Lajme

February 13, 2024

Si të gjeni timonin e epokës Sengoku në Persona 3 Rifreskoni dhe merrni një shpërblim të vlefshëm

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Nëse i keni kushtuar vëmendje në klasën Persona 3 Reload, atëherë gjetja e një Sengoku Era Hera për Elizabeth është një fllad.

Si të gjeni timonin e epokës Sengoku në Persona 3 Rifreskoni dhe merrni një shpërblim të vlefshëm

Gjetja e Helmit të epokës Sengoku

Sidoqoftë, për ata prej nesh që kanë fjetur në klasë gjatë momenteve të rëndësishme, ndoshta është koha t'ju japim një kurs të shkurtër mbi atë që duhet të bëni dhe më e rëndësishmja, ku duhet të shkoni, për të gjetur një të tillë. Timoni i epokës Sengoku mund të jetë paksa i ndërlikuar ndonjëherë. Jo sepse është shumë e vështirë për t'u gjetur - është mjaft e lehtë të dish se ku të shkosh, për sa kohë që i ke kushtuar vëmendje. Duhet vetëm pak kohë për ta marrë më në fund në duart tuaja.

Hapi 1: Pranoni kërkesën

Pas pranimit të kërkesës nga Elizabeth në Persona 3 Reload, duhet të shkoni në shkollën e mesme Gekkoukan. Pasi të keni mbërritur pas orarit të shkollës, duhet të shkoni në katin e parë (1F) dhe të shkoni në zyrën e fakultetit. Ndodhet në krahun më perëndimor në katin e parë të shkollës. Këtu mund të kontrolloni zyrën e fakultetit dhe të merrni një mesazh në lidhje me kërkesën e Elizabeth.

Hapi 2: Vizitoni zyrën e fakultetit

Sapo të hyni në zyrën e fakultetit, do të përshëndeteni nga një skenë e prerë me një mësues të quajtur Z. Ono. Duhet të vish çdo ditë pas shkollës derisa mësuesi të të japë më në fund timonin. Në teori, duhet të duhen shtatë ditë përpjekje për të marrë më në fund artikullin.

Hapi 3: Kthehu te Elizabeth

Pasi të keni marrë drejtimin e epokës Sengoku, kthehuni te Elizabeth në Dhomën Velvet. Si shpërblim, ju do të merrni shtatë Fragmente Twilight.

konkluzioni

Gjetja e një drejtuesi të epokës Sengoku në Persona 3 Reload mund të marrë pak kohë, por duke ndjekur këto hapa, do të jeni në gjendje ta merrni atë dhe të merrni një shpërblim të vlefshëm nga Elizabeth.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme