Lajme

February 12, 2024

Zbuloni recetën e tokës në Little Alchemy 2 dhe Zhbllokoni mundësi të panumërta

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në mini-lojën Little Alchemy 2, mund të zbuloni gjithsej 720 receta duke kombinuar artikuj të ndryshëm. Një nga këto receta është Toka, por gjetja e rrugës së saj të recetës mund të jetë sfiduese pasi nuk është shumë e dukshme.

Zbuloni recetën e tokës në Little Alchemy 2 dhe Zhbllokoni mundësi të panumërta

Dheu është një element natyror që mund të shtohet në Enciklopedinë tuaj. Megjithatë, ajo është krijuar ndryshe në krahasim me recetat e tjera të të njëjtit lloj. Zhbllokimi i tokës do t'ju ndihmojë shumë në arritjen e qëllimit tuaj për të zbuluar të gjitha recetat në Little Alchemy 2, pasi përdoret në shumë receta të tjera si balta, fusha, bimë dhe tulla.

Për të bërë Tokë, ju duhet të kombinoni Jetën me Tokën. Megjithatë, marrja e këtyre elementeve mund të kërkojë ndjekjen e disa hapave të tjerë. Toka zbulohet sapo filloni të luani lojën, ndërsa Jeta mund të merret duke kombinuar një vullkan me supë Primordiale.

Nëse nuk i keni të dy përbërësit e nevojshëm për Life, mund të ndiqni këtë rrugë për t'i marrë ato:

  • Uji dhe Uji: Pellg
  • Puddle and Puddle: Pellg
  • Pellg dhe pellg: Liqeni
  • Liqeni dhe Liqeni: Deti
  • Zjarri dhe Toka: Lava
  • Toka dhe Lava: Vullkan
  • Deti dhe Lava: Supë Primordiale

Pasi të keni marrë Jetën dhe Tokën, mund t'i kombinoni për të krijuar Tokë. Për më tepër, ju gjithashtu mund të krijoni baktere duke kombinuar vullkanin dhe jetën, dhe më pas kombinoni bakteret me detin për të marrë artikullin përfundimtar, Plankton.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme