendosur baste në lojërat e disponueshme në faqen e basteve.
Si të bëni depozitë bastesh esports me PayPal
Të mirat dhe të këqijat e PayPal

Të mirat dhe të këqijat e PayPal

Pro

Përparësitë e përdorimit të PayPal përfshijnë:

 • Disponueshmëria në shumë vende të botës
 • Lehtë për t'u regjistruar dhe përdorur. Faqja e internetit është e mrekullueshme, dhe procesi i përpunimit të transaksioneve është shumë i lehtë.
 • Transaksione të sigurta dhe të sigurta. PayPal është gjithmonë në kërkim të aktiviteteve mashtruese. Llogaritë e dyshimta pezullohen dhe hetohen. Disa janë të mbyllura. Kthimet bëhen nëse vërtetohet mashtrimi.
 • Transaksione falas kur depozitoni në shumicën e faqeve të basteve online esports.
 • Komoditet - është i disponueshëm gjatë gjithë ditës dhe mund të ngarkohet duke përdorur metoda të ndryshme. Ajo ka qenë një lider në partneritetin me metodat lokale të transferimit të parave në vendet ku operon.
 • Shërbimi i dobishëm ndaj klientit, i disponueshëm në platforma të shumta - email, bisedë, telefonata dhe media sociale.
 • Mbështeten shumë monedha

Kundër

Vështirësia e rivendosjes së llogarive- Për shkak të numrit të madh të përdoruesve, nevojiten shumë prova pasi një llogari të jetë shënuar. Nga një kënd tjetër, megjithatë, kjo është një masë sigurie.

Tarifat e transfertave mund të jenë të larta kur konvertohen monedhat

Procesi rigoroz i verifikimit pas disa kohëzgjatjes së përdorimit

Të mirat dhe të këqijat e PayPal
Si i vlerësojmë metodat bankare

Si i vlerësojmë metodat bankare

Qellimi i Rankuesi i eSportsRishikimi i metodave bankare është të sigurohet që të keni të gjitha informacionet e rëndësishme përpara se të zgjidhni një. Ne i nënshtrojmë metodat e testimit të rreptë duke i përdorur ato vetë. Ne gjithashtu bëjmë kërkime të thella duke parë se çfarë kanë për të thënë rishikuesit e tjerë, të dhënat e disponueshme në tregje të ndryshme dhe çfarë kanë për të thënë vetë përdoruesit. Më pas ne kurojmë këtë informacion në mënyrë që ta gjeni në një vend.

Çdo metodë bankare që ne shqyrtojmë duhet t'i nënshtrohet testeve në kategoritë e mëposhtme:

 • Aksesueshmëria - Vendet ku është në dispozicion dhe lehtësia e hyrjes dhe përdorimit të platformave të saj në internet
 • Siguria dhe siguria e përdoruesve dhe informacioni i tyre personal
 • Arritshmëria e mbështetjes së klientit, koha e shërbimit dhe ndihma
 • Popullaritet midis faqeve kryesore të basteve esports
 • Komoditeti - monedhat e pranuara, shpejtësia e transaksioneve, etj.
 • Kostoja e depozitave dhe transferimi i parave midis platformave të ndryshme bankare
 • Pajtueshmëria me metodat e tjera të transferimit të parave, si p.sh. sa metoda pranohen kur ngarkoni një kartë?
Si i vlerësojmë metodat bankare
Alternativa ndaj basteve esports me PayPal

Alternativa ndaj basteve esports me PayPal

PayPal është një metodë shumë e popullarizuar e pagesës në industrinë e basteve esports si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet. Numri i përdoruesve të regjistruar do të thotë që shumë lojtarë të sporteve elektronike po përdorin tashmë platformën për transaksione të përditshme. Për lehtësi, ata nuk kanë nevojë të regjistrohen sërish për ta përdorur atë në aktivitetet e tyre të basteve.

Disponueshmëria e PayPal në shumë vende dhe mbështetja e shumë vendeve është një tjetër faktor për popullaritetin e tij. Është i lehtë për t'u përdorur dhe nuk tarifon për shumicën e depozitave të basteve esports. Jetëgjatësia e saj në industri e bën atë një kompani me reputacion dhe të besuar. Partneriteti me PayPal i jep çdo faqe interneti bastesh një shkallë besueshmërie.

Alternativa ndaj basteve esports me PayPal
Procesi i hapjes së llogarisë PayPal

Procesi i hapjes së llogarisë PayPal

Hapja e një llogarie PayPal bëhet në internet duke përdorur një PC ose një pajisje celulare. Procesi i thjeshtë përfundon në hapat e mëposhtëm

 1. Në faqen e internetit të PayPal, klikoni butonin 'Regjistrohu'
 2. Zgjidhni llojin e llojit të llogarisë që dëshironi, llogari personale ose biznesi, më pas klikoni "Next"
 3. Futni dhe verifikoni numrin tuaj të telefonit.
 4. Futni emrin tuaj, adresën e emailit dhe vendosni një fjalëkalim. Pastaj klikoni 'Vazhdo'
 5. Shtoni adresën tuaj fizike dhe informacione të tjera verifikimi që kërkohen. Pastaj klikoni Vazhdo.
 6. Verifikoni adresën tuaj të emailit. Bëni këtë duke klikuar lidhjen që ju është dërguar në emailin që keni përdorur për t'u regjistruar.
 7. Llogaria juaj PayPal tani është gati për t'u përdorur

Shënim: PayPal mund të kërkojë verifikim të mëtejshëm pas një farë kohe të përdorimit të llogarisë.

Procesi i hapjes së llogarisë PayPal

Kazinotë më të mira

NiveliCasinoBonusRating
1Mr Play7.52
2BritainBet Casino7.1
3Vegas Paradise Casino8.4
4TheOnlineCasino8.4
5Vegas Mobile Casino5.9
6LV BET Casino7.6
7MrRex Casino6.4
8JeffBet Casino8.4
9Mobile Wins Casino7
10Mr Green10

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close