Leo Vegas

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Leo Vegas është një nga liderët në industrinë e argëtimit në internet. Kompania u themelua në vitin 2011 në Suedi nga Gustaf Hagman dhe Robin Ramm-Ericson dhe ka selinë e saj në Stokholm. 

Leo Vegas ka përjetuar rritje të qëndrueshme gjatë dekadës së fundit, e nxitur nga adoptimi i hershëm i platformave celulare dhe fokusi në teknologjitë e reja dhe eSports. Me shumë lojtarë që zotërojnë pajisje celulare sot (që nga viti 2021), mund të imagjinohet vetëm se platforma e lojrave nuk ka lënë gur pa lëvizur sa i përket tërheqjes së këtij segmenti të tregut.

Games

Leo Vegas tani po fokusohet në një nga tregjet me rritje më të shpejtë në sektorin e argëtimit: eSports. Si të rinjtë ashtu edhe të moshuarit po tërhiqen nga garat e lojërave video në internet, të cilat ofrojnë të njëjtën dozë emocionesh dhe adrenaline si çdo sport tjetër tradicional. 

Megjithatë, një avantazh i madh i basteve në eSports është faktori risi: jo shumë lojtarë veteranë kanë përvojë ose njohuri të mjaftueshme të dorës së parë për këto lojëra, gjë që e bën bastet më interesante dhe një proces zbulimi.

Withdrawals

Para së gjithash, për të tërhequr para nga llogaria e lojtarit në Leo Vegas, është e nevojshme të verifikoni të dhënat personale me një ID të vlefshme dhe dëshmi të adresës. Pas përfundimit të këtij hapi, përdoruesi mund të lëshojë një shënim të vlefshëm tërheqjeje në faqen e internetit për një shumë mbi kufirin minimal që duhet paguar në një nga metodat e disponueshme të tërheqjes. 

Ndërsa procesi ndodh pothuajse menjëherë kur përdorni kuletat elektronike, mund të duhen deri në disa ditë për të marrë një pagesë me kartë krediti.

Bonuses

Siç do ta dinë shumica e lojtarëve me përvojë, një bonus i kazinosë është një promovim i veçantë që ofrojnë kazinotë në internet për të tërhequr lojtarë të rinj në platformën e tyre. Është gjithashtu një mënyrë që operatori të mbajë kumarxhinjtë veteranë të kyçen, të bastojnë dhe të luajnë lojëra në sit.

Leo Vegas ka një shumëllojshmëri solide të bonuseve të mirëseardhjes, të cilat mund t'u japin përdoruesve të rinj një kontribut solid në buxhetin e tyre të lojërave. Përfitimet ndryshojnë sipas audiencës së synuar: bonuset e kazinosë dhe slot-eve u drejtohen lojtarëve të interesuar në lojërat e kazinosë. Në të njëjtën kohë, ofrohen paketa mirëseardhjeje të basteve sportive duke pasur parasysh adhuruesit e sporteve dhe videolojërave.

Payments

Një nga pikat e forta të Leo Vegas është shumëllojshmëria e mënyrave të pagesës në dispozicion. Lojtarët mund të zgjedhin midis një liste të gjatë që përzien si opsionet tradicionale ashtu edhe teknikat më të fundit virtuale. 

Për shembull, transfertat bankare dhe pagesat me kartë krediti pranohen me sistemet e pagesave në internet dhe kuletat elektronike si Neteller dhe Skrill. Pranohen edhe disa karta me parapagesë online, përfshirë Paysafecard, një nga më të përdorurat në treg.

Sidoqoftë, kriptovalutat nuk pranohen ende, dhe as opsionet e tjera të depozitimit të parave të gatshme siç janë transfertat postare.

Account

Krijimi i një llogarie në kazinonë online Leo Vegas është një proces jashtëzakonisht i thjeshtë. Për t'u regjistruar, një lojtar duhet të plotësojë një formular me të dhënat e tij personale, duke përfshirë emrin e tij të plotë, datën e lindjes, emailin dhe adresën fizike. Sistemi kërkon gjithashtu një numër telefoni celular si një mënyrë për të verifikuar procesin e regjistrimit. 

Pasi të merret kodi i verifikimit dhe të futet në faqe, llogaria e përdoruesit krijohet dhe konfirmohet në mënyrë që lojtari të mund të hyjë në të gjitha seksionet dhe shërbimet e kazinosë. E gjithë procedura nuk zgjat më shumë se disa minuta dhe nuk duhet të jetë një sherr për çdo përdorues të internetit të interesuar për të hyrë në botën emocionuese të lojërave të fatit në internet.

Tips & Tricks

Mënyra më e mirë për të filluar bastet në Leo Vegas është të përfitoni nga një nga bonuset që kjo kazino online ofron rregullisht për lojtarët e rinj. Për përdoruesit e interesuar në bastet sportive, veçanërisht eSports, është thelbësore të kërkoni përfitime të veçanta të drejtuara drejt seksionit të librave sportiv. Marrja e një krediti shtesë mund të bëjë një ndryshim të mirë kur bëhet fjalë për të pasur një seancë të gjatë dhe argëtuese lojërash dhe për të shfrytëzuar sa më shumë buxhetin e basteve.

Një këshillë tjetër e dobishme për lojtarët është të vënë baste në ato sporte ose eSporte për të cilat ata dinë më shumë. Të kesh një njohuri të plotë të lojës, rregullave të saj dhe lojtarëve më të mirë në skenë mund të jetë një avantazh i madh për të bërë një bast të informuar dhe për të zvogëluar rreziqet. Vëzhgimi i rezultateve dhe statistikave të mëparshme të lojës është gjithashtu thelbësor për të marrë vendime më të mira dhe për të rritur shanset për të fituar në planin afatgjatë.

Responsible Gaming

Kur merrni pjesë në lojërat dhe lojërat e fatit në internet, është e rëndësishme të siguroheni që loja të mbetet gjithmonë një aktivitet argëtues dhe emocionues dhe jo një domosdoshmëri. Lojtarët duhet të qëndrojnë gjithmonë në kontroll të veprimeve të tyre, të marrin vendime të informuara dhe të shmangin shpenzimin e më shumë kohë dhe para sesa mund të përballojnë. Qëllimi kryesor i anëtarësimit në një kazino online është të argëtoheni, jo të fitoni dhe kjo duhet të merret parasysh gjatë gjithë kohës.

Support

Për të qëndruar në krye të kësaj industrie, kujdesi për klientin duhet të jetë një prioritet. Kjo është diçka që Leo Vegas e merr parasysh dhe është një nga arsyet pse lojtarët vazhdojnë të zgjedhin këtë kazino në internet për të luajtur dhe bast çdo ditë. 

Edhe nëse të gjithë përdoruesit shpresojnë të shmangin çdo problem që do t'i bënte ata të dëshirojnë të kontaktojnë mbështetjen e klientit, të kesh një mënyrë të shpejtë dhe efektive për t'i zgjidhur ato probleme është gjithmonë një plus.

Deposits

Depozitimi në Leo Vegas është edhe më i thjeshtë se çdo lojtar mund të dëshirojë. Për ta bërë këtë, lojtari duhet të klikojë në butonin "depozitë" që është lehtësisht i dukshëm dhe i aksesueshëm në ndërfaqen e përdoruesit, të zgjedhë një metodë midis atyre të listuara dhe të zgjedhë shumën e depozitës. 

Depozita minimale është e njëjtë për çdo metodë, ndërsa kufiri maksimal varet nga sistemi i pagesave të zgjedhur nga lojtari (është më i ulët për kartat me parapagesë dhe më i lartë për kuletat elektronike).

Pasi të konfirmohet transaksioni, bilanci i lojtarit përditësohet menjëherë dhe ata mund të fillojnë të shijojnë buxhetin e tyre të lojërave menjëherë.

Security

Leo Vegas është i njohur për kontrollin dhe sigurinë e rreptë kur trajton të dhënat personale të përdoruesve të tij. Të gjitha të dhënat ruhen duke ndjekur protokollet më të fundit dhe transferohen dhe ruhen duke përdorur standarde të kriptimit të nivelit të lartë. Kjo parandalon që një palë e tretë keqdashëse të ketë akses në informacionin e një lojtari ose të nuhasë transaksionet e tyre bankare.

FAQ

Zbuloni se çfarë pyetën prenotuesit e esports për bastet në LeoVegas. Këtu mund të gjeni disa informacione të dobishme.

Total score8.1

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
AAMS Italy
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GOCall of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Klarna
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
Neteller
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Skrill
Swish
Trustly
Visa
ShtetetShtetet (21)
Andorra
Austria
Brazili
Danimarka
Gjermania
Gjibraltari
Holanda
Irlanda
Islanda
Italia
Kanadaja
Lituania
Luksemburgu
Malta
Monako
Norvegjia
Portugalia
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet