Lajme

November 8, 2023

The Legend of Zelda: Përshtatja e Live-Action ndez spekulimet

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Prezantimi

Nintendo ka njoftuar se është duke zhvilluar një adaptim live-action të ekskluzivitetit të saj të njohur të lojërave video, The Legend of Zelda. Projekti po bashkëfinancohet nga Sony Pictures dhe do të drejtohet nga Wes Ball, i njohur për punën e tij në trilogjinë "Maze Runner". Ky lajm emocionues ka ndezur spekulime se kush do të luajë si personazhi ikonë, Link.

The Legend of Zelda: Përshtatja e Live-Action ndez spekulimet

Kërkimi origjinal

Loja origjinale e vitit 1986 Zelda paraqiste një kërkim të thjeshtë ku lojtari kontrollonte Linkun, një hero me flokë bjonde, në një mision për të shpëtuar Princeshën Zelda nga Dark Prince Ganon. Link eksploroi mbretërinë e Hyrule, mblodhi thesare dhe përfundimisht riktheu Triforce në duart e së mirës. Kjo histori klasike hodhi themelet për ekskluzivitetin e dashur.

Aventurat në zhvillim

Me kalimin e viteve, seria Legend of Zelda ka evoluar, me çdo këst të ri që ofron lojë më të zgjeruar dhe gjithëpërfshirëse. Loja më e fundit, "The Legend of Zelda: Breath of the Wild", e lëshuar në 2017, i prezantoi lojtarët në botën e madhe të Hyrule, duke i lejuar ata të eksplorojnë lirshëm dhe të nisin kërkimet epike. Vazhdimi i tij, "Tears of the Kingdom", ka zgjeruar më tej njohuritë e ekskluzivitetit dhe ka mahnitur fansat.

Rivitalizimi i ekskluzivitetit

Suksesi i lojërave të fundit Zelda ka ringjallur interesin për ekskluzivitetin dhe ka ndezur diskutime rreth mundësisë së një adaptimi live-action. Fansat dhe madje edhe të famshëm, si ylli i 'Euphoria', Hunter Schafer, kanë shprehur dëshirën e tyre për t'u përfshirë në një film Zelda. Me Nintendo tani të përkushtuar ndaj projektit, është vetëm çështje kohe përpara se audienca të takojë versionin live-action të Link.

Mundësitë e hedhjes

Ndërsa projekti ecën përpara, spekulimet për zgjedhjet e kastit për filmin kanë filluar. A do të nxjerrë Wes Ball nga bashkëpunimet e tij të mëparshme, si aktorët nga ekskluziviteti "Maze Runner"? A mund të shohim Thomas Brodie-Sangster të marrë rolin e Link? Përndryshe, nëse historia eksploron një hark të Dark Link, mund të ketë një mundësi për një duel Jacob Tremblay kundër Jacob Tremblay. Mundësitë janë të pafundme dhe fansat presin me padurim shpalljen e kastit.

konkluzioni

Udhëtimi i Legend of Zelda në ekranin e madh është një perspektivë emocionuese për fansat e ekskluzivitetit të dashur të lojërave video. Me Nintendo, Sony Pictures dhe Wes Ball në bord, përshtatja e veprimit të drejtpërdrejtë me siguri do të kapë magjinë dhe aventurën që i ka bërë lojërat kaq të njohura. Ndërsa presim me padurim daljen e filmit, nuk mund të mos pyesim veten se kush do të zgjidhet për të sjellë në jetë personazhin ikonë të Link. Qëndroni të sintonizuar për më shumë përditësime dhe përgatituni për të nisur një aventurë të re në botën e Hyrule.

Të rejat e fundit

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake
2023-11-26

Optimizoni lojën tuaj VALORANT me Crosshairs qesharake

Lajme