Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Dogecoin

Deri më tani, është e qartë se ju mund të bëni pagesa në faqet e basteve online eSports me kriptovaluta. Sidoqoftë, jo të gjithë ofruesit lejojnë bastet online eSports me Dogecoin. Nëse gjeni një platformë që e pranon këtë monedhë dixhitale, ky udhëzues do t'ju japë të gjithë informacionin që ju nevojitet.

Dogecoin ka një sistem të decentralizuar dhe gëzon zero kontroll qeveritar. Pa marrë parasysh se nga ku jeni bast, rrjeti është i njëjtë. Bastet esports përmes Dogecoin e mbajnë të fshehur identitetin tuaj në internet pasi nuk keni nevojë të jepni identitetin tuaj të vërtetë kur financoni llogarinë tuaj të lojërave të fatit. Ju lutemi zbuloni se si funksionon në faqet e internetit të basteve eSports.

Libërbërësit e Sporteve që pranojnë Dogecoin
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerr deri në 500 € bonus depozite
Show less...Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave
Show less...
Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave

ThunderPick është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ThunderPick është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

BetWinner është në pronësi dhe menaxhuar nga Marikit Holdings Limited dhe është themeluar në vitin 2018. Kjo e bën faqen një nga më të rejat në treg. Selia e kompanisë është gjithashtu e vendosur në vendin e Qipros.

Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e lojërave elektronike
 • Pranon kripto
 • Miqësore për celularin
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e lojërave elektronike
 • Pranon kripto
 • Miqësore për celularin

E nisur në vitin 2020, Paripesa është një nga faqet e internetit më të reja që shfaq një përvojë gjithëpërfshirëse të basteve esports, sipas rishikimeve në internet. Duke ofruar shërbime për baste në esports në Afrikë, Azi dhe Evropë, faqja e basteve esports ofron një gamë të gjerë mundësish bastesh.

Bonus100% deri në 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e lartë e vendeve
 • Zgjedhja e madhe sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e lartë e vendeve
 • Zgjedhja e madhe sportive

Që nga viti 2015, Helabet ka sjellë mundësi bastesh për bastet globale të basteve sportive dhe eSports në formën e argëtimit dixhital në internet. Me origjinë ruse, Faqet e basteve eSports fillimisht mori një licencë Curacao dhe u zgjerua në Azi, Evropë dhe Afrikë. Faqja e basteve në internet Helabet ka një vlerësim të mirë me 7/10 vlerësime pozitive për faqen online.

BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Jet Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jet Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   1goodbet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1goodbet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    Justbit është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Justbit është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Shpërblime VIP
    • Mbështetje 24/7
    • KYC dhe regjistrime të thjeshta!
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Shpërblime VIP
    • Mbështetje 24/7
    • KYC dhe regjistrime të thjeshta!

    Stake.com është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Stake.com është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Marka më e mirë
    • Libri historik sportiv
    • Tërheqje të pakufizuara
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Marka më e mirë
    • Libri historik sportiv
    • Tërheqje të pakufizuara

    William Hill u themelua në vitin 1934 dhe ka qenë gjithmonë një konkurrent kryesor në industrinë e basteve. Ajo ka ofruar gjithmonë platformat më të mira të basteve si në kazino ashtu edhe në baste sportive. Gjatë ekzistencës së tij, mbretëria shpesh rishpik veten për t'u përshtatur me kërkesat e basteve/lojrave të ditës.

    Gjithçka që duhet të dini rreth Dogecoin

    Gjithçka që duhet të dini rreth Dogecoin

    Dogecoin (DOGE) është një derivat i kriptomonedhës me burim të hapur i Luckycoin bazuar në Litecoin. Mekanizmi i tij i provës së punës përdor teknologjinë e skriptit. Monedha u lançua më 6 dhjetor 2013, nga dy inxhinierë softuerësh - një programues i IBM me bazë në Portland, Oregon, Billy Markus dhe shoku i tij Jackson Palmer, një menaxher produkti i Adobe Inc. nga Sydney, Australi.

    Ndërsa filloi si një shaka, duke mbajtur logon e qenit Shiba Inu, DOGE tërhoqi gradualisht masat, duke arritur një vlerë tregu prej më shumë se 85 miliardë dollarë deri në maj 2021.

    Jackson Palmer donte të tallej me të kriptomonedhë hype, dhe njerëzit e quajtën atë një analist skeptik. Tweetet e tij morën shumë reagime pozitive kur ai prezantoi Dogecoin.com.

    Ndërkohë, Billy Markus po përpiqej të zhvillonte një kriptomonedhë, por përpjekjet e tij të marketingut ishin të pafrytshme. Ai kontaktoi Plamerin dhe përdori zhurmën e Dogecoin për të shitur softuer që tani është Dogecoin i vërtetë.

    Gjithçka që duhet të dini rreth Dogecoin
    A është Dogecoin një kriptomonedhë popullore?

    A është Dogecoin një kriptomonedhë popullore?

    Dogecoin është një monedhë globale dhe mund të përdoret si një mënyra e pagesës për lojërat e fatit në esports. Zgjerimi i bazës së tij të përdoruesve mund t'i atribuohet mundësive fitimprurëse të investimit. Ndryshe nga Bitcoin, Dogecoin ka një ofertë qëllimisht të lartë. Pothuajse të gjitha rrugët e kriptove, nga tregjet e lira, te kuletat dhe shkëmbimet e kriptove, mbështesin tregtimin me DOGE.

    Duket se është një metodë popullore depozitimi në vendet që nuk e kanë legalizuar ende lojërat e fatit në internet. Përveç anonimitetit, DOGE është shumë i koduar me shanse minimale për t'u hakuar.

    Dogecoin u lejon bastuesve eSports të financojnë llogaritë e tyre lehtësisht dhe shpejt. Çdo monedhë ka një vlerë specifike dhe bastet e sporteve mund t'i përdorin ato për të vënë bast në to lojërat e preferuara esports nga CS: GO, DOTA2, LoL, etj.

    A është Dogecoin një kriptomonedhë popullore?
    Si të depozitoni me Dogecoin

    Si të depozitoni me Dogecoin

    Përpara se të vendosni një depozitë, kontrolloni për ndonjë lojtar të ri kodet e bonusit dhe promovime të tjera. Pastaj, kur të jeni gati, ndiqni këto udhëzime:

    • Hapni një llogari me një libralidhës eSports dhe identifikohuni
    • Sigurohuni që faqja të pranojë DOGE. Për më tepër, Dogecoin duhet të shfaqet në listën e opsioneve të disponueshme të pagesës në seksionin e arkëtarit.
    • Navigoni te skeda e depozitave dhe klikoni mbi 'Dogecoin' si metodën tuaj të preferuar të depozitimit
    • Do të shihni një dritare të re ku të filloni transaksionin
    • Jepni adresën e portofolit tuaj Dogecoin dhe detajet e hyrjes
    • Skanoni kodin QR të ofruar nga operatori esports ose futni adresën e portofolit të tyre dixhital
    • Shkruani shumën në DOGE që dëshironi të depozitoni. Disa sajte do t'ju kërkojnë të specifikoni shumën në USD dhe ta konvertoni atë në DOGE
    • Konfirmoni transaksionin dhe klikoni dërgoni
    • Bilanci juaj i basteve do të reflektohet brenda pak minutash

    Përdorimi i Dogecoin në faqet e internetit të Esports

    Dogecoin është minuar çdo minutë dhe ruhet në një portofol kripto. Ky portofol nuk mund të lidhet me një bankë sepse pothuajse të gjitha vendet nuk kanë politika rregullatore formale për DOGE.

    Me Dogecoin si një metodë depozitimi për esports, ju do të bëni një transferim falas në një libralidhës esports. Nëse ka ndonjë tarifë, varet nga faqja e internetit të lojërave të fatit, gjë që është e rrallë. Ju mund të bëni transaksione me çdo shumë me DOGE, por sigurohuni që ajo të jetë brenda kufirit të depozitave të operatorit.

    Si të depozitoni me Dogecoin
    Si të bëni një tërheqje me Dogecoin

    Si të bëni një tërheqje me Dogecoin

    Megjithëse depozitat e Dogecoin janë relativisht më të shpejta se tërheqjet, të dy proceset janë praktikisht identike. Por çdo faqe e lojërave të fatit eSports ka një kufi minimal dhe maksimal të tërheqjes në ditë, javë ose muaj. Procedura do të duket si kjo:

    • Shkoni te libralidhësi juaj esports dhe hyni në llogarinë tuaj
    • Shkoni te seksioni i pagesave dhe klikoni "Tërheqjet"
    • Zgjidhni Dogecoin si mënyrën tuaj për të marrë para
    • Kopjoni adresën tuaj të portofolit Dogecoin dhe futeni në faqen e tërheqjes
    • Futni shumën e pagesës
    • Shtypni butonin e verifikimit dhe prisni që Dogecoins tuaj të mbërrijnë
    Si të bëni një tërheqje me Dogecoin
    Afati dhe tarifat e tërheqjes së Dogecoin

    Afati dhe tarifat e tërheqjes së Dogecoin

    Nëse po pyesni se sa shpejt merr paratë e gatshme, përgjigja është se varet. Sigurisht, është më e shpejtë se metodat standarde bankare, por vetëm pasi faqja e esports të miratojë tërheqjen tuaj. Faqja mund të marrë deri në 48 orë për të verifikuar kredencialet tuaja.

    Nuk ka asnjë vonesë në sistemin blockchain sepse libri Dogecoin përpunon transaksione të shumta në minutë. Në mënyrë ideale, duhet të prisni fitimet në llogarinë tuaj brenda një ose dy ditësh.

    Lajmi i mirë është se sistemi Dogecoin nuk ngarkon tarifa përpunimi për tërheqjet e lojërave të fatit esports. Një libralidhës do të paguajë një tarifë vetëm gjatë një shkëmbimi ndërkripto, e cila do të jetë e papërfillshme.

    Afati dhe tarifat e tërheqjes së Dogecoin
    Të mirat dhe të këqijat me Dogecoin

    Të mirat dhe të këqijat me Dogecoin

    Një komunitet i madh kriptosh mbështet DOGE. Ju mund të vini bast me monedhën lirisht nëse vendi juaj ka legalizuar lojërat e fatit në internet. Nëse bastet janë të kufizuara në rajonin tuaj, përdorni VPN në një Dogecoin Faqja e internetit eSports. Lexoni anën pozitive dhe negative të përdorimit të DOGE për bastet në esports.

    Pro

    • Transaksione të lehta, të shpejta dhe të sigurta
    • Anonimiteti i plotë
    • Nuk ka kufizime minerare
    • Përputhshmëria e shkëmbimit të decentralizuar
    • Qasje në bonuse speciale të kriptove
    • Lojtarët marrin lehtësisht më shumë DOGE pasi fitojnë baste

    Kundër

    Ndërsa investimi në DOGE ka shumë përfitime, monedha duket se është në telashe për shkak të disa faktorëve negativë.

    • Edhe pse argëtuese, nuk është vërtet inovative
    • Nuk ka tapa furnizimi
    • Ajo lidhet me skemat e pompimit dhe deponimit
    Të mirat dhe të këqijat me Dogecoin
    Procesi i hapjes së llogarisë Dogecoin

    Procesi i hapjes së llogarisë Dogecoin

    Hapi i parë për të përdorur DOGE për bast online është blerja e monedhave. Kriptomonedha nuk është para, kështu që nuk ka asnjë mënyrë që të hyni në një institucion financiar dhe të blini disa. Procesi i blerjes së Dogecoins kryhet në internet.

    Filloni duke u regjistruar me një platformë të besueshme të shkëmbimit të kriptove si Binance. Prisni që profili juaj të verifikohet përmes emailit. Më pas, mund të shfletoni kriptomat e disponueshme në tregun e hapur dhe të shihni nëse DOGE ia vlen të investoni.

    Është e mundur të blini DOGE me karta debiti dhe krediti të pranuara ndërkombëtarisht. Përndryshe, ju mund të shkëmbeni Bitcoin, Ethereum ose Rippel për Dogecoin. Pasi monedhat të jenë gati për transferim, shkëmbimi do t'i ruajë ato në portofolin tuaj dhe nuk do t'ju tarifohet asnjë monedhë.

    Procesi i hapjes së llogarisë Dogecoin
    Si të krijoni një llogari Dixhitale Dogecoin

    Si të krijoni një llogari Dixhitale Dogecoin

    Ju ndoshta duhet të krijoni një portofol me një fjalëkalim që do të përdorni në internet kur financoni llogarinë tuaj të basteve eSports. Ju nuk keni nevojë për një llogari bankare për ta bërë këtë dhe nuk ka kufi moshe. Hapat për hapjen e portofolit dixhital janë si më poshtë.

    1. Gjeni një shkëmbim kriptosh me reputacion dhe të verifikuar dhe regjistrohuni
    2. Zgjidhni një portofol të përshtatshëm Dogecoin (MultiDoge/plot ose Dogecoin Core/light) dhe ndiqni udhëzimet për hapjen e një
    3. Shkarkoni aplikacionin e portofolit Dogecoin në smartphone tuaj
    4. Hapni aplikacionin
    5. Zgjidhni kriptovalutat që do të përdorni dhe shënoni adresën e depozitës
    6. Verifikoni adresën tuaj
    Si të krijoni një llogari Dixhitale Dogecoin
    Opsionet e mbështetjes së klientit të Dogecoin

    Opsionet e mbështetjes së klientit të Dogecoin

    Ofruesit e portofolit Dogecoin mund të kontaktohen drejtpërdrejt në faqet e tyre të internetit përmes mjeteve të mëposhtme:

    • Bisedë e drejtpërdrejtë
    • Email
    • Faqja e ndihmës/FAQ

    Udhëzuesit e detajuar u përgjigjen çështjeve si përdorimi i kriptos, çmimi dhe faturimi në faqen e shkëmbimit. Anasjelltas, faqet e basteve të licencuara të Dogecoin esports për të ofruar shërbim të patëmetë ndaj klientit. Përveç kësaj, departamenti i mbështetjes mund të ketë një linjë telefonike për të siguruar që çështjet urgjente të zgjidhen sa më shpejt të jetë e mundur.

    Opsionet e mbështetjes së klientit të Dogecoin

    Kazinotë më të mira

    NiveliCasinoBonusRating
    11xBetDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas9.2
    222BETDeri në 600 dollarë8.7
    3ThunderPickMerr deri në 500 € bonus depozite9.2
    4Betwinner100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas8.91
    5Paripesa7.8
    6Helabet100% deri në 100 €7.9
    7Jet CasinoDeri në 100% + 500 rrotullime falas7
    81goodbet7
    9Justbit8
    10Stake.com7

    Mos i humb këto oferta me bonus

    1xBet
    1xBet
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin1xBet komento
    22BET
    22BET
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin22BET komento
    Loot.bet
    Loot.bet
    100 € Bonus depozite
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
    Merr bonusinLoot.bet komento
    Close