Lajme

February 15, 2024

Zotëroni kërkimin e dridhjeve të tokës në WoW Classic dhe WoW Season of Discovery

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Dridhjet e Tokës konsiderohet si një nga kërkimet më të vështira në World of Warcraft Classic. Ndërsa ofron shpërblime të jashtëzakonshme, si p.sh. Blazewind Breastplate me +23 Agility, përfundimi i këtij kërkimi nuk është i lehtë.

Zotëroni kërkimin e dridhjeve të tokës në WoW Classic dhe WoW Season of Discovery

Niveli i Vështirësisë

Nëse provoni Dridhjet e Tokës gjatë fazës së dytë të Sezonit të Zbulimit, do të zbuloni se është projektuar për lojtarët që shtyjnë nivelin 50. Megjithatë, niveli kufiri në fazën e dytë është 40, duke e bërë të vështirë për ta përfunduar pa një grup të aftë pesë lojtarë.

Pjesa e parë: Gjetja e shefit Tho'grun

Për të filluar kërkimin Dridhjet e Tokës, duhet të mbledhni Shenjën e Tokës. Humbja e Boss Tho'grun, një NPC që endet në Badlands, është çelësi për të marrë këtë artikull. Ndërsa gjetja e Boss Tho'grun mund të jetë e vështirë për shkak të vendndodhjes së tij të paparashikueshme, të kesh kërkimin në regjistrin tënd rrit shanset për ta takuar atë. Pasi të mposhtni Boss Tho'grun, grabisni Shenjën e Tokës dhe kthehuni në Garek për të përfunduar pjesën e parë të kërkimit.

Pjesa e dytë: Hematus dhe Blacklash

Pasi të ktheheni në Shenjën e Tokës, do të merrni objektivin tjetër: gjetjen dhe mposhtjen e dy dragonjve të zinj, Hematus dhe Blacklash. Përpara se t'i angazhoni, duhet të aktivizoni tre shtylla të vendosura në Badlands. Këto shtylla hapin aksesin te dragonjtë. Është e rëndësishme të theksohet se Hematus dhe Blacklash janë armiq të nivelit 50, kështu që grumbullimi i një grupi është thelbësor. Rekomandohet një ekip i plotësuar me lojtarë DPS me goditje të forta, një tank dhe një shërues. Pasi t'i mposhtni dragonjtë, plaçkisni kufomat e tyre për Zinxhirët e Hematus dhe Blacklash's Bindings, të cilat do t'ju duhet t'i ktheni në Garek.

konkluzioni

Përfundimi i Dridhjeve të Tokës është një detyrë sfiduese që kërkon planifikim dhe koordinim të kujdesshëm. Megjithatë, shpërblimet, veçanërisht lakmia Blazewind Breastplate, e bëjnë atë të vlefshëm. Nëse jeni gati për sfidën, mblidhni një grup të aftë dhe filloni këtë kërkim epik në WoW Classic dhe WoW Season of Discovery.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme