Lajme

February 14, 2024

Zotërimi i fraksionit Automaton: Një Udhëzues për Mbijetimin e Helldivers 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në Helldivers 2, është thelbësore të keni një kuptim të thellë të armiqve tuaj. Njohja e pikave të forta, të dobëta, sjelljes dhe modeleve të pjelljes së tyre është thelbësore për mbijetesën. Ky artikull do të sigurojë një përmbledhje të çdo armiku që mund të hasni në Helldivers 2.

Zotërimi i fraksionit Automaton: Një Udhëzues për Mbijetimin e Helldivers 2

Lufta Galaktike

Helldivers 2 zhvillohet gjatë Luftës Galaktike, ku Terminidët, Illuminates dhe Cyborgs janë mposhtur tashmë nga njerëzimi. Megjithatë, një kërcënim i ri shfaqet në formën e fraksionit Automaton. Këto dy fraksione pushtojnë nga lindja dhe perëndimi, duke kontrolluar çdo planet në sistemin Sol. Ju takon juve t'i ndaloni.

Forcat automatike

Fraksioni Automaton përbëhet nga lloje të ndryshme të armikut, secili me aftësitë dhe sfidat e veta unike. Këtu janë disa nga armiqtë me të cilët do të përballeni:

  • Marauder: Armiqtë e nivelit më të ulët të armatosur me pistoleta dhe dinamit. Ata mund të kërkojnë përforcime, por mund të vriten lehtësisht me disa plumba.
  • Komisar: Tehe me dy përdorime me lëvizshmëri të shpejtë. Ato janë vdekjeprurëse nga afër, por mund të hiqen me disa plumba.
  • Berserker: Sharra elektrike me zinxhir të dyfishtë me lëvizshmëri të shpejtë. Synoni kokën dhe gjoksin e tyre të kuq për dëmtime kritike. Ata kërkojnë më shumë fuqi zjarri për t'u eliminuar.
  • Scout Strider: Frëngji në këmbë me sulme të afërta dhe të gjata. Së pari çaktivizoni këmbët e tyre dhe më pas përfundoni me granata.
  • Shkatërrues: Automaton më i madh me lëvizje të ngjashme përleshjeje si Berserker. Më i ngadalshëm në veprim, por kërkon një armë mbështetëse për të mposhtur.
  • Hulk: Një variacion më i madh i Devastator me topa të dyfishtë. Synoni shpinën për ta vrarë. Përdorni eksploziv dhe zjarr artilerie nga lart.
  • Tank: Një Automaton tepër i fortë me dobësinë e vetme të tij të pasme. Është më mirë të përdorni Stratagems dhe punën në grup për ta mposhtur atë.
  • Dropship: Një anije që sjell përforcime Automaton. Në vend që ta hiqni atë, përqendrohuni në eliminimin e përforcimeve pasi ato të bien në tokë.

Swarms Terminid

Ndërsa fraksioni Terminid tashmë është mposhtur, tufat e tyre ende mund të përbëjnë një kërcënim. Është e rëndësishme të jeni të përgatitur për sulmet e tyre dhe të përshtatni strategjitë tuaja në përputhje me rrethanat.

Mbani mend, njohuria është fuqi në Helldivers 2. Kuptimi i armiqve tuaj dhe dobësive të tyre do të rrisë shumë shanset tuaja për të mbijetuar. Pra, përgatituni, Helldiver, dhe përgatituni të përballeni me sfidat përpara!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme