Lajme

February 15, 2024

Si të merrni Gniodin izolues për krijimin e veshjeve epike në WoW Classic

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Gniodina izoluese është një material i vlefshëm për punë në World of Warcraft Classic Season of Discovery. Përdoret për të krijuar pajisje me cilësi epike në përpunimin e lëkurës dhe rrobaqepësinë. Ky udhëzues do t'ju ofrojë dy mënyra për të marrë Gniodin izolues.

Si të merrni Gniodin izolues për krijimin e veshjeve epike në WoW Classic

Metoda 1: Blerje nga Shtëpia e Ankandit

Një mënyrë për të blerë Gniodin izolues është duke e blerë atë nga shtëpia e ankandit. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se kjo metodë mund të jetë mjaft e shtrenjtë, me çmime që variojnë rreth 40 ar në mbretërinë e Crusader Strike (BE). Për më tepër, do t'ju duhet gjithashtu të grumbulloni materiale të tjera të rralla si Arkano-Filament Hiperpërçues dhe Lëkurë me shkëlqim të dobët, të cilat mund të rrisin më tej koston.

Metoda 2: Krijojeni vetë

Një tjetër mundësi është të merrni vetë recetën dhe ta përgatisni Gniodin izolues. Receta mund të blihet nga Ziri "The Wrench" Littlesprocket, i cili mund të gjendet në The Clean Zone në Gnomeregan. Për ta arritur atë, hyni në Gnomeregan dhe lëvizni në anën e majtë nga hyrja. Hyni në kalimin e dytë dhe ndiqni shkallët që të çojnë poshtë. Në një dhomë të madhe të mbushur me Gnomes, do të gjeni Zirin. Flisni me të dhe ajo do t'ju shesë recetën për 15 ar. Pasi të keni recetën, mund të krijoni Gniodin izolues duke përdorur një shishkë me plumb dhe pesë arka me tretësirë ​​të njodinës së ndotur.

konkluzioni

Gniodin izolues është një material thelbësor për krijimin e pajisjeve të fuqishme në WoW Classic Season of Discovery. Pavarësisht nëse zgjidhni ta blini atë nga shtëpia e ankandit ose e bëni vetë, marrja e Gniodinës izoluese do t'ju sjellë më afër blerjes së artikujve më të mirë në slot. Merrni parasysh opsionet tuaja dhe bëni zgjedhjen që i përshtatet më mirë nevojave dhe burimeve tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme