Lajme

February 15, 2024

Tejkalimi i problemeve të gjurmimit: Një zgjidhje e thjeshtë për sfidën e kompletit të konvertimit të pushkëve të gjuajtjes së gjuajtjes

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Ngjarja Cryptid Bootcamp në Modern Warfare 3 ofron shpërblime emocionuese për plotësimin e sfidave specifike të lojës. Megjithatë, disa anëtarë të komunitetit kanë hasur në vështirësi me sfidën e kompletit të konvertimit të pushkëve Marksman. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë problemin dhe do të ofrojmë një zgjidhje të thjeshtë.

Tejkalimi i problemeve të gjurmimit: Një zgjidhje e thjeshtë për sfidën e kompletit të konvertimit të pushkëve të gjuajtjes së gjuajtjes

Ngjarja Cryptid Bootcamp

Ngjarja Cryptid Bootcamp e sezonit të dytë prezanton sfida të ndryshme që lojtarët mund t'i plotësojnë në multiplayer ose Modern Warfare Zombies. Këto sfida ofrojnë shpërblime të tilla si kamotat e armëve. Ndërsa disa kamera kanë marrë vlerësime të përziera, shpërblimi përfundimtar për plotësimin e të gjitha sfidave është një kamo unike me armë blu dhe jeshile neoni Sidewinder, e stolisur me bisha mitike.

Sfida e kompletit të konvertimit të pushkës së gjuajtësit

Një nga sfidat në ngjarjen Cryptid Bootcamp kërkon që lojtarët të arrijnë 40 vrasje operatorësh me pajisjen e pjesës së pasme të konvertimit të pushkës Marksman Rifle. Për më tepër, lojtarët duhet të përdorin Sistemin e Identifikimit të Treat dhe përfitimet Stalker Boot.

Çështjet e Ndjekjes

Fatkeqësisht, disa lojtarë kanë raportuar se sfida nuk po ndjek siç duhet përparimin e tyre. Për të adresuar këtë çështje, Sledgehammer Games ka rekomanduar përdorimin e JAK Beholder Rifle Kit për pistoletën TYR. Ky komplet konvertimi, fillimisht i disponueshëm si sfida e tretë javore në sezonin e parë, mund të aktivizohet në Armory Unlocks nëse lojtarët e humbin atë gjatë disponueshmërisë fillestare.

Zgjidhja

Pasi të zhbllokohet kompleti i pushkëve JAK Beholder, lojtarët mund ta pajisin atë për të transformuar pistoletën TYR në një pushkë me një goditje me kontroll të përmirësuar të zmbrapsjes dhe diapazonin e dëmtimit. Ky komplet konvertimi do t'u mundësojë lojtarëve të plotësojnë në mënyrë më efikase sfidën e kompletit të konvertimit të pushkës Marksman.

konkluzioni

Ndërsa sfida e kompletit të konvertimit të pushkëve Marksman në ngjarjen Cryptid Bootcamp ka paraqitur disa vështirësi për lojtarët, përdorimi i Kompletit të pushkëve JAK Beholder ofron një zgjidhje të thjeshtë. Duke ndjekur zgjidhjen e rekomanduar, lojtarët mund të kapërcejnë problemet e gjurmimit dhe të përfundojnë me sukses sfidën. Mos e humbisni mundësinë për të marrë kamo unike të armëve Sidewinder dhe të shfaqni aftësitë tuaja në Modern Warfare 3!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme