William Hill; Faqja më e mirë e basteve eSports?

Lajme

2022-04-07

William Hill është një nga faqet më të mira të basteve sportive. Ndërsa është e njohur për bastet tradicionale sportive, kompania ka hapur krahët e saj në skenën e basteve eSports dhe është renditur ndër faqet më të mira të basteve eSports sot. Pra, çfarë fshihet pas suksesit të këtij prezantuesi? Kjo është ajo që ky artikull ka të bëjë. Por përpara se të zhyteni në detaje, këtu janë pikat kryesore të kompanisë.

William Hill; Faqja më e mirë e basteve eSports?

Filluar në 1934, William Hill është kompania më e vjetër e basteve. Në pronësi të Caesars Entertainment, krijuesi i basteve ofron tregje bastesh sportive dhe lojëra kazino. Libërbërësi i vlerësuar me çmime i licencuar në MB, Gjibraltar dhe Maltë. William Hill është një sajt i vëmendshëm bastesh që është kampion për lojërat e fatit të përgjegjshëm dhe në fakt është në programin GAMSTOP.

Bastet e Sporteve të William Hill

Ndërsa filloi si një faqe bastesh që ofron tregje për ngjarje të vërteta sportive, William Hill ka zgjeruar portofolin e produkteve të saj duke shtuar sporte virtuale, të cilat kanë tregje gjatë gjithë ditës. Ndërsa eSports lulëzoi dhe tregoi potencialin e tij në industrinë e basteve, William Hill ishte ndër faqet e para të basteve që ofroi tregje bastesh eSport. Sot është ndër më të mirat Renditja e faqeve të basteve eSports, duke mposhtur edhe prezantuesit që fokusohen vetëm në eSports.

Pra, cili është sekreti i dominimit të William Hill? Epo, disa faktorë e bëjnë libralidhësin në Mbretërinë e Bashkuar të preferuar në mesin e lojtarëve të eSports.

Mbulim gjithëpërfshirës i sporteve elektronike

Ndërsa ka kaq shumë faqe bastesh eSport sot, jo të gjitha mbulojnë ngjarjet e eSports në mënyrë gjithëpërfshirëse. Disa kanë tregje për vetëm disa tituj, ndërsa të tjerët mbulojnë vetëm garat e nivelit të lartë. Por William Hill ka krijuar një infrastrukturë të fuqishme që i mundëson asaj të mbulojë të gjitha veprimet e sporteve elektronike, kështu që ka tregje bastesh gjatë gjithë vitit.

Avantazhi i parë i William Hill është se ai mbulon të gjitha lojëra të njohura në skenën e eSports. Libri ka tregje bastesh për të gjitha lojërat kryesore, duke përfshirë Call of Duty, Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Apex Legends, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Apex Legends, Fortnite, Hearthstone, Dota 2, League of Legends, PUBG, World of Warcraft, dhe kështu me radhë.

Përveç mbulimit të të gjitha sporteve elektronike, William Hill punon jashtë orarit për të mbuluar të gjitha turnet dhe garat në mbarë globin. Ndryshe nga disa prezantues eSports që mbulojnë vetëm ngjarjet e mëdha në eSports, William Hill ka tregje bastesh për të gjitha ngjarjet e nivelit, nga kualifikimet dhe turnetë rajonale deri te garat më prestigjioze në çdo divizion.

Një tjetër gjë e mrekullueshme për William Hill janë tregjet e mëdha të basteve. Futbollistët kanë kaq shumë opsione bastesh në çdo ndeshje. Në bastet e FIFA-s dhe PES-it, për shembull, lojtarët mund të bastojnë fituesin e ndeshjes (gjysmë/kohë e plotë), golat totale, letrat, këndet, fituesin e turneut, etj. Nga ana tjetër, në lojërat me qitje, për shembull, Valorant dhe CS: SHKO, lojtarët mund të bastojnë fituesin e turneut, fituesin e ndeshjes, fituesin e hartës, gjakun e parë, raundet totale, handikapin e hartës, mbi/nën, etj. Është interesante që ka baste në lojë, të njohura edhe si baste live, ku lojtarët mund të bastojnë në ndeshjet e drejtpërdrejta.

William Hill është gjithashtu një platformë e preferuar e basteve eSports pasi mbulon të gjitha lojërat në kohë reale. Për disa lojëra, lojtarët mund të ndjekin veprimin drejtpërdrejt, siç ndodh përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë. Për të tjerët, ekziston një koment që i mban lojtarët të përditësuar se si po zhvillohet loja.

Promocione fantastike

Përveç mbulimit gjithëpërfshirës të eSports, ofertat fantastike të basteve të William Hill e kanë bërë atë gjithashtu një emër të njohur. Bastorët janë gjithmonë në kërkim të promovimeve, dhe kjo është pikërisht ajo që ka në dyqan ky bastvënës. William Hill ka bonuse ekskluzive të basteve të përshtatura për bastorët e eSports për të rritur bazën e fansave të basteve eSports.

Lojtarët e rinj në këtë libralidhës trajtohen me një bonus fitimprurës mirëseardhjeje që përfshin një ndeshje në shumën që depozitojnë menjëherë pas regjistrimit. Aventura nuk mbaron me kaq; William Hill gjithashtu ka shumë bonuse të tjera që lojtarët mund të pretendojnë ndërsa vazhdojnë të bastojnë në lojërat e tyre të preferuara eSports. Bonusi i ringarkimit është pika kryesore këtu pasi përputhet gjithashtu me shumën që lojtarët depozitojnë në ditë specifike.

Përdorshmëri e shkëlqyer

Gjithashtu vlen të përmendet përvoja e shkëlqyer e klientit që ofron William Hill. Është një nga faqet më të lehta të basteve për t'u bashkuar. Ekziston një version desktop dhe një version i optimizuar për celularin për bastorët në lëvizje. Përveç kësaj, ai ka aplikacione amtare celulare për pajisjet iOS dhe Android. William Hill gjithashtu ka mbështetje të shkathët për klientët në dispozicion në bisedën e drejtpërdrejtë 24/7.

Përfundimi

Nuk ka dyshim se bastet eSports janë një nga tregjet me rritje më të shpejtë në lojërat e fatit në internet. Në raportet e fundit, tregu i basteve eSports pritet të arrijë në 205 miliardë dollarë deri në vitin 2027. Kjo është një nga arsyet që William Hill është i prirur për bastet eSports.

Në vitin 2022, William Hill ka arritur tashmë në terren duke mbuluar turnetë në vazhdim, duke përfshirë League of Legends - LCS, League of Legends - Circuito Brasileiro, League of Legends - Liga e Kampionatit Turk, Kampionati Valorant - Conquerors, CS: GO - BLAST Premier Series, dhe Dota 2 - Liga e Kampionëve.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close