Lajme

November 10, 2023

Vështrime kryesore nga raporti i tremujorit të tretë të 23-të: League of Legends tejkalon futbollin në baste, sporte në rritje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Vështrime kryesore

  • League of Legends kishte një bast mesatar 37% më të lartë në krahasim me futbollin
  • Pesë sportet kryesore sipas numrit të basteve ishin futbolli, tenisi, basketbolli, pingpong dhe bejsbolli
  • Counter-Strike dhe League of Legends ishin disiplinat më të njohura në sportet kibernetike
  • Dota 2 ishte kategoria më fitimprurëse e basteve
  • Turnetë e sporteve u rritën në tremujorin e tretë, duke i bërë sportet kibernetike një opsion potencial gjatë sezonit të ulët të sporteve tradicionale verore
  • 80% e basteve u vendosën përmes pajisjeve mobile, duke treguar një tendencë në rritje
  • Bastet e kombinuara panë një rritje graduale krahasuar me një vit më parë
  • Numri i basteve dhe GGR u rrit ndjeshëm krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar
  • SOFTSWISS Sportsbook mori certifikatën GLI-33 për tregjet e reja të rregulluara

konkluzioni

Raporti i T3'23 nga SOFTSWISS Sportsbook zbulon disa njohuri kryesore. League of Legends e kaloi futbollin për sa i përket basteve mesatare, duke theksuar potencialin e esports. 5 sportet kryesore për nga numri i basteve mbetën të qëndrueshme. Counter-Strike dhe League of Legends ishin disiplinat më të njohura në sportet kibernetike, ndërsa Dota 2 u shfaq si kategoria më fitimprurëse. Rritja e turneve të esports gjatë tremujorit të tretë sugjeron që sportet kibernetike mund të jenë një opsion i zbatueshëm gjatë sezonit të ulët të sporteve tradicionale verore. Bastet celulare gjithashtu pësuan rritje të konsiderueshme, me 80% të basteve të vendosura përmes pajisjeve mobile. Bastet e kombinuara panë një rritje graduale, duke treguar një ndryshim në preferencat e lojtarëve. Performanca e përgjithshme e SOFTSWISS Sportsbook tregoi rritje të dukshme krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Blerja e certifikimit GLI-33 hap mundësi të reja në tregjet e rregulluara. Këto njohuri demonstrojnë përkushtimin dhe inovacionin e ekipit të SOFTSWISS Sportsbook.

Vështrime kryesore nga raporti i tremujorit të tretë të 23-të: League of Legends tejkalon futbollin në baste, sporte në rritje

Për më shumë informacion, vizitoni ekipin e SOFTSWISS Sportsbook në Stand 2129 gjatë SiGMA Europe në Maltë më 14-16 nëntor.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme