Lajme

February 13, 2024

Sezoni 20 i Apex Legends: Breakout - Karakteristika të reja, përmirësime të legjendës dhe modaliteti i performancës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Apex Legends është rikthyer me vitin e pestë të betejave nëpër Outlands, dhe Sezoni 20, Breakout, sjell ndryshime emocionuese të lojës për të gjitha legjendat ikonike. Ky sezon prezanton një sërë përditësimesh, duke përfshirë përmirësimet e legjendave, sistemet e ripërpunuara të krijimtarisë dhe armaturës, kthimin e rimbushjeve të renditura dhe më shumë.

Sezoni 20 i Apex Legends: Breakout - Karakteristika të reja, përmirësime të legjendës dhe modaliteti i performancës

Modaliteti i performancës

Një nga pikat kryesore të këtij sezoni është lëshimi i modalitetit të performancës, i cili tani është i disponueshëm për lojtarët e konsolës së gjeneratës aktuale me ekrane 120 Hz. Me sistemin e ri të interpretimit me shumë fije, Apex tani mund të funksionojë me një 120 FPS të qëndrueshme, duke ofruar cilësi të përmirësuar vizuale në çdo hartë, duke përfshirë Thunderdome të re në listën e luajtjes Mixtape.

Tipare të reja

Breakout prezanton gjithashtu një gjurmues shpërblimi të krijuar nga komuniteti dhe LTM-në e re Straight Shot. Straight Shot LTM kondenson përvojën e Battle Royale në harta më të vogla, duke eliminuar nevojën për grabitje dhe duke i lejuar ekipet të gjejnë shpejt luftimet. Për më tepër, opsioni i ri i kërkesës ekskluzive për këtë modalitet të lojës i lejon lojtarët të provojnë përsëri nga ekrani i spektatorit.

Përmirësimet e legjendës

Armatura Evo është evoluar në armaturë legjendare, duke u ofruar skuadrave më shumë mënyra për të arritur nivelin më të lartë në çdo raund të Lojërave Apex. Dëmtimi, veprimet në klasë dhe korrësit e rinj Evo i ndihmojnë lojtarët të përparojnë në çdo nivel. Në nivelet dy dhe tre, legjendat marrin përfitime unike që rrisin më tej aftësitë dhe stilin e tyre të lojës.

Renditur Reloaded

Ranked Reloaded rikthehet nga sezoni 13, duke ofruar bonuse shtesë për lojtarët që fillojnë aftësinë e tyre konkurruese. Lojtarët e rinj tani mund të marrin pjesë më herët me një kërkesë të reduktuar të llogarisë nga niveli 50 në 20. Sezoni gjithashtu heq ndeshjet e përkohshme, provat promocionale dhe lidhjet e klasifikimit të aftësive të fshehura. Ndarjet e renditura kthehen në gjysmë të sezonit dhe një kapak i ri i pakufishëm në pikët e fituara nga vrasjet i shton eksitimin shkallëve konkurruese.

Luaj sezonin 20

Sezoni 20 i Apex Legends tani është i disponueshëm në të gjitha platformat. Mos humbisni ndryshimet e reja të legjendës dhe festat sezonale. Pasoja e betejës do të zgjasë për tre muaj standardë, duke përfunduar më 13 maj. Bashkohuni me aksionin dhe ngjituni shkallët konkurruese në këtë sezon emocionues të Apex Legends!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme