Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Maestro

Maestro është një kartë debiti në pronësi dhe operim nga Mastercard e pranuar globalisht në shumë vende. Ai është shumë i popullarizuar në faqet e basteve online esports dhe konsiderohet i sigurt për shkak të përdorimit të teknologjive të kriptimit.

Përfitimet e përdorimit të kësaj karte janë se ajo mund të përdoret në vende të ndryshme, mund të përdoret në dyqane të ndryshme dhe përdoruesi nuk do të ketë nevojë të mbajë para në dorë ose të mbajë para në portofolin e tij. Mund të përdoret gjithashtu për transaksione në internet ose për tërheqje parash nga ATM.

Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Maestro
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

Show less...Shfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes
Show less...
Shfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes

Industria globale e lojërave në internet u vlerësua në 57 miliardë dollarë në 2021. Ajo pritet të rritet me një CAGR të shpejtë prej 11,7% për të kapërcyer 153 miliardë dollarë deri në vitin 2030. Kjo tregon se sa kazino dhe bastvënës online shfaqen çdo ditë. Si e tillë, mund të jetë zhgënjyese lëvizja nga një rezervist në tjetrin, duke kërkuar një përvojë emocionuese të lojërave. Bastet e sporteve janë vetëm një pjesë e tregut të lojërave të fatit në internet. Megjithatë, bastet në esports po fitojnë dukshmëri të dukshme pasi kazinotë më klasike si Mr.play përpiqen ta bëjnë përvojën edhe më emocionuese për lojtarët.

Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Bast Ngjarje Sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Bast Ngjarje Sportive

Libri i ri i sporteve në bllok, N1Bet, ofron mundësi bastesh esports me një listë të fuqishme opsionesh bastesh. Që nga viti 2021, faqet e basteve esports të kompanisë kanë konkurruar me lojtarët kryesorë. Menaxhuar nga Dama NV dhe licencuar nga Curacao Gaming, prodhuesi i basteve elektronike esports fokusohet në tregjet lokale. Zgjerimi i tij global në territore të ndryshme i lejon lojtarët të bastojnë në lojëra video në rajone të ndryshme dhe gjuhë të ndryshme.

Show less...Shfaq më shumë
 • Bonuset javore
 • Mbështetje për klientët 24/7
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Bonuset javore
 • Mbështetje për klientët 24/7
 • Në dispozicion bastet sportive

Cetus Games është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Cetus Games është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Show less...Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive

Mr Green është një platformë bastesh sportive e përqendruar rreth lojërave të gjelbra. Themeluar në vitin 2007 dhe lançuar për herë të parë në 2008, libri sportiv është i licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës.

Show less...Shfaq më shumë
 • Marka më e mirë
 • Libri historik sportiv
 • Tërheqje të pakufizuara
Show less...
Shfaq më shumë
 • Marka më e mirë
 • Libri historik sportiv
 • Tërheqje të pakufizuara

William Hill u themelua në vitin 1934 dhe ka qenë gjithmonë një konkurrent kryesor në industrinë e basteve. Ajo ka ofruar gjithmonë platformat më të mira të basteve si në kazino ashtu edhe në baste sportive. Gjatë ekzistencës së tij, mbretëria shpesh rishpik veten për t'u përshtatur me kërkesat e basteve/lojrave të ditës.

Rreth Maestros

Rreth Maestros

Maestro është një mënyra kryesore e pagesës për online si dhe transaksionet offline. Ka qenë popullor për shkak të mbështetjes, lehtësisë së përdorimit dhe disponueshmërisë në kanale të ndryshme.

Karta është një opsion i popullarizuar i pagesës dixhitale që njerëzit ta përdorin kur kryejnë transaksione që variojnë nga një shumëllojshmëri përdorimesh. Përdoret për çdo gjë, nga blerjet ushqimore, te blerjet në internet dhe, në disa vende, për transportin publik. Gjithashtu përdoret gjerësisht në faqet e internetit të esportit në internet.

Mastercard Maestro është markë e kartave të debitit dhe kartelave me parapagesë që operohet nga Mastercard që nga viti 1991. Këto karta merren nga bankat partnere dhe lidhen me llogarinë bankare të mbajtësit të kartelës, ndërsa kartat me parapagesë nuk kërkojnë llogari bankare për të funksionuar.

Maestro pranohet në rreth pesëmbëdhjetë milionë terminale POS në 93 vende.

Sipas një njoftimi të fundit, Maestro do të largohet gradualisht nga Evropa duke filluar nga 1 korriku 2023. Bankat dhe lëshuesit e tjerë të kartave në Evropë do të duhet të zëvendësojnë kartat që kanë skaduar ose kanë humbur me karta debiti alternative si Visa Debit ose Debit Mastercard.

Maestro është i disponueshëm në një opsion pagese në shumë librash në internet, sepse mund të përdoret për të financuar llogaritë e tyre. Është popullor për shkak të lehtësisë së përdorimit që ofron dhe përdoret në shumë vende të botës.

Rreth Maestros
Si të bëni një depozitë me Maestro

Si të bëni një depozitë me Maestro

Maestro është një mënyrë pagese që i lejon njerëzit të përdorin kartat e tyre të debitit për të paguar artikujt në vetëm tre hapa të thjeshtë. Për të filluar, mbajtësi i kartës duhet të shënojë numrin e kartës së tij. Pastaj atyre u kërkohet një PIN. Pasi të kenë futur këto dy informacione, ata janë në gjendje të blejnë artikuj ose të financojnë llogaritë e tyre.

Përdorimi i Maestro me Bookmakers Online

Klientët që duan të vënë një bast mund ta bëjnë këtë duke shkarkuar një aplikacion ose duke përdorur shfletuesin e internetit në telefonin ose kompjuterin e tyre.

Zakonisht është e lehtë të përdoret Maestro për të financuar një llogari në një faqe bastesh esports. Është një proces i thjeshtë dhe nuk kërkon shumë kohë. Pasi të përfundojë procesi, nuk do t'ju duhet të futni më të dhënat tuaja pasi libralidhësi do t'i ruajë ato për të ardhmen.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni se sa do të depozitoni dhe më pas të paraqisni kodin tuaj të sigurisë për të përfunduar transaksionin.

Ka 3 faza në këtë metodë depozitimi si më poshtë:

 1. Hapi i parë është të identifikoheni në faqen e Bookmaker dhe të shkoni te "Llogaria ime" ose një seksion me emër të ngjashëm.
 2. Më pas, zgjidhni opsionin e depozitimit dhe do të shihni opsionet e disponueshme të pagesës. Zgjidhni opsionin e kartës së debitit.
 3. Hapi i tretë është të futni të dhënat e kartës tuaj Maestro pasi të zgjidhni opsionin për të shtuar një kartë të re. Faqja e libralidhësve do t'i ruajë në mënyrë të sigurt detajet e kartës suaj derisa t'i fshini ato.

Faqet e bastvënësve në internet zakonisht tregojnë limitet minimale dhe maksimale të depozitave dhe kohën e përpunimit. Nëse jo, do të përmendet në termat dhe kushtet e tyre.

Si të bëni një depozitë me Maestro
Si të bëni një tërheqje me Maestro

Si të bëni një tërheqje me Maestro

Tërheqja është gjithashtu e lehtë dhe nuk kërkon fare kohë. Fillimisht, hyni në llogarinë tuaj në faqen e libralidhësve dhe zgjidhni opsionin e tërheqjes, i cili mund të gjendet në seksionin bankar.

Meqenëse detajet e kartës suaj do të jenë ruajtur, ju mund të zgjidhni kartën dhe më pas ta konfirmoni atë kur ju kërkohet të kontrolloni të dhënat e kartës suaj. Më pas tregoni shumën për tërheqje dhe më pas dorëzoni fjalëkalimin tuaj dhe klikoni në tërheqje, dhe kjo është gjithçka.

Koha e tërheqjes zgjat deri në 5 ditë dhe varion sipas libralidhësit. Për sa kohë që keni ruajtur informacionin e vlefshëm të kartës së kreditit, procesi do të jetë i shpejtë dhe i lehtë. Tërheqja mund të bëhet edhe duke përdorur një aplikacion celular.

Si të bëni një tërheqje me Maestro
Pro dhe kundra

Pro dhe kundra

Përparësitë e përdorimit të Maestro-s si një mënyrë pagese për libralidhësit në internet janë mjaft të shumta.

Pro

 • Është një mënyrë shumë e sigurt dhe e lehtë për të kryer transaksione.
 • Kurseni kohë duke mos pasur nevojë të futni detajet e kartës sa herë që bëni një porosi.
 • Shumë banka e ofrojnë këtë shërbim, që do të thotë se gjithçka që ju nevojitet është kartela juaj dhe numri i pinit për të kryer transaksionin.
 • Nuk ka asnjë kufizim se sa para mund të tërhiqni nga llogaria juaj duke përdorur këtë metodë të transferimit të fondeve.
 • Merrni pikë për përdorimin e kartës suaj Maestro.
 • Mund të kryeni një transaksion nga çdo telefon ose laptop me lidhje interneti

Kundër

 • Pagesa me Maestro mund të jetë më e shtrenjtë se disa mënyra të tjera pagese.
 • Mund të jetë paksa e vështirë për të marrë një rimbursim nga një bastvënës që përdor sistemin Maestro.
 • Sistemi Maestro ndonjëherë është i ngadalshëm.
 • Disa librash në internet nuk e pranojnë Maestro.
Pro dhe kundra
Procesi i hapjes së llogarisë Maestro

Procesi i hapjes së llogarisë Maestro

Si të krijoni një llogari

Krijimi i një llogarie me Maestro është çuditërisht i lehtë. Hapi i parë është të vizitoni faqen e internetit dhe të klikoni në butonin "Regjistrohu". Më pas, ju do të zgjidhni vendin tuaj të banimit, do të shkruani adresën tuaj të emailit dhe do të krijoni një fjalëkalim.

Pasi të klikoni mbi "tjetër", do t'ju kërkohet të shkruani emrin, numrin e telefonit, datën e lindjes dhe përgjigjen e pyetjes së sigurisë. Hapi i fundit është futja e disa informacioneve personale që nuk mund të ndryshohen pasi të konfigurohen.

Nuk mund të hapësh një llogari Maestro pa një llogari bankare. Për të përdorur kartën Maestro është e nevojshme të keni një llogari bankare.

Kufizimet e mbajtjes së një llogarie Maestro janë se ju mund të mbani maksimum vetëm një llogari Maestro dhe ajo mund të përdoret vetëm në vende të caktuara. Përveç kësaj Maestro nuk pranohet nga të gjithë tregtarët.

Ka kufizime në frekuencën e transfertave ndërmjet llogarive bankare dhe kufizime në shumën që mund të transferohet, si dhe sa debitime ose tërheqje mund të bëhen në një ditë të vetme.

Procesi i hapjes së llogarisë Maestro
Opsionet e mbështetjes së klientit Maestro

Opsionet e mbështetjes së klientit Maestro

Maestro ofron mbështetje për klientët në mënyra të ndryshme, si më poshtë:

 • Numri i telefonit - SHBA: 1.800.MasterCard (1.800.627.8372)
 • Ndërkombëtare: +1-636-722-7111
 • Adresa e emailit: Konsumatori_Inquiries@mastercard.com
 • Mbështetja telefonike në mbarë botën: Ndryshon sipas vendit.
Opsionet e mbështetjes së klientit Maestro

Kazinotë më të mira

NiveliCasinoBonusRating
11xBetDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas9.2
222BETDeri në 600 dollarë8.7
3Mr Play7.52
4N1 Bet8.3
5Cetus Games7
6BritainBet Casino7.1
7Vegas Paradise Casino8.4
8TheOnlineCasino8.4
9Vegas Mobile Casino5.9
10LV BET Casino7.6

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close